Przemysław Wipler twitterowym prezydentem Warszawy

Jan Kunert    2014-11-13 16:04:57

Gdyby poparcie w warszawskim wyścigu do prezydenckiego fotela, mierzyć liczbą obserwujących na Twitterze, to niekwestionowanym zwycięzcą zostałby Przemysław Wipler. Za nim na podium znaleźliby się jeszcze: Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Andrzej Rozenek.

"Polityka Warszawska" i Napoleoncat.com przeanalizowała aktywność na Twitterowych profilach, wszystkich kandydatek oraz kandydatów, ubiegających się o stanowisko prezydenta stolicy w ciągu ostatniego miesiąca. Najpopularniejszy jest zdecydowanie Przemysław Wipler – jego profil obserwuje prawie 25 tys. internautów, a grono jego znajomych na tym medium społecznościowym to 800 osób. Wpisy posła Nowej Prawicy najczęściej podawano dalej, a wspomniano o nim, przy okazji różnych dyskusji, prawie tysiąc razy. Ponad trzy tysiące razy wpisy Wiplera zostały dodane przez internautów do "ulubionych".

Gronkiewicz-Waltz rzadko korzysta. Rozenek najbardziej aktywny

Hanna Gronkiewicz-Waltz zajęła w tym zestawieniu drugie miejsce. Choć obecnie urzędująca Prezydent może się pochwalić dużą liczbą osób śledzących jej profil – 18 tys., to sama raczej rzadko korzysta z tej formy komunikacji z mieszkańcami. W ostatnim miesiącu wysłała tylko pół tysiąca twittów.

Na "pudle" znalazł się jeszcze Andrzej Rozenek, którego działalność na Twitterze śledzi 17 tys. osób. Warszawski poseł jest za to najczęściej ćwierkającym kandydatem wśród wszystkich startujących w prezydenckim wyścigu, z liczbą 4220 wpisów.

Następnych kandydatów i kandydatkę od wymienionej trójki dzieli prawdziwa przepaść. Czwarty z kolei – burmistrz Ursynowa Piotr Guział – ma aż czterokrotnie mniej obserwujących od Rozenka. Następni są: lider warszawskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Sebastian Wierzbicki – ponad 1,3 tys. obserwujących (drugi najbardziej aktywny kandydat - prawie cztery tysiące "ćwierknięć") oraz kandydatka Partii Zielonych Joanna Erbel, którą śledzi ponad tysiąc osób mniej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin, choć swój profil założył dopiero miesiąc temu, w naszym zestawieniu jest drugi pod względem liczby obserwujących. Stawkę zamykają mniej znani kandydaci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na Twitterze: Mariusz Dzierżawski oraz Andrzej Gorayski.

Wipler: W tej kampanii postawiłem na media społecznościowe. Social media to przyszłość

Poseł Komitetu Nowej Prawicy jest bardzo aktywny nie tylko na Twitterze, ale też w innych mediach społecznościowych. Prowadzi na youtubie swojego videobloga, a swoje zdjęcia publikuje na instagramie. Jego profil na FB polubiło prawie sto tysięcy internautów. – Dzięki mediom społecznościowym widzę od razu reakcje ludzi na to co robię. Taka szybka ewaluacja jest dla mnie bardzo ważna – mówi "Polityce Warszawskiej" poseł Wipler. Social media docenia za możliwość szybkiej wymiany informacji z dużą liczbą osób oraz możliwość kreowania całkowicie niezależnej formy przekazu. Najbardziej lubi Facebooka, ale uważa, że dzięki Twitterowi, ma większą możliwość interakcji i wchodzenia w ciekawe dyskusje. – Szczególnie dla mnie ważnym miejscem jest serwis wykop.pl  – przyznaje kandydat Nowej Prawicy – Jego użytkownicy to społeczność ludzi kochających wolność, którzy potrafią z szumu informacyjnego wyłowić istotne informacje - dodaje. Unika odpowiedzi na pytanie na ile, w czasie kampanii samorządowej, jego działalność w social media jest spontaniczna. – To tylko narzędzia. Nie zastępuję nimi kontaktów z mieszkańcami – mówi.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kandydaci na prezydenta i ich wyzwania! Debata #WarszawaWybiera

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...