Jacek Sasin: "Darmowa komunikacja? Daję sobie cztery lata"

Jan Kunert    2014-11-26 07:54:09

Na spotkaniu z mieszkańcami Żoliborza kandydat PiSu skonkretyzował swoje plany dotyczące wprowadzenie darmowej komunikacji w stolicy. Zadeklarował, że jeśli nie osiągnie tego w ciągu jednej kadencji, zrezygnuje z reelekcji.

We wtorkowy wieczór kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy – Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Żoliborza. – Darmowa komunikacja to jak najbardziej realny pomysł – przekonywał zebranych, podkreślając jednocześnie, że nie spełni tej obietnicy od razu. Zapewniał, że będzie nad tym pracował przez cztery lata. Już w pierwszym roku chce obniżyć ceny biletów długookresowych o 30 procent. Mieszkańcy dopytywali skąd wziąć na to pieniądze. – 760 mld zł to roczne wpływy z biletów. Chcę przekonać 300 tys. osób, które pracują w Warszawie, do tego aby, zgodnie z prawem, płaciły tu podatki. Stolica w ten sposób zyska miliard złotych – mówił Sasin. 

W jaki sposób poseł PiS-u chce do tego zachęcać? Proponując właśnie darmową komunikację, rozszerzenie zniżek dla posiadaczy Karty Warszawiaka, zniżki w sklepach, restauracjach (dla tych przedsięborców, którzy je wprowadzą – niższe czynsze) oraz dodatkowe punkty przy zapisywaniu dzieci do przedszkoli. Sasin podkreślał, że do tego, aby płacić podatki w Warszawie nie jest konieczny meldunek w stolicy – wystarczy deklaracja w urzędzie skarbowym.

Sasin puszcza oko do MJNu

Kandydat PiS-u na prezydenta powtórzył swoją deklarację z sobotniej debaty z Hanną Gronkiewicz-Waltz, że chce aby jednym z jego wiceprezydentów był przedstawiciel ruchów miejskich. – Nie chcę, żeby ta energia społeczna się zmarnowała – mówił – tworząc swój program, wieloma ich pomysłami się inspirowałem. Dopytywany po spotkaniu przez "Politykę Warszawską", które konkretnie pomysły stowarzyszenia Miasto Jest Nasze uważa za ciekawe, jednym tchem wymienił: jawność reprywatyzacji, rozwój transportu szynowego, szerokie konsultacje społeczne oraz darmowe przedszkola do godz. 18. Nie chciał mówić o konkretnych nazwiskach. – Tutaj inicjatywa nie należy do mnie. Jestem otwarty na rozmowy – zadeklarował.

Najważniejszy problem Żoliborza? Zagospodarowanie przestrzenne

Wiele czasu na spotkaniu poświęcono palącym problemom dzielnicy. – Dla nas kluczowy jest brak spójnej koncepcji urbanistycznej naszej okolicy – mówił Michał Kostrzewa, członek zarządu Stowarzyszenia Nowy Żoliborz. – Jak grzyby po deszczu powstają tu nowe osiedla ale bez planów zagospodarowania i bez podstawowej infrastruktry miejskiej, takiej jak przedszkola, szkoły i tereny zielone – podkreślał. Wtórowali mu mieszkańcy, którzy boją się, że na wystawionych właśnie na sprzedaż działkach przy pl. Grunwaldzkim wyrosną wieżowce. – Priorytetem mojej kadencji będzie uporządkowanie ładu przestrzennego w stolicy. Trzeba jak najszybciej uchwalać miejscowe plany, ale uwzględniając infrastrukturę miejską – mówił Sasin. Żoliborzanie dopytywali również o budowę Mostu Krasińskiego i trasy szybkiego ruchu. Obie te inwestycje zdaniem części mieszkańców zwiększą ruch samochodowy w okolicy. – Jestem za budową mostu – zadeklarował jednoznacznie poseł PiSu – ale jestem otwarty na szerokie konsultacje społeczne, co do tego, jaki ma być ostateczny kształt tych inwestycji. Jest jeszcze czas na rozmowy i analizy – mówił.

 

Źródło zdjęcia: https://facebook.com/jacek.sasin

ZOBACZ TAKŻE:

Jacek Sasin: Chcę konsensusu w najważniejszych sprawach dla Warszawy

Prezydencki pojedynek na słowa. Debata Warszawska 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...