Burmistrz Piotr?

Karolina Wiśniewska    2014-12-19 07:52:30

Mieszkańcy Ursynowa długo musieli czekać na nazwisko osoby, która z ramienia koalicji rządzącej dzielnicą zostanie wytypowana na szefa zarządu. Wielu zakładało, że stanowisko pozostanie w rękach dawnego burmistrza i obecnego członka Rady Warszawy – Piotra Guziała. Niespodzianka? Według informacji zdobytej przez „Politykę Warszawską”, jeśli większość koalicji nie zostanie zachwiana, do ursynowskiego ratusza zawita Piotr. Nowy Piotr.

Po ostatniej sesji Rady na Ursynowie, Piotr Guział nie krył tego, że nowa-stara koalicja ponownie chce wystawić go jako kandydata na burmistrza. Być albo nie być (idąc za klasykiem), Zarząd Dzielnicy albo Rada Warszawy – pytał na łamach mediów społecznościowych Guział. Mając na uwadze, iż w przypadku wyboru pierwszej opcji, świeżo zdobyty mandat należy złożyć. Nieustannie pytano byłego burmistrza, kiedy zapadnie decyzja i jaka ona będzie. Radny zaś odpowiadał, że wszystko w swoim czasie. – W nowej rzeczywistośći jestem namawiany na powrót. Trudna decyzja. Chociaż osobiście przekonuję innego kandydata – deklarował.

Kandydatem koalicji jest Piotr...

W czwartek wieczorem lider Nowego Ursynowa podsycił ciekawość mieszkańców dzielnicy, pisząc na Twitterze, iż kandydat na burmistrza ma na imię Piotr... To jednak nie przybliżyło nas do rozwiązania zagadki. „Piotrów ci u nas dostatek” – przyznał jeden z internautów. Trafnie, bowiem wśród samym liczących się w tej rozgrywce kandydatów, Piotrów było trzech: oprócz Guziała – Piotr Machaj oraz Piotr Skubiszewski.

Skubiszewski

Według informacji, do których dotarła „Polityka Warszawska”, kandydatem koalicji na stanowisko burmistrza jest Piotr Skubiszewski – przewodniczący klubu radnych „Nasz Ursynów” w ubiegłej kadencji. Piotr Guział – zgodnie z tym, co niepewnie zapowiadał podczas pierwszej sesji – nie zamierza składać mandatu radnego m. st. Warszawy. – Wolę być w szerokim składzie w ekstraklasie, niż królem strzelców w II lidze – przekonuje.

Kto jeszcze znajdzie się w nowym zarządzie? Wszystkie nazwiska zostaną zaprezentowane na dzisiejszej sesji. Wiemy jednak, że wśród wiceburmistrzów znajdzie się osoba z rekomendacji radnego Michała Radziwiłła (a prywatnie jego szwagier) – Jakub Greloff. Koalicjanci starają się przekonywać, iż więzy krwi nie mają tu nic do rzeczy. – Wybrany kandydat jest kompetentny i uzyskał bardzo dobry wynik w wyborach – komentuje Piotr Guział. Greloff startował w wyborach z list Inicjatywy Mieszkańców Warszawy, z miejsca drugiego w okręgu obejmującym Kabaty.

Drugim nazwiskiem, które często padało w negocjacjach był Piotr Machaj – dotychczasowy wiceburmistrz Ursynowa. Ostatecznie zdecydowano jednak, że Piotr Skubiszewski jest lepszym kandydatem. Skubiszewski zasiada w Radzie Ursynowa już czwartą kadencję. Wybrany po raz pierwszy w 2002 roku, w każdym następnym głosowaniu odnawiał mandat radnego. Do tej pory pełnił funkcję nie tylko przewodniczącego klubu, ale także szefa Komisji Architektury, Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ekologii.

Ostateczne rozstrzygnięcie w piątek, o 18.00

W piątek o 18.00 kolejna sesja Rady Dzielnicy, na której – zgodnie z porządkiem obrad – wybrany zostanie cały zarząd. Przypomnijmy, iż koalicja rządząca Ursynowem opiera się na jednym głosie. Głosie radnego Michała Radziwiłła, który uzyskał mandat z list lokalnego komitetu IMU, ale zdecydował się wesprzeć NU i PiS, co opisywaliśmy na łamach portalu. – Nie powinniśmy mieć problemu z utrzymaniem większości ws. głosowania nad zarządem – deklarują przedstawiciele koalicji. Czy tak będzie? Przekonamy się już dziś wieczorem.

 

Źródła zdjęć: 1. Polityka Warszawska, 2.Twitter, 3. facebook.com/piotr.skubiszewski

ZOBACZ TAKŻE:

Wyborco Ursynowa, głosuj!

Dąbrowski postawił na swoim. Zygrzak nowym burmistrzem

Śródmieście. Miasto już nie jest nasze?

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...