Bemowskie rozdwojenie

Karolina Wiśniewska    2015-02-20 07:03:20

O Bemowie ostatnio mówimy i słyszymy niewiele. Jeśli jednak ktoś przypuszcza, że owa cisza spowodowana jest uspokojeniem sytuacji i zakopaniem wojennego toporu między ratuszem, a dzielnicą – głęboko się myli. Konflikt o władzę trwa, a burmistrz Zygrzak informuje: „Pani prezydent zwalnia naszych urzędników i mści się na dzielnicy”.

Po jednej stronie niezmiennie burmistrz Krzysztof Zygrzak, po drugiej zaś Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz jej dwaj pełnomocnicy – Grzegorz Popielarz i Marek Lipiński. Jeden spór się kończy, kolejny zaczyna. Krzysztof Zygrzak dalej informuje, że „metody walki Hanny Gronkiewicz-Waltz z dzielnicą Bemowo osiągnęły dno” i „mamy do czynienia z sytuacją rodem z PRL” (zaczerpnięte dosłownie z bloga pana burmistrza). Pełnomocnicy zaś zarzucają zarządowi dezinformację i niepotrzebny szum.

PIT + wypowiedzenie

Miesiące mijają – sytuacja pozostaje taka sama, a owy "szum" tym razem tworzy się wokół zwolnień urzędników pracujących w bemowskim ratuszu. Dzielnica oskarża miasto o pozbywanie się lojalnych wobec Zygrzaka pracowników. Początkowo głośno było o trzech, kluczowych – jak zapewniają – naczelnikach wydziałów Kadr, Działalności Gospodarczej i Zezwoleń oraz Obsługi Rady. Zwolniony miał być także rzecznik prasowy, wysyłający do mediów "niewygodne dla warszawskiego Ratusza informacje”. Teraz słyszymy o kolejnych urzędnikach, którym wypowiedzenia zostały wysłane wraz z rozliczeniami PIT. – To osobista zemsta Hanny Gronkiewicz-Waltz – twierdzi Krzysztof Zygrzak i dodaje, że zwolnienia urzędników są bezzasadne, a miasto po raz kolejny łamie prawo.

– Trzej urzędnicy zostali zwolnieni dyscyplinarnie, ponieważ trzykrotnie nie odpowiedzieli na apel pani prezydent, która przecież jest ich pracodawcą i nie zgłosili się do Biura Kadr – odpowiada w rozmowie z „Polityką Warszawską” Marek Lipiński, jeden z pełnomocników Hanny Gronkiewicz-Waltz. – O żadnej zemście mowy nie ma, o łamaniu prawa również – dodaje.

Prozdrowotna dezorganizacja

Bemowo ciągle pozostaje areną walki politycznej, w której głównymi poszkodowanymi są mieszkańcy. Niedawno informowaliśmy o zamieszaniu wokół koncertu zespołu „Mazowsze”, następnie o problemach w związku z popularnymi rowerami Bemowo Bike. Teraz, oprócz urzędniczych zwolnień, równie często mówi się o zajęciach prozdrowotnych prowadzonych przez dzielnicę od kilku lat i cieszących się dużą popularnością wśród mieszkańców. Tegoroczna ich organizacja z zewnątrz przypominała raczej dezorganizację. Ratusz bemowski informował o zapisach na zajęcia w formie tradycyjnej (osobiście), pełnomocnicy weryfikowali i oświadczali, że na zajęcia można rejestrować się tylko telefonicznie.

Burmistrz Zygrzak zarzuca pełnomocnikom, że przygotowali zbyt niską liczbę miejsc i ponownie uzasadnia to zemstą pani prezydent. – Zamiast 4 tysięcy miejsc tylko dla Mieszkańców Bemowa, Ratusz ogłosił, że będzie jedynie 2,5 tysiąca… i to dla wszystkich warszawiaków. To oznacza, że bezlitośnie oszukano kilkuset Mieszkańców – informuje. Ratusz uznaje stanowisko zarządu z „bzdurne" i oświadcza, że na zajęcia prozdrowotne przewidziano o 300 miejsc więcej niż w zeszłym roku. „To Pan Krzysztof Zygrzak stoi za dezinformacją i szumem komunikacyjnym. Ach strach pomyśleć co by było gdybyśmy przygotowali 4 000 miejsc mimo, że nie ma takiego zapotrzebowania Zarząd dzielnicy przekonywałyby mieszkańców dzielnicy, że chciał uruchomić tych miejsc 8 000. Nie dajmy się zwariować!” – informują pełnomocnicy na swojej stronie.

Bemowski absurd i obciach

Jedna dzielnica – dwa różne światy, zarówno w przestrzeni realnej, jak i wirtualnej. W rzeczywistości, Bemowo kierowane jest przez dwa, zwalczające się wzajemnie ośrodki władzy. W mediach społecznościowych – jakże dziś istotnych – warszawskie Bemowa również są dwa, a komunikaty w nich zamieszczane skrajnie się od siebie różnią. Dezinformacja, brak perspektyw, woli do porozumienia i zwykły samorządowy obciach, a wszystko kosztem mieszkańców. Na koniec chciałoby się powiedzieć jedno: „bhawo” Bemowo!

Źródło: Facebook

Źródło: Twitter

 

ZOBACZ TAKŻE:

Hanna Gronkiewicz-Waltz interweniuje na Bemowie

Pełnomocnicy wkraczają na Bemowo

Wojna o Bemowo trwa

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...