PiS zabiera głos ws. Mostu Łazienkowskiego

Rafał Osiński    2015-02-20 15:17:30

Mija prawie tydzień od pożaru Mostu Łazienkowskiego, którego skutki coraz bardziej dają się warszawiakom we znaki. Przedstawiciele warszawskiego klubu radnych PiS postanowili przedstawić rozwiązania, które ich zdaniem, przyczynią się do poprawy sytuacji. Nie obeszło się również bez złośliwości pod adresem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Briefing prasowy poprowadził dawno nie widziany Jacek Sasin. Były kandydat PiS na prezydenta miasta przedstawił swoją wizję sytuacji oraz skrytykował działania władz Warszawy. – To skandal, że tak istotny obiekt w Warszawie jak Most Łazienkowski nie ma monitoringu ani ochrony. Jak to jest, że mniej istotna tęcza jest cały czas monitorowana a most nie – dziwił się. – Minimum żądań, jakie należy sformułować, to dymisja szefowej Zarządu Dróg Miejskich. Nie może być tak, że w stolicy europejskiego kraju na moście można montować nielegalne instalacje – kontynuował Sasin.

Nie zabrakło również krytyki wobec samej pani prezydent. – Cały ten bałagan to wynik niespełnionych obietnic Hanny Gronkiewicz-Waltz. W 2006 zapowiedziała ona cztery przeprawy przez Wisłę. Te projekty były w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2006 – 2014. W kolejnym na lata 2014 – 2020 zostały nie wiadomo czemu wykreślone – zarzucał. – Rząd PO z kolei obiecał, że do EURO 2012 będzie zbudowana autostradowa obwodnica przechodząca przez Wisłę. Do dziś jej nie ma, są jedynie obietnice, że pojawi się za kilka lat – dodał.

Jacek Sasin odniósł się także do apeli prezydent Warszawy, by zrezygnować z samochodów i przesiąść się do komunikacji miejskiej. – Te wezwania są kuriozalne. Komunikacja stoi w korkach, to nie jest żadne rozwiązanie – ocenił. – Jeśli takie wezwania są formułowane, to niech Hanna Gronkiewicz-Waltz sama przesiądzie się z wygodnej limuzyny i zacznie jeździć komunikacją – dodał.

Padło także kilka propozycji, które zdaniem przedstawicieli warszawskiego PiS-u powinny przyczynić się do zminimalizowania negatywnych konsekwencji pożaru Mostu Łazienkowskiego. – Naszym zdaniem należy uruchomić pełną przejezdność Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Przez całą dobę. Poza tym, trzeba otworzyć trambuspas na Moście Poniatowskiego. Są techniczne możliwości, by to uczynić. Takie posuniecie przyczyniłoby się do zwolnienia pasu dla samochodów i rozładowałoby korki – zaproponował Sasin. Poseł PiS wrócił również do swojej przedwyborczej koncepcji wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej. – Przynajmniej na liniach, które kursują po obszarze bezpośrednio odczuwającym skutki tej katastrofy powinno się wprowadzić darmowe przejazdy. Tak zachęcimy ludzi, by przesiedli się z samochodów do autobusów – dodał.

Sasin poinformował także, że na najbliższym posiedzeniu Rady Warszawy radni Prawa i Sprawiedliwości zgłoszą wniosek o przedyskutowanie tych propozycji przy obecności pani prezydent. – Hanna Gronkiewicz – Waltz musi osobiście poinformować nas czy i kiedy obiecane mosty będą budowane.

– My przedstawiliśmy swoje pomysły. Czekamy jednak również na propozycje władz Warszawy. To oni są głównymi odpowiedzialnymi za rozwiązanie tego problemu – zakończył.

Problem Mostu Łazienkowskiego powoli staje się kwestią polityczną. I będzie nią jeszcze długo, biorąc pod uwagę czas niezbędny na przywrócenie go do użytkowania. Szczęście w nieszczęściu z punktu widzenia władz Warszawy, że katastrofa nie wydarzyła się kilkanaście tygodni temu – przed wyborami.  

 

Zdjęcia: www.politykawarszawska.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Warszawa bez Mostu Łazienkowskiego

"Nie" dla wysypiska w Michałowie

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...