Cyrk na Bemowie

Paweł Krulikowski    2015-02-24 06:48:27

Burmistrz odkręcający kamery monitoringu to widok niecodzienny. Krzysztof Zygrzak, pozbawiony finansowych pełnomocnictw, zwierzchnik Bemowa pokusił się o taki krok, obawiając się... szpiegostwa ze strony ludzi pani prezydent. Tragifarsa trwa. Dzielnica traci.

Gang Olsena

Przepychanki pomiędzy ratuszem, a Urzędem Dzielnicy Bemowo, w którym zasiadają protegowani Jarosława Dąbrowskiego już dawno przekroczyły granice dobrego smaku i wzajemnego szacunku. Szarpaniny pomiędzy urzędnikami, kłamstwa i przerzucanie się odpowiedzialnością, obustronne zarzuty czy zamykanie drzwi przed pełnomocnikiem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Do tej kompromitującej wyliczanki doszła ujawniona w niedzielę informacja, że w budynku urzędu formalnie zaprzysiężony burmistrz Krzysztof Zygrzak... odkręcał kamery monitoringu. Jak sam tłumaczy, boi się szpiegostwa ze strony Grzegorza Popielarza, czyli pełnomocnika pani prezydent na Bemowie. Początkowo Zygrzak solennie przyrzekał, że z akcją usuwania kamer nie ma nic wspólnego. Tymczasem, światło dzienne ujrzał kompromitujący film, na którym współpracownik Jarosława Dąbrowskiego, wraz ze swoim zastępcą Jakubem Gręziakiem zdejmują kamery, będące własnością urzędu. Teraz ludzie pani prezydent oskarżają bemowskiego włodarza o... kradzież mienia.

Obie strony nie pozostają sobie dłużne. Nie dalej jak kilka dni temu, zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz, Jarosław Jóźwiak pozbawił obecny zarząd dzielnicy dostępu do strony internetowej Bemowa. To skutecznie zatrzymało Krzysztofa Zyrzaka przed wykorzystywaniem strony jako główny kanał uprawiania propagandy. W tej chwili oficjalne treści, związane z dzielnicą przekazywać mogą tylko ludzie pani prezydent. Wojna informacyjna przeniosła się więc na Facebooka, gdzie ekipa Jarosława Dąbrowskiego prowadzi stronę „Prawda o Bemowie”. To właśnie tam Hannie Gronkiewicz-Waltz zarzuca się, że przekraczając swoje uprawnienia, wyrzuca urzędników, związanych z Dąbrowskim.

Test na przyzwoitość

Sytuacja na Bemowie z perspektywy przeciętnego obserwatora przypomina coraz bardziej zaciętą przepychankę pod osiedlowym sklepem dwóch osobników wątpliwej reputacji. Z daleka wszystko wskazuje na to, że obie strony mają swoje racje. Obie mają swoich zwolenników i co najgorsze, obie strony mają mandat, który uprawnia ich do stania na straży swojej racji i atakowania przeciwnika. Problem w tym, że sytuacja zaczyna osiągać punkt krytyczny, w którym bez zewnętrznej ingerencji się nie obędzie. Mówiąc najkrócej, granice powagi zostały przekroczone. Czas, by w sporze pomiędzy prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz, a Jarosławem Dąbrowskim i jego zarządem przemówił sąd. Kolejne wydarzenia i eskalacja bemowskiego konfliktu kompromitują warszawski samorząd. Im szybciej ktoś położy temu kres, tym lepiej. Dla dzielnicy, dla miasta, dla całej stołecznej polityki.

Źródło zdjęć: www.youtube.com, www.facebook.com/Prawda-o-Bemowie

ZOBACZ TAKŻE:

Bemowskie rozdwojenie

Wojna o Bemowo trwa

Nowy Łazienkowski i bemowska tragifarsa | Podsumowanie tygodnia

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...