Zamieszania na Bemowie cd. Jest nowy wiceburmistrz

Jan Kunert    2015-02-27 04:37:25

Na Bemowie kolejna sesja Rady Dzielnicy i kolejne emocje. Stronnicy burmistrza Krzysztofa Zygrzaka oraz Przewodniczącego Jarosława Dąbrowskiego, powiększyli skład zarządu i wybrali nowego wiceburmistrza.

Jedynym punktem zwołanej na czwartek sesji nadzwyczajnej miała być informacja o ważnej dla wielu mieszkańców dzielnicy sprawie. Wedle zapowiedzi stołecznego ratusza, od pierwszego marca na Bemowie nie ruszy system Bemowo Bike, ze względu na brak porozumienia między nowymi władzami dzielnicy, a Hanną Gronkiewicz-Waltz. Szybko jednak radni zapomnieli o tym punkcie obrad i zajęli się lokalną polityką.

Nielegalne wybory?

Zaraz po rozpoczęciu sesji burmistrz Zygrzak wniósł o rozszerzenie porządku obrad i zaproponował dołączenie do zarządu nowego członka.  Jest to konieczne, ponieważ prezydent Warszawy i jej pełnomocnicy uniemożliwiają nam prace  mówił. Zaprotestowali radni Prawa i Sprawiedliwości argumentując, że przepisy nie pozwalają na poszerzenie porządku obrad sesji zwoływanych w trybie pilnym, zwłaszcza w kwestiach personalnych. Radny Marcin Wierzchowski, w celu wyjaśnienia sprawy, skierował pytania do pani mecenas, za którą odpowiedzi udzielił... przewodniczący Dąbrowski. Pomimo sprzeciwu klubu Prawa i Sprawiedliwości, rada zgodziła się na wprowadzenie tych punktów do porządku obrad.

Prezydent owieczką?

Następnie burmistrz Zygrzak zaproponował na stanowisko trzeciego zastępcy burmistrza Tomasza Mikołajczaka, który pracował dla bemowskiego ratusza w wydziale promocji i komunikacji społecznej, a ostatnio pełnił funkcję rzecznika prasowego urzędu.  Jest bardzo zaangażowany w sprawy dzielnicy  zachwalał kandydaturę burmistrz Zygrzak.  Wniesie ogromną wartość dodaną w naszą pracę. Pomoże w normalizacji sytuacji, aby zarząd mógł, zgodnie z literą prawa, wypełniać swoje obowiązki  dodał.

 Znam Tomasza i też będę go rekomendował na to stanowisko  wtórował Zygrzakowi Jarosław Dąbrowski. Opozycja pytała czy nowy zastępca burmistrza pogodzi Hannę Gronkiewicz-Waltz z władzami Bemowa.  Nie. Nie liczę na to, że Prezydent przemieni się z wilka w owieczkę.  odparł Zygrzak.

Milczący rzecznik?

Sam Tomasz Mikołajczak niechętnie odpowiadał na pytania radnych. Uchylał się m.in. od odpowiedzi na pytanie o miejsce zamieszkania, o co dopytywali radni PiSu wytykając członkom zarządu, że na pierwszych sesjach podkreślali, jak ważne jest to, aby jego członkowie, składali się z samych mieszkańców Bemowa. 

Czym Mikołajczak będzie się zajmować na nowym stanowisku?  Chciałbym dbać o dobre imię Bemowa. Zajmę się komunikacją z mieszkańcami i mediami  mówił. Kiedy przewodniczący Dąbrowski nie dopuścił do głosu radnych PiS-u i zarządził wybór komisji skrutacyjnej, aby przeprowadzić głosowanie, zdenerwowani radni opozycji wyszli z sali. Widząc to, Dąbrowski, w celu sprawdzenia czy na sali jest kworum odczytywał kolejno nazwiska radnych z listy, a przy każdym nazwisku radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości ostatentacyjnie mówił „uciekł”.

Posiadając większość na sali zwolennicy nowego zarządu jednogłośnie przegłosowali kandydaturę Mikołajczyka, na trzeciego zastępcę burmistrza.

Opozycja ocenia

 Wybrali go, żeby ocieplał wizerunek Zarządu i dzielnicy  mówi „Polityce Warszawskiej” Michał Wierzchowski, radny PiS.  Pewnie do zarządu nie chciał iść nikt z Platformy Obywatelskiej, żeby nie stracić diety radnego [prezydent Warszawy wstrzymała wypłacania pensji członkom bemowskiego zarządu]  dodał. Mówił, że po dzielnicy krążyły  wcześniej plotki o pomyśle o poszerzeniu składu zarządu, ponieważ bał się on, że podczas zakończonej parę godzin wcześniej Rady Warszawy, stołeczni radni zdecydują o wprowadzeniu na Bemowie komisarza. Jak ocenia nowego wiceburmistrza? – Dziwi nas jego brak chęci odpowiadania na pytania, ponieważ zanosi się na to, że będzie on reprezentował dzielnicę na zewnątrz – stwierdził Wierzchowski.

Po wyborze zastępcy burmistrza, przewodniczący Jarosław Dąbrowski przerwał sesję aż do odwołania.

 

Źródło zdjęcia: facebook.com/Prawda-o-Bemowie

ZOBACZ TAKŻE;

Cyrk na Bemowie

Bemowskie rozdwojenie

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...