Siłowe ćwiczenia pani prezydent

Paweł Krulikowski    2013-07-13 20:08:39

Nowych propozycji Ratusza ciąg dalszy. Tym razem aktywna ostatnio Hanna Gronkiewicz-Waltz zwraca się do aktywnych Warszawiaków. W trosce o ich zdrowie, biorąc pod uwagę fakt, że sport obecnie jest trendy, Prezydent podjęła decyzję o uruchomieniu 100 nowych siłowni plenerowych. W całym mieście. Całkowicie za darmo.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

Place zabaw dla dorosłych, jak czasami nazywa się takie siłownie, dostępne będą dla absolutnie wszystkich i całkowicie bez opłat. Jak zapowiada Ratusz – jeszcze w tym sezonie będzie można bez ograniczeń poćwiczyć na świeżym powietrzu. We wszystkich dzielnicach. Dopytaliśmy więc Bartosza Milczarczyka, rzecznika Urzędu m. st. Warszawa, co oznaczają słowa „w tym sezonie” - Przetarg chcemy rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia, zatem od września do listopada będziemy budować kolejne siłownie.


Źródło: https://www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

Po raz kolejny Ratusz koordynuje swoje działania wraz z odpowiednią polityką informacyjną. 12 lipca uruchomiona została specjalna strona internetowa www.wdobrejkondycji.waw.pl. To tutaj każdy z mieszkańców może zgłosić propozycję lokalizacji przyszłych fabryk nowych Mariuszów Pudzianowskich. Oczywiście wybierzemy te najbardziej popularne, które będą możliwe do zrealizowania. Musimy brać pod uwagę dostępność gruntów i prawa własności, a także kwestie logistyczne, dotyczące instalacji sprzętu do ćwiczeń w danym miejscu – komentuje Milczarczyk. Przedstawiono wstępną listę rozmieszczenia punktów treningowych. I tak, aż 11 ma dostać Mokotów, 9 Praga Południe, po 7 Ursynów, Wola, Bielany czy Śródmieście. Najmniej, bo po 3, otrzymają Żoliborz, Ursus, Włochy czy Rembertów. Propozycję zaangażowania w projekt otrzymają również warszawskie spółdzielnie mieszkaniowe. Jak gwarantuje Ratusz w swoim komunikacie – w każdej siłowni znajdzie się po sześć urządzeń. Będą to między innymi orbitrek, wioślarz czy narciarz. Koszt tej inwestycji ma wynieść ok. 2,7 mln złotych.


Źródło: https://www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

W trakcie sesji Rady Miasta, po zgłoszeniu projektu i po zreferowaniu jego założeń przez wiceprezydenta Dąbrowskiego, ze strony radnych PiS pojawiły się zarzuty o kolejny ruch Prezydent w samoobronie przed odwołaniem w referendum oraz o lekkomyślne wydawanie pieniędzy Warszawiaków. Na pytanie „Polityki Warszawskiej”, czy jest to kolejne typowo marketingowe posunięcie Hanny Gronkiewicz-Waltz, Bartosz Milczarczyk odpowiada zdecydowanie – Obecnie czegokolwiek byśmy nie zrobili, jakiejkolwiek decyzji Pani Prezydent by nie podjęła, od razu zarzuca nam się działanie na rzecz wizerunku. Pamiętajmy o tym, że miasto nadal funkcjonuje, władze podejmują kolejne decyzje na rzecz mieszkańców. Jest to właśnie jedna z takich decyzji. Referendum nie ma tu nic do rzeczy. Pani Prezydent jest dalej, tak jak była zawsze, skupiona na tym, by zarządzać miastem i działać na rzecz Warszawiaków.


Źródło: https://www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

Rada Miasta propozycję Pani Prezydent przyjęła i zatwierdziła. A zatem – czas wziąć sprawy w swoje ręce. Tym razem nie sprawy polityczne, a budowę własnej muskulatury. Dla własnego komfortu warto jednak pamiętać o właściwym, sportowym stroju. W garsonce może być trochę niewygodnie.

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...