Hanna Gronkiewicz-Waltz jak Putin?

Paweł Krulikowski    2015-03-09 10:31:48

Zdjęcie pani prezydent obok Władimira Putina wraz z podpisem „putinwarszawy.pl” zostało umieszczone na froncie budynku bemowskiego ratusza. W ten kontrowersyjny sposób burmistrz Krzysztof Zygrzak postanowił zwrócić uwagę mediów i mieszkańców na trwający na Bemowie konflikt.

Hanna Gronkiewicz-Waltz obok Władimira Putina. Poniżej podpis „putinwarszawy.pl”. To metoda burmistrza Krzysztofa Zygrzaka na zakomunikowanie warszawiakom i całemu krajowi nieprawidłowości, jakich dopuszczać miałaby się pani prezydent wobec jego zarządu na Bemowie. – Sytuacja Bemowa jest bardziej niepokojąca niż te transparenty. Ta demonstracja ma zwrócić uwagę mediów na to, co się tak naprawdę dzieje u nas w dzielnicy  mówi Zygrzak. Zaznacza również, że podobieństwa zachowania pani prezydent do putinowskiej Rosji są oczywiste. – Jest to porównanie drastyczne, mamy tego świadomość, ale z naszego punktu widzenia była to jedyna możliwość, aby upublicznić sprawy Bemowa i pokazać, co się tutaj dzieje – zakończył burmistrz.

Uruchomiona w poniedziałek strona internetowa www.putinwarszawy.pl , reklamowana na budynku Ratusza, w dosadny sposób zestawia Hannę Gronkiewicz-Waltz z antydemokratycznym przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Jak twierdzą autorzy strony: „istnieją jednak realne podstawy do tak surowej oceny pani prezydent i co gorsza szereg podobieństw do rządów Putina w Rosji. Pora z tym skończyć, dlatego dzień po dniu będziemy odsłaniać kulisy patologicznego systemu władzy, który stworzyła w stolicy Pani Waltz.” Na stronie znaleźć można wyliczenie „grzechów” pani prezydent: niszczenie demokracji, łamanie prawa czy sieć układów i powiązań.

Rzecznik Ratusza Bartosz Milczarczyk do tej prowokacji odnosi się krótko. – To nie tylko kwestia dobrego smaku, ale jest to po prostu działanie żenujące. Wystawia to świadectwo tym, którzy organizują tego typu demonstracje. To mówi o nich wszystko – skomentował. Milczarczyk zapowiedział również, że Wydział Estetyki Urzędu m. st. Warszawy podejmie natychmiastowe działania w celu usunięcia transparentów, albowiem są one wywieszone niezgodnie z obowiązującym prawem. – To jest żenująca sytuacja i warto, by burmistrz Zygrzak przestał robić politykę w sposób poniżej krytyki. Są granice dobrego smaku i przyzwoitości – zakończył rzecznik.

Czy faktycznie istnieją podstawy do takiego porównania? Zweryfikujcie Państwo sami. Sprawa ostatecznie rozstrzygnie się w sądzie. Mam jednak wrażenie, że stawianie obok demokratycznie wybranej prezydent miasta, z której polityką i decyzjami można się nie zgadzać, do postaci takiej jak Władimir Putin i zestawianie wiceprzewodniczącej  partii politycznej z agresorem na Ukrainie to przekraczanie granic. To po prostu zwyczajny brak klasy i dalsza, żenująca eskalacja bemowskiego konfliktu. Jarosław Dąbrowski i jego ludzie spektakularnie strzelili sobie właśnie w kolano.     

ZOBACZ TAKŻE:

Cyrk na Bemowie

Bemowskie rozdwojenie

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...