Mocny dzień Janusza Korwin-Mikkego

Adam Kielar    2015-04-24 21:15:01

To był mocny dzień w wykonaniu Janusza Korwin-Mikkego, prezesa partii KORWiN oraz kandydata tej formacji na urząd Prezydenta RP. Europoseł zaprezentował dziś 3 spoty wyborcze, oskarżył Andrzeja Dudę w trybie wyborczym o kłamstwo, objeżdżał Warszawę odkrytym autobusem, a wieczorem spotkał się z sympatykami na wielkim wiecu na Pl. Zamkowym.

"Zagonię Kopacz do roboty"

Sztab Korwin-Mikkego zaprezentował dziś aż trzy spoty wyborcze. W każdym główną rolę odgrywa sam prezes. W pierwszym zwraca się do – jak sam przekonuje – establishmentu III RP i przypomina słynne hasło "tej siły już nie powtrzymacie". Korwin-Mikke zapowiada, że jeśli zostanie prezydentem, "całe towarzystwo, na czele z panią premier, zagoni do roboty". W krótkiej, ale stanowczej wypowiedzi podkreśla również swoje najlepsze atuty: "40 lat niezmiennych poglądów" oraz siłę młodych i zdeterminowanych wyborców, na których poparcie może liczyć. 

Drugi spot dotyczy jednego z głównych postulatów Korwin-Mikkego i jego partii, tj. zwiększenia uprawnień rodziców w kwestii wychowyania swoich dzieci. Lektor przypomina o złej sytuacji demograficznej Polski. Prezes zaś mówi, że to rodzice, a nie państwo mają decydować o edukacji i wychowaniu swoich dzieci. Wspomina również o położeniu kobiet, którym chce zapewnić "wolny wybór", a nie konieczność w podejmowaniu pracy. – Powinny same decydować czy chcą iść do pracy, czy zająć się domem – mówi JKM.

W trzecim spocie europoseł opowiada o tym, jak wygląda Polska o której marzy. "Polska w której rząd nie odbiera uczciwie zarobionych pieniędzy, nie wtrąca się do spraw rodziny (...) Polsce, w której możemy żyć dumnie i bogato".

Pozew w trybie wyborczym

Janusz Korwin-Mikke uważa, że Andrzej Duda skłamał, mówiąc że JKM chce strzelać do górników. Jak oznajmił Przemysław Wipler w Polsat News, sztab kandydata KORWiN chce złożyć pozew w trybie wyborczym, w którym będzie domagać się od kandydata PiS przeprosin oraz wpłacenia odszkodowania na rzecz jednej z fundacji zajmujących się opieką nad rodzinami górników, którzy zginęli w wypadkach podczas pracy w kopalniach. Wipler przypomniał też, że Janusz Korwin-Mikke nie chce strzelać do górników, a do "rabusiów", którzy "chcą siła wydrzeć pieniądze podatników".

Wiec na pl. Zamkowym

Po prezentacji spotów w sejmie, Janusz Korwin-Mikke odkrytym, dwupiętrowym autobusem przemieszczał się po ulicach Warszawy i zachęcał mieszkańców, by pojawili się o godz. 18.00 na wielkim wiecu, na Placu Zamkowym.

Wiec w Warszawie

Przemysław Wipler przekonywał, że Janusz Korwin-Mikke to jedyna osoba, która może zapewnić zahamowanie emigracji zarobkowej oraz powrót Polaków z zagranicy. – Ludzie myślą o tym, bo przeszkadza im biurokracja i armia urzędników w kraju – mówił poseł.

Janusz Korwin-Mikke skupił się na kwestiach polityki zagranicznej oraz wojskowości. – Nie chcę III wojny światowej, ale jeśli musi do niej dojść, to powinniśmy mieć silną armię! – przekonywał. Jego zdaniem, nie może być tak, że urzędników jest więcej niż żołnierzy. Podkreślił również, że w sprawie Ukrainy ogłosi neutralność.

W kwestiach gospodarczych nie zabrakło kilku, dobrze znanych nam, warszawskich wątków. Polityk przekonywał ,że w "normalnym kraju" po pożarze mostu Łazienkowskiego, od razu pojawiłyby się promy po obu stronach Wisły i szybko postawionoby most pontonowy. – U nas trzeba za to wielu pozwoleń i zgód. To jest chory kraj! – przekonywał. JKM krytykował też władze za marnotrawstwo pieniędzy. – Za połowę pieniędzy wydanych na Stadion Narodowy można by wysłać ludzi na Marsa. Chińczycy za 5 lat to zrobią. Czemu nie Polacy? – pytał.

Polityk zapowiedział też, że będzie często korzystał z Rady Gabinetowej i pilnował, by rząd dokonał tego, co obiecał. – A na jesieni zmienimy tę władzę! Pomożecie? – spytał zgromadzonych. – Pomożemy! – odpowiedzieli. Organizatorzy mogą mówić o sukcesie, choć pewnie liczyli na nieco większą frekwencję. Na Plac Zamkowy stawiło się ok. 1000 osób.

zdjęcia: www.politykawarszawska.pl

Zobacz także:

Kreatorzy Kampanii na Uniwersytecie Warszawskim

KORWiN inauguruje kampanię

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...