Radni wspierają „swoich” prezydentów

Karolina Wiśniewska    2015-05-16 08:55:25

Do ostatecznego wyborczego rozstrzygnięcia pozostało tylko 7 dni. W myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” w kampanię wyborczą coraz aktywniej włączają się politycy doskonale znani z naszego warszawskiego podwórka. Jedni skandują „Andrzej Musisz!”, drudzy krótko i bez cienia zawahania oświadczają: „Ja głosuję na Bronka, a Ty?”. Prezydencka kampania w warszawskich barwach trwa.

Nie ma na co czekać, trzeba agitować – do walki o głosy na „swoich” prezydentów ruszyli radni dzielnicowi, miejscy, a także sama pani prezydent. Jedni na ulicach Warszawy, drudzy na Facebooku i Twitterze. Rozdają ulotki, uczestniczą w konferencjach i konwencjach, nagrywają filmy, przesyłają zdjęcia. Jednym słowem – pełna mobilizacja.

GoBron!

– Jest człowiekiem rzetelnym, odpowiedzialnym, empatycznym i starającym się zrozumieć wszystkich – tak o Bronisławie Komorowskim mówi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wprost ze stołecznego ratusza. To nie pierwsze tak jednoznaczne i oficjalne wsparcie wiceprzewodniczącej PO dla obecnej wciąż głowy państwa. Hanna Gronkiewicz-Waltz otwierała dwie konwencje Bronisława Komorowskiego podsumowujące kampanię przed I turą (w tym jedną w Warszawie, w ostatnim dniu ciszy wyborczej). – Bronisław Komorowski kocha Polskę i ludzi, jest dobrym człowiekiem, wiec można mu zaufać – mówiła wówczas.

Do akcji „Dlaczego głosujesz na Bronka?” aktywnie włączają się także stołeczni radni i burmistrzowie. Przewodniczący klubu Jarosław Szostakowski przekonuje, że prezydent „gwarantuje bezpieczną Polskę”. Anna Nehrebecka (radna i aktorka) zapewnia, że stworzy kraj, w którym żyje się w poczuciu bezpieczeństwa, szacunku i zaufania, a burmistrz Krzysztof Strzałkowski, że zagwarantuje pozytywne i długotrwałe więzi z sąsiadami.

Fot. Facebook.com/PlatformaObywatelskaWarszawa

Podczas, gdy jedni agitują w Sieci, inni wychodzą na ulice Warszawy i prowadzą mobilne biura Bronisława Komorowskiego. Rozdają ulotki i przekonują przechodniów, że to właśnie ich kandydat jest i będzie najlepszym prezydentem. Często są również gośćmi w biurze na Żurawiej.

Radni Warszawy z klubu PO, Fot. Facebook.com/Biuro-Sztabu-Wyborczego-Bronisława-Komorowskiego

Drużyna Dudy

Pełna mobilizacja, „podgrzana” odpowiednio wygraną w I turze panuje również po przeciwnej stronie. Radni PiS przekonani, że „Przyszłość ma na imię Polska” również aktywnie wspierają swojego reprezentanta. Znajome twarze widzimy chociażby w tzw. „drużynie Dudy”. Wśród młodych i dzielnie towarzyszących kandydatowi podczas podróży po Polsce są m.in. Jacek Ozdoba – radny dzielnicy Mokotów czy Michał Szpądrowski – radny z Ursynowa.

Po lewej: Jacek Ozdoba (źr. twitter.com), po prawej: Michał Szpądrowski (źr. facebook.com)

– Wybieram prezydenturę aktywną i prezydenta, który wykorzysta w pełni swoją inicjatywę ustawodawczą i nie będzie się wahał użyć prawa weta wobec przepisów niekorzystnych dla Polski. Stawiam na Andrzeja Dudę – zapewnia Jacek Ozdoba.

Nie brakuje też aktywnej kampanii na warszawskich ulicach. Radni Pragi Północ rozdają ulotki,a PiS Rembertów zaprasza na „rowerową majówkę dla Dudy” – już dziś (sobota) z okazji urodzin ich faworyta.

Radny Pragi Północ Robert Kazanecki (fot. facebook.com/robert.kazanecki)

Wsparcie dla Andrzeja Dudy bardzo widoczne jest też w mediach społecznościowych. Radni PiS (oprócz wspólnego, zamieszczonego wyżej awatara) udostępniają zdjęcia i z dumą przekonują: „To nasz prezydent”.

Radny Pragi Południe Dariusz Lasocki (fot. Twitter.com)

Warszawskie prezydenckie wycieczki

Sami kandydaci również w swojej przedwyborczej aktywności wyjątkowo koncentrują się ostatnio na Warszawie. Bronisława Komorowskiego spotkać można było na Nowym Świecie czy pod Centrum Nauki Kopernik, Andrzeja Dudę zaś na słynnej warszawskiej „patelni” przy metrze Centrum, gdzie rozdawał zmierzającym do pracy warszawiakom kawę.

Warszawa – siłą rzeczy – to arena walki nie tylko na poziomie samorządowym, ale też najwyższym – prezydenckim. Przed nami jeszcze cały tydzień kampanii, w której z pewnością nie zabraknie ani politycznych emocji, ani kreatywności w przekonywaniu jeszcze nieprzekonanych. Jak tym razem zagłosuje Warszawa? Przekonamy się już za kilka dni!

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kandydaci na prezydenta – młodym mieszkańcom Warszawy. Przegląd obietnic wyborczych

Korwin-Mikke, Wilk i Jarubas – kandydaci o Warszawie

Ruchy miejskie zadają pytania kandydatom na prezydenta

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...