Warszawscy samorządowcy i ich faworyci w II turze wyborów

Adam Kielar    2015-05-21 17:23:27

II tura wyborów prezydenckich zbliża się nieubłaganie. Już 24 maja ostatecznie zdecydujemy, kto przez najbliższe 5 lat będzie głową państwa – czy będzie to po raz drugi Bronisław Komorowski, czy też Andrzej Duda. Niektórzy stołeczni politycy także zabierają głos i zachęcają do głosowania na kandydatów, których uważają za lepszych.

Piotr Guział: wybierzmy zmianę

Były burmistrz Ursynowa, miejski radny, zdobywca trzeciego miejsca w ostatnich wyborach na prezydenta Warszawy Piotr Guział w nagraniu umieszczonym na swoim profilu facebookowym w jednoznaczny sposób zachęca do głosowania na Andrzeja Dudę. Jak podkreśla, w I turze był wyborcą Pawła Kukiza. Guział uważa, że fakt iż 2/3 wyborców pokazało „czerwoną kartkę” obecnemu prezydentowi to znak, że „w Polsce musi się coś zmienić”. – By tak się stało, w najbliższą niedzielę musimy być aktywni. Nie możemy przespać tego dnia, ale pójść do wyborów i zagłosować za zmianą – mówił Guział. Przypomniał, że 20 lat temu taką zmianą dla Polski był Aleksander Kwaśniewski. – Nie dajmy sobie wmówić, że jest to kandydat PiS-u. Prezydent przez 5 lat jest wolny od jakichkolwiek wpływów. Andrzej Duda będzie dobrym prezydentem – powiedział Guział. Całe nagranie można znaleźć pod tym adresem.

Krystian Legierski: „jakoś zniosę Macierewicza”

Były miejski radny, działacz środowisk homoseksualnych Krystian Legierski ogłosił niedawno w telewizji Superstacja, że albo odda nieważny głos albo poprze Andrzeja Dudę. Podkreślił, że choć kandydat PiS nie jest „jego kandydatem”, to chce on pokazać czerwona kartkę rządzącej od ośmiu lat Platformie. Zapewnił też, że nie chodzi tu tylko o kwestię związków partnerskich. – W moim przypadku związki partnerskie są istotne, ale Platforma mówi osobom dyskryminowanym, czy w złej sytuacji socjalnej też, że w Polsce nie da się nic zrobić – mówił Legierski. – Nie da się od ośmiu lat zlikwidować dwucyfrowego bezrobocia, bo takie w Polsce mamy. Nie da się w Polsce ułatwić działalności gospodarczej małym i średnim przedsiębiorcom. Wielu rzeczy się nie da zdaniem Platformy, więc jeśli się nie da, to po co nam taka partia? – wymieniał. Jak podkreślił jest w stanie „jakoś znieść Macierewicza” oraz „Kościół Katolicki wlewający się przez każdą szparę do życia publicznego". Legierski ma nadzieję, że takie głosy przyczynią się do zmiany stanowiska PO, jej działania oraz retoryki. Warto zaznaczyć, że w podobnym tonie wypowiadał się Robert Biedroń, prezydent Słupska.

fot. Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0,
 

Andrzej Golimont: „Ja PBK popieram”

Wieloletni miejski radny z ramienia SLD, a dziś prezes spółki Szpital Praski, Andrzej Golimont już w kwietniu wypowiadał się jasno po stronie Bronisława Komorowskiego.

Był też wyraźnie krytyczny wobec kandydatury Magdaleny Ogórek, choćby w czasie debaty przed I turą wyborów.

W drugiej także zamierza poprzeć obecnie urzędującego prezydenta, o czym między innymi mówił 14 maja w programie „Krzywe Zwierciadło w Superstacji”, kiedy powiedział, że Polsce „funduje się realne zagrożenie prezydenturą pana Dudy”.

***

Przypomnijmy też, że niedawno red. Karolina Wiśniewska pisała o wsparciu radnych PiS oraz PO dla kandydatów wspieranych przez ich partie.

Zobacz także:

Prezydent Warszawy „blokuje etat” na UW?

Radni wspierają „swoich” prezydentów

40 mln zł. premii dla stołecznych urzędników

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...