Kampania w prezydenckim stylu! INP UW zaprasza na studia

Karolina Wiśniewska    2015-06-21 18:53:04

Niestandardowo i "po prezydencku" – tak Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wchodzi do gry. Ruszyła kampania, która ma przekonać przyszłych studentów, że wybór INP to wybór najlepszy. Hasła kampanii już jakby nieco znajome, twarze doskonale rozpoznawalne, a oferta edukacyjna – bogata i ciekawa.

W momencie gdy ekscytujemy się startującą właśnie parlamentarną kampanią, okazuje się, że równolegle zaczyna się inna – równie zacięta rywalizacja. To walka uczelni wyższych o maturzystów (i nie tylko), którzy podejmują decyzje dotyczące ich naukowej i zawodowej przyszłości. Jaka uczelnia? Jaki wydział? Jaki kierunek? Te pytania z pewnością zadaje sobie teraz niejeden młody człowiek.

„Przyszłość ma na imię politologia”, „Wybierz zgodę i bezpieczeństwo wewnętrzne”, „Studia euroazjatyckie od nowa” – każdy, kto choć trochę śledzi bieżące wydarzenia polityczne, kojarzy te hasła doskonale. Twórcy kampanii INP postanowili bezpośrednio nawiązać do zakończonej niedawno „najciekawszej kampanii od lat” – kampanii prezydenckiej.

Trzy niezależne kierunki i pięć odsłon reklamowej kampanii. Instytut stawia na swoich najlepszych specjalistów, których na co dzień zobaczyć i usłyszeć możemy nie tylko w wykładowych salach, lecz także na antenie stacji telewizyjnych i radiowych. Komentują bieżące wydarzenia i pomagają zrozumieć pogmatwaną czasem społeczno-polityczną rzeczywistość. Wśród nich m.in. prof. Stanisław Sulowski i prof. Ewa Marciniak – dyrektorzy Instytutu, ale również dr Anna Materska-Sosnowska, dr Błażej Poboży, dr Bartłomiej Biskup, dr hab. Rafał Chwedrouk, dr hab. Tomasz Słomka czy prof. Wojciech Łukowski. – To czołówka polskiej politologii. Wybitni specjaliści i ciekawe osobowości pod względem własnych zainteresowań badawczych i pasji – przekonuje w rozmowie z „Polityką Warszawską” prof. Ewa Marciniak – Obcowanie z takimi ludźmi jest ogromnym atutem – dodaje.

Przyszłość ma na imię politologia” – wie to z pewnością każdy obserwator bieżącej polityki. Polityki, która – zwłaszcza w tak „gorącym” roku podwójnych wyborów – dostarcza wielu powodów do napisania niejednej analizy. Coroczne rankingi tworzone przez „Perspektywy” oraz wizytacja Polskiej Komisji Akredytacyjnej potwierdziły, że Politologia na INP UW to najlepsza politologia w Polsce. Jej absolwenci – wbrew powszechnej (i błędnej opinii) – zyskują dużo zawodowych możliwości. To najlepszy kierunek dla tych, którzy planują podbić polski Sejm jako aktywni politycy albo kreować wizerunek ich jako doradcy. To świetny wybór również dla przyszłych analityków, politycznych dziennikarzy i tych, którzy chcieliby rozpocząć pracę w administracji publicznej. – Warto postawić na INP, ponieważ jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o ofertę programową i nadążamy za potrzebami młodych ludzi. Na kierunku politologia mamy nowe specjalizacje o nazwie „polityka innowacyjności” i „polityka sportowa – informuje prof. Ewa Marciniak.

Studia euroazjatyckie „od nowa”! Instytut przygotował również coś dla tych, którzy interesują się ustrojem, systemem politycznym, społecznym czy ekonomicznym państw Eurazji. Jeśli zatem pragniesz zostać jednym z pierwszych w Polsce specjalistów w tej dziedzinie, postaw na studia euroazjatyckie. Jeśli natomiast ktoś chciałby podjąć wyzwanie pracy w instytucjach związanych z bezpieczeństwem i obronnością lub stać się specjalistą ds. cyberterroryzmu – wybór jest prosty – Zgoda i bezpieczeństwo wewnętrzne.

Dziś studia humanistyczne nie cieszą się najlepszą sławą. Często słychać zarzuty, że nie uczą niczego „konkretnego”, a ich absolwenci nie mogą później znaleźć żadnej pracy. Zdaniem prof. Marciniak, błędnie uważa się, iż odpowiedzialność za znalezienie zatrudnienia oraz przygotowanie młodego człowieka do rynku pracy spoczywa wyłącznie po stronie uczelni. W tym wymiarze powinna zachodzić interakcja, w której atywność studenta również jest bardzo ważna. – Ci z kolei są różni. Jednym można dawać różne „wędki”, a i tak ich nie chwycą, inni zaś wykorzystują nasze studia jako inspirację do naprawdę wielkich karier – tłumaczy dyrektor INP UW. 

Kampania Instytutu to kampania internetowa. Wystartowała w czwartek i szybko zyskała wiele przychylnych komentarzy ze strony komentatorów. Jeśli zainteresowanie rekrutacją będzie tak duże, jak samą kampanią – sukces frekwencyjny gwarantowany. 

 

Zdjęcia i więcej informacji: www.inp.uw.edu.pl

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...