Zaplanuj zwiedzanie z WarsawTour

Polityka Warszawska    2015-07-13 07:54:08

Chcesz poznać Warszawę z innej strony? Ruszyć na nietypową wycieczkę śladami Powstania Warszawskiego? Teraz możesz to zrobić z nową aplikacją, która pokieruje do miejsc wartych odwiedzenia.

WarsawTour została stworzona przez Stołeczne Biuro Turystyki. Można skorzystać z 11 gotowych tras wycieczkowych, lub na ich podstawie zaplanować własną. W ofercie jest między innymi podążanie śladami Powstania Warszawskiego oraz miejsc nawiązujących do Fryderyka Chopina. W aplikacji znajdziemy rozbudowane opisy atrakcji turystycznych oraz dużo praktycznych informacji, np. godziny otwarcia muzeów. Poza tym, kiedy użytkownik zgłodnieje, bez problemu odnajdzie restauracje trafiające w jego gusta.

– Nowoczesne aplikacje stają się nieodłącznym narzędziem w przemierzaniu miast. WarsawTour to kolejne ułatwienie dla mieszkańców i turystów, to także efekt otwierania się miasta na nowoczesne technologie – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. Poza tym WarsawTour można postrzegać jako bardzo dobrą formę promocji turystycznej miasta.

Aplikacja pozwala dzięki geolokalizacji GPS na zapamiętywanie przebytej trasy, odwiedzonych atrakcji czy miejsc do których dopiero chcielibyśmy się udać. Można jej używać w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej. Niestety, w tym momencie mogą z niej korzystać tylko użytkownicy iPhone'a, ponieważ działa jedynie na telefonach z systemem iOS. Trwają prace nad przystosowaniem aplikacji do systemu Android. Wszystkich posiadaczy sprzętu firmy Apple zapraszamy do pobierania WarsawTour z AppStore lub ze strony: app.warsawtour.pl.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza taka aplikacja mająca na celu uatrakcyjnić wycieczki po Warszawie. Dostosowaną do dwóch największych systemów operacyjnych nowoczesnych smartfonów aplikację stworzyła wcześniej też dzielnica Wola. Od maja przy pomocy Arguido, możemy przemierzać jej obszar wybierając, którąś z dostępnych tras: „Zły na Woli, czyli co robił Tyrmand na dzikim Zachodzie”, „Małe Getto” lub „Stadiony i bazary – miejsce spotkań mieszkańców Woli”.

Kolejne aplikacje mające odgrywać rolę przewodników wyłoniono w konkursie w ramach projektu "Dane po warszawsku". Jedna z nich, Rolkowa Mapa Warszawy, ułatwia fanom jazdy na ośmiu kółkach odnaleźć najbardziej popularne i przyjazne trasy przejazdowe. Inną, mającą wspierać technologicznie turystów i mieszkańców aplikacją jest GeoHermes. Możliwość dodawania nagrań dźwiękowych i zdjęć sprawia, że tworzy się mapa unikatowych miejsc, których nie odnajdzie się w klasycznym przewodniku. Więcej o innowacyjnych projektach związanych z Warszawą w wersji mobilnej pisaliśmy TUTAJ.

Autorka: KAROLINA ROGASKA

 

Zdjęcie: um.warszawa.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Warszawa w aplikacji – znamy zwycięzców!

Ze smartfonem po Woli

Warszawscy innowatorzy do urn!

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...