"Mały, ale wariat" – wyjątkowa akcja na Ursynowie | KONKURS!

Polityka Warszawska    2015-07-14 20:02:38

Na poziomie samorządu warszawskiego tego jeszcze nie było! Urząd dzielnicy Ursynów zawiązał współpracę z Disney Polska i Multikinem. 1 lipca ruszyła wyjątkowa akcja pod hasłem "Mały, ale wariat", która zachęca mieszkańców dzielnicy do aktywności i wpiera kulturalny rozwój Ursynowa.

Głównym bohaterem przedsięwzięcia jest Ant-Man. To postać, która w komiksach Marvela pojawiła się już w 1962 roku. Teraz zagości na ekranach kin. W rolę tytułowego Ant-Mana wcielił się Paul Rudd. Jego specjalny kostium pozwala zmniejszać się do rozmiaru mrówki. Ten zawodowy złodziej i oszust razem ze swoim życiowym przewodnikiem i mentorem (Michael Douglas) stanie przed szansą uratowania świata. Muszą tylko dobrze zaplanować swój „wielki przekręt”.

Akcja ursynowskiego samorządu zgrabnie nawiązywała do fabuły i rozmiarów bohatera filmu. W ważnych miejscach Ursynowa, takich jak parki, przychodnie czy biblioteki, porozstawiane były mini billboardy. Należało je odnaleźć i zrobić sobie z nimi zdjęcie, by otrzymać zaproszenie na specjalny pokaz filmu, który odbędzie się 18 lipca. Można było także sfotografować się z roll-upem reklamującym film, który czekał na mieszkańców w Urzędzie. Organizatorzy podkreślają, że ten nietypowy dla państwowych budynków obiekt, wzbudzał duże zainteresowanie.

Przedsięwzięcie było skierowana przede wszystkim do młodych osób. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów podkreślają, że współpraca z Disneyem i Multikinem miała wymiar społecznej aktywizacji nastoletnich mieszkańców dzielnicy. Zamiast spędzać czas przy komputerze, wybrali aktywności na zewnątrz, za co mogli otrzymać nagrody. To komunikat: warto wychodzić z domu, bo nigdy nie wiadomo, co ciekawego może się zdarzyć. W akcję zaangażowało się też sporo dorosłych, pomimo docelowych preferencji wiekowych, każdy mógł wziąć udział w zabawie.

Wiceburmistrz zapowiada Dom Kultury jeszcze w tej kadencji

– Planujemy już kolejne akcje mające na celu aktywizować mieszkańców i promować kulturę na Ursynowie. Liczymy, że uda się zorganizować coś w odniesieniu do jesiennej premiery nowych Gwiezdnych Wojen – mówił w rozmowie z nami Łukasz Ciołko, wiceburmistrz Ursynowa. Zapytany o to, jakie jeszcze pomysły ma Urząd, aby rozwijać kulturalne zaplecze dzielnicy opowiedział o planach budowy Domu Kultury.

– Mamy już pozwolenie na budowę na terenie między kościołem św. Tomasza, a Urzędem. Gotowy jest także projekt budowlany. Podjęliśmy pierwsze kroki, aby już w przyszłym roku wpisać tę inwestycję do wieloletniego planu finansowego. Chcemy rozpocząć budowę jeszcze w czasie tej kadencji – podkreślił.

"Mały, ale wariat", czyli akcja skupiona wokół niewielkiego superbohatera, na pewno jest dobrym podłożem do rozwoju większych projektów, jak chociażby wspomniany Dom Kultury.

Autorka: KAROLINA ROGASKA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drodzy Czytelnicy!

"Polityka Warszawska" postanowiła wesprzeć Ursynów w promocji ciekawego wydarzenia. Z tej okazji mamy dla Was specjalny KONKURS. 

Do wygrania jest 10 podwójnych zaproszeń na specjalny pokaz filmu Marvela, Ant-Man. Już w najbliższą sobotę (18 lipca, godz. 12.00), w Multikinie na Ursynowie (stacja metra Imielin). 

Aby je zdobyć musisz odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Ant-Man to bohater posiadający nadzwyczajne umiejętności, nawiązując do tego – pytamy Was o nadzwyczajne zdolności naszych lokalnych samorządowców.  

Pytanie konkursowe: Jaką "supermoc" powinni posiadać warszawscy politycy i dlaczego? Uzasadnij w 2-3 zdaniach.

Możecie wybrać jednego konretnego polityka lub odnieść się do ogółu. Odpowiedzi przesłacie na adres mailowy: kontakt@politykawarszawska.pl. do jutra (środa), do godz. 20.00. Czas nagli, seans już w najbliższą sobotę. Najciekawsze opublikujemy i nagrodzimy biletami. 

 

O szczegółach możecie przeczytać również na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów.

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...