Błażej Poboży: Odchodzę z "Polityki Warszawskiej"

Błażej Poboży    2015-08-27 11:56:55

Drodzy czytelnicy! Z dniem dzisiejszym odchodzę z „Polityki Warszawskiej”. Rezygnuję z funkcji redaktora naczelnego portalu oraz funkcji prezesa zarządu „Sanacja Sp. z o. o.”, właściciela serwisu. Odchodzę z poczuciem sukcesu i ogromnej satysfakcji, w momencie, w którym projekt ten ma już ugruntowaną pozycję na rynku mediów nie tylko warszawskich.

„Polityka Warszawska” zadebiutowała w Internecie w maju 2013 roku. Pierwszy warszawski portal polityczny okazał się strzałem w dziesiątkę, trafił w niszę i szybko stał się najważniejszym i niejednokrotnie głównym źródłem informacji o życiu politycznym stolicy. Pozytywne oceny płynęły do nas zawsze ze wszystkich stron. Pewnie dlatego, że byliśmy i nadal jesteśmy serwisem obywatelskim, społecznym, oddolnym i przede wszystkim niezależnym od wszystkich partii, stowarzyszeń czy grup interesu. Grono naszych czytelników systematycznie rośnie  – odnotowaliśmy ponad milion wyświetleń, z których ogromna większość to aktywność użytkowników z Warszawy. Wielokrotnie na doniesienia naszego serwisu powoływały się ogólnopolskie tytuły prasowe (np. „Rzeczpospolita”, „Wprost”), portale internetowe (np. 300polityka.pl, wpolityce.pl) oraz stacje telewizyjne (TVP Info, Telewizja Republika), a redaktorzy portalu – dyplomowani politolodzy – występowali w mediach w roli ekspertów i komentatorów. Naszą siłą są obiektywne artykuły i analizy, wywiady z politykami, relacje z ważnych stołecznych wydarzeń, konferencji i innych ciekawych inicjatyw.

Moje odejście związane jest z planami rozpoczęcia nowej aktywności, której w mojej ocenie nie da się połączyć z pracą w „Polityce Warszawskiej” bez szkody dla niej. Byłem i zawsze będę emocjonalnie związany z tym projektem, dlatego też, życząc mu jak najlepiej, muszę tak zdecydować. Odchodzę spokojny o kolejne sukcesy. Zostawiam bowiem silny i optymalnie zbudowany zespół młodych, dynamicznych autorów, którym kierować będzie red. Karolina Wiśniewska będąca dotychczas moim zastępcą. Dyrektorem administracyjnym pozostaje Krzysztof Osowiecki, współtwórca portalu, który obejmie też funkcję prezesa zarządu spółki. Wiem, że duet ten w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które wzorem poprzednich wyborów będą obszernie relacjonowane na łamach portalu, szykuje dla Was kilka niespodzianek, w tym nową, trzecią już odsłonę serwisu. Będzie dobrze. Najlepiej.

Redakcji, tej aktualnej i wszystkim, którzy na różnych etapach swojego rozwoju zawodowego „przeszli” przez „Politykę Warszawską”, serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę powodzenia. Przede wszystkim, dziękuję jednak Wam, drodzy Czytelnicy. Za wszystkie słowa wsparcia, komentarze i liczne interakcje pod każdym z artykułów na stronie, a także w mediach społecznościowych, na twitterze i facebooku, gdzie codziennie zamieszczamy linki do wszystkich naszych artykułów. Bez Was nigdy by nam się nie udało. Dzięki i do zobaczenia. W nowych miejscach i nowych rolach.

 

fot. OAP UW, Facebook INP

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...