Karolina Wiśniewska: "To będzie nowa Polityka Warszawska"

Karolina Wiśniewska    2015-08-28 12:49:38

To będzie nowa „Polityka Warszawska” – z nowymi pomysłami, nowymi tematami i – już niebawem – nową odsłoną. Z większą ilością aktualności i dobrą dawką merytorycznych, rzetelnych, ciekawych komentarzy – od nas oraz od innych ekspertów. Nowa „Polityka Warszawska”, lecz ze „starym”, sprawdzonym i najlepszym zespołem.

Wbrew powszechnej opinii, polityka nie dzieje się tylko w Sejmie, ale przede wszystkim na naszym lokalnym „podwórku”. To w naszym stołecznym ratuszu, na radzie miasta i radach poszczególnych dzielnic zapadają najważniejsze decyzje dla warszawiaków. Od nich zależy jakość naszych szkół, przedszkoli, żłobków, komunikacji miejskiej i dróg. Jednocześnie kulisy polityki warszawskiej są często równie ciekawe, jak kulisy tzw. „dużej” polityki, tylko mówi się o nich znacznie rzadziej – to jest właśnie zadanie dla nas.

W czwartek oficjalnie objęłam stanowisko redaktora naczelnego „Polityki Warszawskiej”. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, ale przede wszystkim równie duże wyzwanie. Przez dwa lata portal zdobył ważną pozycję na mapie warszawskich mediów, zyskał swoich stałych czytelników wśród polityków (nie tylko lokalnych), dziennikarzy, pracowników naukowych i przede wszystkim tzw. „zwykłych” mieszkańców.

Dziękuję doktorowi Błażejowi Pobożemu – za pomysł, pomoc, wielką pracę i pasję, którą wkładał ten projekt. Z równie dużym zaangażowaniem chcę rozwijać go dalej.

Drodzy Czytelnicy! W „Polityce Warszawskiej” znajdziecie jeszcze więcej ważnych informacji z politycznego życia stolicy. Chcę, aby nasza strona stała się dla Państwa pierwszym źródłem bieżących wydarzeń (dlatego postawimy na aktualności), ale też kopalnią merytorycznych, ciekawych i rzetelnych komentarzy. Planujemy szybki powrót „Dwóch brzegów” i wiele innych niespodzianek. Pracujemy także nad nową odsłoną naszej strony.

Nasz priorytet? Polityka – z jeszcze większą uwagą będziemy obserwować to, co dzieje się w poszczególnych dzielnicach, śledzić wieści z ratusza i uważnie nadsłuchiwać stołecznych radnych. Z racji tego, iż jesteśmy w trakcie kampanii – na bieżąco relacjonować będziemy poczynania kandydatów ubiegających się o mandat z Warszawy. Nie zabraknie jednak innych tematów w tym mocnego akcentu społeczności lokalnych oraz ich inicjatyw.

Nie zmieni się jakość naszych tekstów. Wierzę, że będą jeszcze ciekawsze i lepsze. To będzie nowa „Polityka Warszawska”, ale z dawnymi sprawdzonymi redaktorami. Bowiem nasz zespół to prawdziwy mix osobowości, poglądów i sympatii politycznych. To doświadczenie będącego najdłużej w redakcji Adama Kielara, dociekliwość i rzetelność Jana Kunerta, najlepsze i najbardziej obiektywne „sprawozdawcze” pióro Rafała Osińskiego, najciekawsze analizy o transporcie publicznym, zielonej energii, konsultacjach społecznych i wielu innych sprawach autorstwa Bartłomieja Kozka oraz wielkie zaangażowanie i „świeże” spojrzenie naszych najmłodszych stażem redaktorów – Karoliny Rogaskiej i Jacka Stawianego.

Dla mnie polityka warszawska (nie tylko na poziomie tytułu) pozostaje nieustannym źródłem inspiracji i miejscem, gdzie mogę po pierwsze – rozwijać się zawodowo, a po drugie – realizować swoje pasje. Chcę dać Państwu projekt, który będzie spełniał nie tylko funkcję informacyjną, ale też edukacyjną – ciekawy, rzetelny, obiektywny. Po prostu najlepszy. Z tak dobrym zespołem – musi nam się udać!

Karolina Wiśniewska, redaktor naczelny portalu "Polityka Warszawska"

 

Kontakt: kwisniewska@politykawarszawska.pl

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...