Dla Woli z własnej woli. Dzielnica nagrodzi społeczników

Karolina Wiśniewska    2015-09-10 16:08:47

Bezinteresowne działanie na rzecz lokalnej społeczności to postawa cenna, budząca wyrazy uznania, ale też – niestety – niezbyt częsta. Dzielnica Wola postanowiła więc nagrodzić tych, którym z własnej woli dla Woli chce się działać. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Nagroda Dobrej Woli zostanie wręczona tym, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla dzielnicy i jej mieszkańców. Poświęcali swój prywatny czas i energię, aby zaangażować się w rozwój wolskiego dobra wspólnego. Już dziś można przypuszczać, że łatwo nie będzie. „Wola istnieje dzięki swym mieszkańcom” – pisze w informacji prasowej rzecznik Marcin Gruza i nie sposób się z nim nie zgodzić. W ostatnich miesiącach – jeśli chodzi o lokalną integrację mieszkańców, Wola zrobiła duży krok do przodu. Fundacje, stowarzyszenia i lokalni społecznicy dokładają wszelkich starań, aby umacniać więzi i angażować w życie dzielnicy jak najwięcej osób. Dlatego wybór ośmiorga najbardziej zasłużonych może okazać się trudnym zadaniem.

Uzasadnienie + 15 podpisów

Nominacje do nagrody można zgłaszać od poniedziałku. Aby to zrobić, należy wypełnić specjalny formularz, który znajduje się w Urzędzie Dzielnicy lub na jego stronie internetowej. We wniosku, oprócz podstawowych danych osobowych, musi znaleźć się też krótkie uzasadnienie – dlaczego akurat ta osoba zasługuje na miano wolskiego bohatera, a także minimum piętnaście podpisów popierających daną kandydaturę. Propozycje można składać tylko do 21 września. Zgodnie z regulaminem, wnioski (pod względem formalnym) zostaną ocenione przez wydział właściwy do spraw promocji w Urzędzie Dzielnicy Wola. Wszystkie, które pozytywnie przejdą weryfikację, zostaną poddane pod głosowanie.

Ośmiu zwycięzców

Czterech laureatów zostanie wyłonionych przez mieszkańców w głosowaniu, które trwać będzie od 24 września do 5 października. Pozostałą zwycięską czwórkę wskaże zarząd z burmistrzem Krzysztofem Strzałkowskim na czele. – W tym roku po raz pierwszy wręczymy Nagrody Dobrej Woli, czyli wyjątkowe wyróżnienia dla społeczników działających na rzecz naszej dzielnicy. Chcemy w ten proces zaangażować mieszkańców, którzy zresztą już wybrali nazwę dla tej nagrody – przekonuje. Przypomnijmy więc, że nazwa została wybrana jeszcze przed wakacjami, także w wyniku ogólnodzielnicowego konkursu. Było z czego wybierać – do dzielnicy napłynęło około 200 zgłoszeń. Najlepsza okazała się propozycja nadesłana przez Sonię Matlak – Nagroda Dobrej Woli. Sama pomysłodawczyni, w ramach wyróżnienia, otrzymała od dzielnicy tablet.

Pomysłodawczyni nazwy "Nagroda Dobrej Woli", Sonia Matlak odbiera nagrodę. | Fot. Facebook.com/krzysztof.strzalkowski.burmistrz.dzielnicy.wola

Wyniki w październiku

– Jest to pierwsza edycja, natomiast chcemy aby na stałe wpisała się w nasz kalendarz wydarzeń – odpowiada „Polityce Warszawskiej” rzecznik Marcin Gruza. – Jej laureatów poznamy na specjalnej gali w październiku. O dokładnym terminie i miejscu będziemy informować w najbliższym czasie – dodaje.

Nagroda Dobrej Woli to ważna lokalna inicjatywa i doskonały sposób, aby po pierwsze – podziękować za dotychczasową pracę na rzecz dzielnicy, a po drugie – zmotywować do dalszych działań. Regulamin nagrody nie wyklucza bowiem ponownego zgłoszenia w następnych latach.

Drodzy Czytelnicy, Mieszkańcy Woli – zastanówcie się więc, kto zasłużył na miano najlepszego wolskiego społecznika i zgłoście swojego bohatera do urzędu. Warto doceniać tych, którzy bezinteresownie robią coś dla innych. Pamiętajcie jednak, że jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 kandydatury. Czas – do 21 września, więc do dzieła!

Napisz do autora: kwisniewska@politykawarszawska.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Płonące kamienice na Woli. Kto za tym stoi?

Wola Zmian i Jeden Muranów: likwidujemy nielegalne reklamy na murach!

Po Woli do woli – już po raz piąty!

 

Zdjęcie: Facebook.com/wolazmian,

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...