Z rady do seminarium. Michał Radziwiłł oddaje mandat

Karolina Wiśniewska    2015-09-14 08:01:07

Dobrze znany radny dzielnicy Ursynów Michał Radziwiłł postanowił oddać swój mandat. – Chciałbym zostać księdzem, a to inny obszar działania – mówi. Na jego miejsce do rady wejdzie Piotr Wajszczuk z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

O ursynowskim radnym Michale Radziwille było głośno już na samym początku kadencji. Z bardzo dobrym wynikiem wszedł do rady dzielnicy z ramienia lokalnej i niezrzeszonej Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa. Zdobył 672 głosy i najlepszy wynik na całej liście, choć znajdował się na ostatnim jej miejscu. Na pierwszym posiedzeniu radny Radziwiłł postanowił jednak wycofać się ze stowarzyszenia i wesprzeć polityczny związek Naszego Ursynowa z Prawem i Sprawiedliwością. Radziwiłł zdecydowanie nie chciał nawiązywać współpracy z Platformą Obywatelską, ku czemu skłaniali się członkowie IMU. Jego decyzja sprawiła, że koalicja NU i PiS zyskała większość, ale tylko na moment (po odejściu z NU radnej Teresy Jurczyńskiej Owczarek władza trafiła w ręce PO – o trudnych początkach rządów na Ursynowie na bieżąco informowaliśmy na naszym portalu).

„W ostatnich dniach przetoczyła się wokół mojej osoby burza. Chciałbym stanowczo podkreślić, że moje działania były podyktowane przywiązaniem do wartości takich jak uczciwość i zwykła ludzka przyzwoitość” – komentował sam Michał Radziwiłł na swoim blogu.

Po kilku miesiącach o radnym ponownie jest głośno. Tym razem powodem jest fakt, iż Michał Radziwiłł postanowił oddać swój mandat i wstąpić do seminarium duchownego. – Formalnie chyba nie muszę rezygnować, ale opuszczam samorząd dla nowego działania. Praktycznie nie będę mógł sprawować mandatu (wyjeżdżam na kilka lat z Warszawy) – przyznaje „Polityce Warszawskiej” Michał Radziwiłł. – Chciałbym zostać księdzem, a to trochę inny obszar działania. Od momentu przekroczenia progu seminarium chciałbym się skupić na przygotowywaniu się do tego zadania – dodaje.

Wniosek do komisarza wyborczego wpłynął już pod koniec poprzedniego tygodnia. Komisarz ma czternaście dni, aby formalnie wygasić mandat.

Michał Radziwiłł był dobrze ocenianym radnym. Mieszkańcy Zielonego Ursynowa (których reprezentował) doceniali jego zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Spotykał się z nimi, często zabierał głos na sesjach rady dzielnicy, a od 2 lutego do 16 czerwca zgłosił 24 interpelacje – głównie związane z Zielonym Ursynowem.

Fot. http://michalradziwill.blogspot.com/

Radny Radziwiłł wraz z wycofaniem swojego poparcia dla IMU był radnym niezależnym. Zasiadał w komisjach: Edukacji i Sportu oraz Zielonego Ursynowa. Poza samorządem, czynnie zajmował się też harcerstwem. Przez blisko sześć lat prowadził na Zielonym Ursynowie 5 Ursynowską Drużynę Harcerzy „Puszcza” i współorganizował kursy szkoleniowe dla wychowawców oraz historyczne programy edukacyjne.

Na miejsce Michała Radziwiłła do rady dzielnicy wejdzie Piotr Wajszczuk – „jedynka” na liście IMU na Zielonym Ursynowie, który najprawdopodobniej wzmocni rządzącą koalicję. 

Napisz do autora: kwisniewska@politykawarszawska.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Poczuj Włochy... na Ursynowie!

Ursynowskie konsultacje zakończone

Ursynowski spór wokół obchodów Powstania Warszawskiego

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...