Białołęka stawia na zdrowie i wolontariat

Polityka Warszawska    2015-09-18 15:22:02

Tematyka dotycząca profilaktyki zdrowia fizycznego i psychicznego jest coraz bardziej widoczna w publicznym dyskursie. Bardzo dobrze, bo jak dowodzą badania, zdrowe społeczeństwo to szczęśliwsze społeczeństwo. Do budowania świadomości ludzi w tym zakresie włączył się także ruch społeczny "Białołęka jest Kobietą", który wspólnie ze stowarzyszeniami "Ukryty Potencjał" i "Razem dla Białołęki" zorganizował Dzień Zdrowia i Wolontariatu.

Dzień Zdrowia i Wolontariatu rozpocznie się już jutro (sobota) o godz. 14.00 w Parku Picassa i Białołęckim Ośrodku Kultury. Organizatorzy zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej – będzie można ćwiczyć zumbę, nauczyć się kilku ruchów z judo i krav magi oraz obejrzeć występ taneczny Egurolla Dance Studio. Na jednym ze stoisk pojawią się także specjaliści, którzy będą dokonywać pomiarów składu ciała i na tej podstawie pomagać w doborze suplementów i diety. W dodatku będzie można spróbować zdrowych przekąsek i dowiedzieć się czym jest racjonalne żywienie.

– Białołęka to wspaniała dzielnica i chcemy pokazać wartości społeczne i kulturalne jakie ją wyróżniają. Doceniamy też zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców, którzy właściwie współtworzą z nami program tej imprezy  mówiła "Polityce Warszawskiej" Aleksandra Gajewska, radna m. st. Warszawy i jedna z organizatorek.

Wydarzenie będzie miało też wartość edukacyjną, rodzice będą mogli nauczyć się, jak budować poczucie wartości u swoich dzieci. Za warsztaty w tym zakresie odpowiadać będzie Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju "Pełnia". Poprowadzi je Kama Bielińska, psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny.

W trakcie spotkania na Białołęce dowiemy się także czym jest wolontariat i czemu warto pomagać. – Wolontariat jest nie tylko wartością we wsparciu kogoś. Daje też mnóstwo korzyści rozwojowych wolontariuszowi. Chcemy pokazać, że każdy może odkryć w sobie potencjał, połączyć chęć pomocy czy działania z innymi aktywnościami, choćby aktywnością fizyczną – tłumaczy Karolina Gocłowska ze stowarzyszenia "Ukryty Potencjał".

Podczas tegorocznego pikniku nacisk będzie położony na wolontariat sąsiedzki dla osób ze spektrum autyzmu, przybliżona zostanie idea projektu "Wolontariat Koleżeński Mary i Max". – Jako Stowarzyszenie czujemy i obserwujemy, że Białołęka ma potencjał, może jeszcze nieco ukryty i dlatego tam jesteśmy  podkreśla Karolina Gocłowska. – Będą z nami też uczestnicy i wolontariusze naszego programu, którzy włączają się w organizację wydarzenia. Autyzm im w tym tak bardzo nie przeszkadza, tym samym pokazują, że można działać mimo wszystko – dodaje.

Te działania z pewnością pomogą budować świadomość dotyczącą zdrowia, która, jak podkreśla Aleksandra Gajewska, jest w tym wszystkim najważniejsza. – Inicjatywa Białołęka Jest Kobietą czynnie działa na rzecz poprawy świadomości i organizuje liczne spotkania z terapeutami, dietetykami i wyspecjalizowanymi fundacjami. Dzisiaj wszyscy żyjemy w biegu, ale my wiemy, że czasami trzeba zwolnić i skupić się na sobie. BJK stara się zapraszać gości, którzy uczą nas jak to zrobić.

W trakcie wydarzenia, nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Będą oni mogli obejrzeć spektakl "Czerwony Kapturek", najnowsze dzieło Teatru Bajlandia. Klasyczna baśń, zostanie przedstawiona w wersji, pełnej humoru, lekkiej i wyjątkowo barwnej. Klub Młodych Talentów Rytm, zapewni z kolei warsztaty plastyczne, trening pamięci i naukę gry na instrumentach. Jeśli dzieciom przyjdzie ochota na figle, będą mogły się wyszaleć na matach, bujakach oraz przyozdobić zmienić swoje buzie, w fantazyjne paszcze zwierzaków, z pomocą specjalnych farbek.

Ten wyjątkowy dzień zostanie zwieńczony koncertem zespołu REDROOM, który odbędzie się o godzinie 19.00. Muzycy grają przyjemny dla ucha rock, który z pewnością przypadnie do gustu wielu słuchaczom. Czy na podobne wydarzenia możemy liczyć w przyszłości? ­

– Mamy nadzieję, że Białołęcki Dzień Zdrowia i Wolontarariatu wpiszę się na stałe w kalendarz warszawskich imprez i już za rok go powtórzymy! Dla nas zagadnienie zdrowia jest wielowymiarowe! By dbać o zdrowie fizyczne BJK organizuje liczne aktywności w terenie, mamy za sobą cykl spotkań z psychodietetykiem z Perfect Me, czy wspólny fitness. Jednak obecnie kładziemy nacisk na pracy nad sobą i swoim wnętrzem, dlatego razem z Pełnią Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju planujemy stworzyć cykliczne warsztaty dla kobiet. Marzymy o tym, by na nasze zaproszenie przyjechał na Białołękę mammobus  zapewnia Aleksandra Gajewska.

Zapraszamy do dołączania do wydarzenia Białołęckiego Dnia Zdrowia i Wolontariatu także na facebooku.

AUTORKA: Karolina Rogaska | Napisz do autorki: krogaska@politykawarszawska.pl

Zdjęcia: FB Białołęka jest kobietą

 

ZOBACZ TAKŻE:

Inicjatywa Mieszkańców Białołęki przeciw dopalaczom

Mieszkańcy Zielonej Białołęki chcą zmiany końcowej stacji II linii metra

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...