Sąd: Śpiewak nie naruszył dóbr osobistych Jakubiaka

Polityka Warszawska    2015-09-29 16:58:51

Sprawa dotyczyła wypowiedzi Jana Śpiewaka w sprawie wyceny kawalerki na Śródmieściu. Szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak chce wykupić ją od miasta po, zdaniem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, „rażąco zaniżonej” cenie. Sąd Okręgowy oddalił dziś w całości powództwo Jakubiaka przeciwko Śpiewakowi.

– Przebieg sprawy i motywy wyroku przedstawione przez Sąd nie pozostawiły wątpliwości, że do naruszenia dóbr osobistych nie mogło dojść – napisało MJN na swoim profilu. Zasądzono także ponad 3 tys. zł kosztów postępowania od prezesa KNF. – Cieszymy się bardzo, odczytywaliśmy zachowanie pana Jakubiaka jako próbę zastraszenia naszego stowarzyszenia – powiedział „Polityce Warszawskiej” Śpiewak, przewodniczący MJN. – Myślę, że ta przegrana sprawa podważa jego wiarygodność. Szef KNF, człowiek odpowiedzialny za sektor bankowy w całym kraju, nie powinien sięgać do takich metod.

Źródło: https://www.facebook.com/miastojestnasze

24-metrowa kawalerka na ul. Kopernika miała zostać wykupiona za cenę 5700 zł za metr kw. – Ta wycena jest rażąco zaniżona – napisało na swoim profilu stowarzyszenie. O sprawie „Polityka Warszawska” informowała niejednokrotnie. Szef KNF, a jednocześnie były wiceprezydent miasta, planował przyłączyć będącą w posiadaniu miasta kawalerkę do swojego mieszkania. „Kiedy Jakubiak zaczął starać się o jego wykup, poproszono Zakład Gospodarowania Nieruchomościami o wydanie opinii, czy lokal może zostać sprzedany. Gdyby traktować go jako samodzielną nieruchomość, Andrzej Jakubiak musiałby się pożegnać z wizją zakupu. Za taki został uznany w pierwszym dokumencie sporządzonym przez ZGN. Status lokalu zmienił się jednak z dnia na dzień” – pisaliśmy wówczas. – Nasuwa się pytanie, jaką motywacją kierował się ZGN zmieniając diametralnie swoją decyzję w tak zatrważająco krótkim czasie? – pytało MJN. Według Małgorzaty Mazur, dyrektor ZGN, urzędnik sporządzający dokumenty pomylił się tworząc pierwszą wersję.

– Z lokalu wyeksmitowana została poprzednia lokatorka. Miał w nim być zakwaterowany kolejny mieszkaniec. Po kilku miesiącach okazało się jednak, że zmieniono status tego lokalu na niesamodzielny, mimo iż jeszcze w 2005 roku status tego miejsca został jednoznacznie określony. Jako wytłumaczenie podano istnienie nietrwałej ściany i brak wentylacji. Nie dołączono jednak dokumentów potwierdzających tę decyzję – informował w lipcu Śpiewak. Stowarzyszenie złożyło wtedy w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym zawiadomienie o podejrzeniu nieprawidłowości przy procedurze wykupu mieszkania przez byłego wiceprezydenta. – Czekamy na to, co powie CBA i pracujemy dalej w Komisji Rewizyjnej Dzielnicy Śródmieście – dodał dziś Śpiewak, który jest również śródmiejskim radnym, w rozmowie z „Polityką Warszawską”. – Wiemy, że trwa postępowanie w Ministerstwie Sprawiedliwości w sprawie wyceny. W zależności od tego, co usłyszymy ze strony ministerstwa i CBA, będziemy podejmować dalsze kroki.

Autor: Jacek Stawiany

Zdjęcie główne: Wikimedia, Katarzyna Czerwińska

ZOBACZ TAKŻE:

Miasto Jest Nasze tęskni za Feminą

DWA BRZEGI: Jan Śpiewak vs Marcel Andino Velez | Plac Defilad

Tak obchodziliśmy 70 rocznicę odbudowy Warszawy! Święto na Jazdowie

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...