Youtuberzy na Ursynowie | Video Arena Ursynów

Polityka Warszawska    2015-10-01 19:16:28

W najbliższą sobotę na Ursynowie będzie można spotkać gwiazdy polskiego youtuba. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy planują rozpocząć profesjonalną działalność na tym serwisie. Spotkanie w Arenie Ursynów pozwoli zdobyć wiedzę o tym, jak skutecznie dotrzeć do widzów w internecie.

You Tube już dawno przestał być serwisem na którym ogląda się tylko teledyski i śmieszne filmiki. To strona, która łączy w sobie funkcje rozrywkowe, informacyjne, reklamowe, a nawet naukowe. W każdym miesiącu przyciąga w Polsce około 19 mln użytkowników. W serwisie rodzą się gwiazdy internetu, a bycie youtuberem nie jest już tylko zabawą, a realną pracą, która może przynieść całkiem niezłe wynagrodzenie. Nie każdy, kto stworzy swój kanał na youtubie i będzie wrzucał regularnie nagranie zrobi karierę. Na Arenie Ursynów będzie się można dowiedzieć, co robić by odniesienie sukcesu stało się prawdopodobne.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się już o 9.00 i potrwa aż do 20.00. Eksperci wytłumaczą jak rozpocząć swoją przygodę z nagrywaniem filmów, jak skutecznie przyciągać widzów czy jak tworzyć strategie rozwoju kanału na You Tube. Będzie się można również dowiedzieć, jak zarabiać na swoich filmikach, na konferencji pojawią się przedstawiciele firm współpracujących z youtuberami. Zaproszeni goście opowiedzą także o rodzących się na polskim rynku internetowych okazjach, które warto wykorzystać, by rozwinąć skrzydła.

Wśród ekspertów znajdą się znamienici polscy youtuberzy, którzy żmudną pracą dorobili się statutu gwiazd, a ich kanały na serwisie przynoszą im krocie. Wśród prelegentów spotkamy m.in. Wardęgę, Lisie Piekło, Cyber Mariana czy Roberta Pasuta z Abstrachuje. Dowodzić, że można zdobyć tysiące subskrybentów będzie 93-letni Antoni Huczyński, najstarszy youtuber w Polsce, w sieci znany jako Dziarski dziadek. Gimnazjaliści i licealiści będą mogli natomiast odnaleźć wśród prelegentów swoich rówieśników. Takim youtuberem nowego pokolenia jest na przykład Rezigiusz, określony przez minister edukacji narodowej, Joannę Kluzik-Rostowską "jednym z 10 najbardziej wpływowych nastolatków w Polsce".

Youtuberzy bez wątpienia mają ogromny wpływ na to jak wygląda polski internet. Oddziałują także na to jak rozwija się myślenie młodych ludzi, bo to właśnie osoby w wieku nastoletnim są najczęstszymi odbiorcami ich pracy. Zaproszeni goście mogą się cieszyć setkami,  a niekiedy nawet milionami subskrybentów. To zapewnia ogromną siłę przebicia, ale łączy się także z dużą odpowiedzialnością, o czym także będzie się można przekonać w trakcie konferencji.

Patronat nad imprezą objął Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Haliciki oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Współorganizatorem jest Urząd Dzielnicy Ursynów. W organizację i dopracowywanie szczegółów spotkania, tak by było w pełni satysfakcjonujące dla uczestników, zaangażował się wiceburmistrz Ursynowa, Łukasz Ciołko, który odpowiada za w dzielnicę za sfere kulturalną.

– Ursynów jest dzielnicą w której mieszka dużo młodych, utalentowanych ludzi. Obracają się oni w świecie nowych technologii, więc chcemy wyjść im naprzeciw i wspierać ich rozwój. Na konferencji Video Arena Ursynów będą mogli zobaczyć jak wygląda świat Youtube od kuchni. To nie będzie typowe fanowskie spotkanie, a dobrze przygotowane, merytoryczne przedsięwzięcie. – opowiadał "Polityce Warszawskiej" Łukasz Ciołko i podkreślał – To także okazja do rozwoju samego Urzędu Dzielnicy. Chcemy rozwijać komunikację video z mieszkańcami, dzięki wiedzy jaką zdobędziemy na pewno będziemy robić to coraz skuteczniej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Rejestrować można się TUTAJ. Ci którzy nie będą mogli pojawić się osobiście, mogą śledzić konferencję na żywo w internecie, szczegóły na stronie wydarzenia na facebooku.

AUTORKA: Karolina Rogaska

 

Zdjęcia: FB Video Arena

ZOBACZ TAKŻE:

Poczuj Włochy... na Ursynowie!

Z rady do seminarium. Michał Radziwiłł oddaje mandat

Burmistrz Kempa rozpoczyna spotkania z mieszkańcami Ursynowa

 

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...