Zabiegany radny Krajewski. Most otwarty, zakład przegrany

Polityka Warszawska    2015-10-28 19:00:06

W środę, tuż po godz. 14.00 byliśmy świadkami rozstrzygnięcia zakładu, jaki zawarli radny Jarosław Krajewski (PiS) z wiceprezydentem miasta Jackiem Wojciechowiczem. Chodziło o to, czy Most Łazienkowski zostanie oddany do użytku zgodnie z harmonogramem. Tak się stało, więc radny Krajewski w myśl umowy musiał pięciokrotnie obiec Pałac Kultury.

Przewodniczący klubu PiS w radzie miasta kilka miesięcy temu założył się na antenie TVP Warszawa z wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem, że przeprawa nie będzie oddana do użytku do końca października. Tymczasem Most Łazienkowski został otwarty dziś rano, trzy dni przed terminem. W przypadku przegranej panowie zobowiązali się do biegu wokół Pałacu Kultury i Nauki. Pięć okrążeń (bo taka była stawka) to dystans ok. 5 km. – Myślę, że dzisiaj wielu warszawskich kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej cieszy się z tego, że to radny Krajewski będzie biegał, a nie prezydent Wojciechowicz – powiedział przed biegiem poseł-elekt. Z uśmiechem na ustach i grupą młodych zwolenników wystartował. Bieg zajął mu nieco ponad pół godziny.

– Miałem wrażenie, że pan przewodniczący Krajewski za bardzo ze sportem nie jest zaprzyjaźniony, więc uznałem, że może to nawet dobrze mu zrobi, jeśli oczywiście ja wygram i on będzie musiał biegać – mówi Wojciechowicz. – Po drugie pan radny Krajewski bardzo często na sesjach dezawuował inwestycje w Warszawie. To jest pierwsza okazja, że dezawuuje pewne rzeczy niebezkarnie. Gdyby zakładał się za każdym razem mówiąc te różne rzeczy na sesjach, to pewnie dzisiaj byłby już wziętym maratończykiem – śmieje się. – To przestroga na przyszłość, by ostrożniej ważyć słowa. – Wiceprezydent podkreślał, że duże budowy rządzą się swoimi prawami i zawsze jest ryzyko, że nie uda się zdążyć na czas. – Jest ryzyko, jest zabawa – dodaje. – Byłem głęboko przekonany, że jak w wielu innych przypadkach też uda nam się to zrobić przed terminem.

Tymczasem Jarosław Krajewski zauważa, że do tej pory większość miejskich inwestycji była opóźniona. – Ten zakład spowodował, że pan prezydent zmobilizował się i wpłynął na wykonawcę. Termin został dotrzymany. Myślę, że to bardzo dobra wiadomość dla warszawiaków. Ja z czystą przyjemnością i naprawdę ogromną mobilizacją pięciokrotnie obiegnę PKiN. – powiedział. Dodał, że myśli o kolejnych zakładach z władzami miasta, choćby w sprawie budowy obwodnicy śródmiejskiej. – Gdybyśmy się tak zakładali częściej, to myślę, że dzisiaj byłby pan już kandydatem na mistrza świata w bieganiu – ripostował wiceprezydent. – Warto biegać dla Warszawy i dla warszawiaków – podsumował Krajewski.

Radny podkreślał jednak, że cały czas nie wiadomo, co było przyczyną spalenia się mostu, kto jest za to odpowiedzialny oraz dlaczego miasto wciąż nie otrzymało odszkodowania z tego tytułu. – Od 14 lutego minęło kilka miesięcy, nadal nie mamy osób zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo Mostu Łazienkowskiego i jego wyłączenie na kilka miesięcy, co spowodowało ogromne koszty społeczne, ponieważ większość warszawiaków stała w korkach.

Zapytany o to, kto zastąpi go po odejściu do Sejmu, świeżo upieczony poseł odpowiedział, że do Rady Warszawy na jego miejsce wejdzie Oskar Hejka, działacz społeczny, który uzyskał czwarty wynik na liście z okręgu Praga-Południe. Kto zaś zostanie szefem klubu PiS w Radzie Warszawy? – O tym zadecyduje klub radnych już beze mnie.

Tekst i zdjęcia: Jacek Stawiany

 

ZOBACZ TAKŻE:

Łazienkowski wrócił!

Stolica bez Mostu Łazienkowskiego. Jak nam się jeździ?

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...