Jarosław Krajewski odchodzi z rady miasta

Karolina Wiśniewska    2015-11-05 18:40:14

– Odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i zapewniam, że będę dalej pracował na rzecz warszawiaków – mówił Jarosław Krajewski na ostatniej sesji rady miasta, na której występował w roli radnego. W związku z wyborem na posła Sejmu RP dotychczasowy przewodniczący PiS niebawem złoży swój mandat. Kto zastąpi go na stanowisku szefa klubu?

Jarosław Krajewski startował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, z miejsca 6. Zdobył 4573 głosy, dzięki którym udało mu się zasilić grono warszawskich posłów. Mandat radnego złoży oficjalnie w piątek, dlatego dzień wcześniej pożegnał się z warszawskimi radnymi.

– Chciałbym podziękować za współpracę, za inspiracje, a nawet za spory, które miały miejsce na tej sali. Czyniłem to wszystko to dla dobra warszawiaków, lecz jeśli kogoś uraziłem – przepraszam – mówił podczas swojego ostatniego wystąpienia w roli przewodniczącego klubu PiS. Krajewski dziękował mieszkańcom Warszawy, którzy przychodzili do niego z różnymi problemami, zasięgali porady i w końcu obdarzyli zaufaniem, i pozwolili realizować się na kolejnym etapie. Dziękował przedstawicielom mediów, bo – jak przyznał – bez nich mieszkańcy nie wiedzieliby tak dokładnie tego, co dzieje się w mieście. Dziękował także urzędnikom oraz wszystkim, z którymi miał okazję współpracować. – Dziś mówię Państwu „do zobaczenia” i zapewniam, że moja nowa funkcja jest zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz mieszkańców – przekonywał na koniec.

Plan Warszawy w prezencie

Nie obyło się bez podziękowań i prezentów płynących również z drugiej strony. – Z panem Krajewskim zawsze współpracowało się wspaniale – przekonywała przewodnicząca rady Ewa Malinowska-Grupińska, która w imieniu wszystkich wręczyła mu plan naszego miasta. – Mamy nadzieję, że jako poseł nie zapomni pan o Warszawie i będzie stanowił korzystne dla niej prawo – dodała.

Świeżo upieczony poseł Krajewski ma już za sobą pierwsze sejmowe szkolenia. Te – jak przyznawał – choć niewątpliwie bardzo ważne i potrzebne, w większości dotyczą spraw, które każdy bliżej przyglądający się polityce i temu, jak funkcjonuje państwo już wie. W rozmowie z „Polityką Warszawską” przyznaje też, że nie może doczekać się pierwszego posiedzenia, a te – jak podała dziś Kancelaria Prezydenta RP – już 12 listopada.

Kto liderem klubu?

Powracając jednak do Rady Warszawy, pozostaje pytanie kto zastąpi Jarosława Krajewskiego w roli szefa klubu. – Decyzję w tej sprawie podejmą nasi radni, kiedy już oficjalnie złożę swój mandat – mówi Krajewski. Pytany o to czy ma swojego faworyta odpowiada jedynie, że nie chce tego zdradzać.

Na czwartkowej sesji Jarosław Krajewski prawie w ogóle nie zabierał już głosu. W imieniu klubu wypowiadali się różni jego przedstawiciele – najczęściej Dariusz Figura. – Na posiedzeniu postanowiliśmy, że tak właśnie będzie lepiej, aby to już inni zabierali głos – tłumaczył nam Krajewski i dodał, że co do samego nazwiska, wszystko będzie wiadomo już niebawem. Do samej Rady Warszawy w miejsce nowego posła wejdzie Oskar Hejka.

Politolog, radny, poseł

Jarosław Krajewski jest z wykształcenia politologiem. W Prawie i Sprawiedliwości działa od 2002 roku. Był liderem warszawskiego oddziału Forum Młodych PiS. Pracował jako doradca rzecznika prasowego rządu, doradca szefa gabinetu politycznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz pracownik Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W radzie miasta zasiada od 2006 roku. 

 

Zdjęcie: facebook.com/wybierzKrajewskiego

 

ZOBACZ TAKŻE:

Zabiegany radny Krajewski. Most otwarty, zakład przegrany

Warszawskie wyborcze podsumowanie

Z samorządu do Sejmu

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...