Święta: czas życzeń i niesienia pomocy

Polityka Warszawska    2015-12-23 12:49:02

Okres świąteczny to czas składania życzeń, mówienia ciepłych słów, wykonywania dodających otuchy gestów. Wielu samorządowych polityków pokazuje, ze może to być także czas działania na rzecz innych. Angażują się w akcje pomocy, po to by najbardziej potrzebujący także poczuli radość w te święta.

W okresie świątecznym politycy ślą do wszystkich moc gorących życzeń. Nie inaczej dzieje się w Warszawie. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz życzy klasycznie, na stronie miasta stołecznego Warszawy, aby "czas przy wigilijnym stole dał wszystkim nadzieję i radość." Inni wolą skorzystać z mniej oficjalnych metod i, jak urząd dzielnicy Ursynów, życzenia przekazują korzystając z portali takich jak Polityka Warszawska. Politycy wykorzystują także portale społecznościowe, takie jak facebook czy twitter, by przekazać ciepłe słowa na święta obserwującym ich użytkownikom.

Czas świąt to jednak nie tylko życzenia, to okres, w którym intensywniej pomaga się innym. Widać, że nasi samorządowcy również doskonale rozumieją jak ważne jest wyciągnięcie pomocnej dłoni do bliźniego. Zaangażowanie w akcje charytatywne zaczęło się nasilać już na początku grudnia. Mogliśmy wtedy obserwować wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka, który na jeden dzień zamienił się w ekstremalnego świętego Mikołaja. 6 grudnia przyszedł do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, zrobił to w nietypowy sposób, bo spuszczając się po linie prosto z dachu. Dzieci były zachwycone.

Pomoc innym zdecydowali się też nieść politycy z dzielnicy Białołęka. W akcję "Zaradny Mikołaj" zaangażowani byli m.in.: Aleksandra Gajewska, Anna Majchrzak, Magdalena Roguska czy Paweł Tyburc. W sklepach zbierali oni żywność i artykuły chemii gospodarczej, z nich stworzyli 150 paczek, która powędrują do najbardziej potrzebujących rodzin na Białołęce. W podobny sposób zaangażowali się działacze z Inicjatywy Mieszkańców Bielan gdzie świąteczne paczki powędrowały do domów dziecka.

O to by dbać o domy dziecka apelował także radny z Pragi Południe, Dariusz Lasocki. To on wskazał w tym roku placówkę do której udali się żołnierze US Marines razem z zabawkami i słodyczami dla dzieci. Dla wychowanków placówki przy ulicy Łukowskiej z pewnością było to wyjątkowe przeżycie.

W świąteczne obdarowywanie zaangażował się także Paweł Lenarczyk z "Naszego Ursynowa", który w jednym z ursynowskich marketów pomagał w zbieraniu darów m.in. dla Polaków mieszkających na kresach. Wspierał także zbiórkę Banków Żywności.

 

Powyższe przykłady pokazują, że niezależnie od wykonywanego zawodu czy obejmowanego stanowiska można (a nawet należy) pamiętać o tych, którzy nie mają środków do tego by sami o siebie zadbać. Liczymy, że coraz więcej polityków będzie na swoim własnym przykładzie pokazywało, że warto pomagać.

Zespół Polityki Warszawskiej, życzy więc Wam, drodzy czytelnicy, nie tylko wesołych i rodzinnych świąt, ale przede wszystkim tego żebyście nieśli pomoc i sami ją otrzymywali kiedy tylko zajdzie taka potrzeba!

 

 

 

 

Polityka Warszawska

Zdjęcia: FB Paweł Lenarczyk, Dariusz Lasocki, Aleksandra Gajewska, Zaradny Mikołaj

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...