„Białołęka jest kobietą” zaprasza na trening samoobrony dla kobiet

Adam Kielar    2016-03-02 17:20:41

Inicjatywa Białołęka jest Kobietą zaprasza mieszkanki, które chcą dbać o swoje bezpieczeństwo, na zajęcia z technik samoobrony. Do dyspozycji uczestniczek będą trenerzy klubu Krav Maga Tarchomin. Zajęcia odbędą się 5 marca w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56 o godz. 12.30. Jedna z organizatorek, radna miejska Aleksandra Gajewska mówi nam o szczegółach przedsięwzięcia oraz planach inicjatywy Białołęka jest Kobietą.

Polityka Warszawska: Skąd idea tego typu treningów?

Aleksandra Gajewska: Pomysł na organizację treningów samoobrony pojawił się, kiedy Krav Maga Tarchomin wzięła udział w naszym pikniku "Białołęcki Dzień Zdrowia i Wolontariatu" w zeszłym roku. Mieszkanki same zwróciły się do nas, że chciałyby wziąć udział w takich zajęciach, a pan Piotr Zduńczak od razu zdecydował się, że nieodpłatnie je poprowadzi. Nam samym najbardziej zależało na zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa mieszkanek, ale również aby mogły zdobyć konkretne i praktyczne umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Jak duże zainteresowanie było dotąd?

To już czwarty trening samoobrony organizowany z inicjatywy Białołęka jest kobietą. Wcześniej spotkałyśmy się z tak dużym zainteresowaniem, że konieczne było utworzenie dodatkowych grup. Ten trening będzie z pewnością wydarzeniem wyjątkowym. To prezent od nas i Białołęckiego Ośrodka Sportu na Dzień Kobiet. Udział będzie mogło wziąć w nim nawet ponad sto uczestniczek. Chcemy pokazać, że Białołęka jest kobietą i wspólnie spędzić sobotnie popołudnie, a jednocześnie zadbać o swoje bezpieczeństwo!

Czy uczestniczki są zadowolone z zajęć? Co sądzą trenerzy?

Zdecydowanie! Swoje zadowolenie wyrażają od razu po zakończeniu zajęć. Często otrzymujemy też od nich wiadomości na Facebooku i maile, w których dzielą się z nami swoimi wrażeniami. To właśnie uczestniczki zmotywowały nas do kontynuacji wielu inicjatyw. Po prostu dały nam jasno do zrozumienia jakie są ich potrzeby, a my dopasowałyśmy do nich program wydarzeń. Sami trenerzy są pod wrażeniem atmosfery, która panuje na spotkaniach, ale i zaangażowania uczestniczek. One naprawdę chcą się uczyć i wynosić jak największe doświadczenie z naszych spotkań.

Jakie są kolejne plany Inicjatywy Białołęka jest Kobietą?

Mamy mnóstwo planów na ten rok. Chcemy stworzyć pełen cykl treningów samoobrony, dlatego złożyłyśmy projekt "Bezpieczna w wielkim mieście – zajęcia samoobrony dla kobiet" w budżecie partycypacyjnym we wszystkich obszarach Białołęki. Czeka nas wiele warsztatów rozwojowych, na które miejsca kończą nam się czasami już po godzinie od rozpoczęcia zapisów. Przygotowujemy projekcje filmowe, ale też wiele spotkań z ciekawymi ludźmi. Chcemy kontynuować pomysły z poprzednich lat i rozwijać współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami. Z pewnością zrealizujemy też wiele inicjatyw samych mieszkanek! BJK obchodzi w czerwcu już drugie urodziny, a nam cały czas nie brakuje energii i zaangażowania!

Czy obecny chaos we władzach dzielnicy ma jakiś wpływ na współpracę przy tego typu akcjach?

Nigdy nie łączyłyśmy naszych inicjatyw z polityką. Mamy różnych partnerów podczas wydarzeń. Działamy w swoim, niezależnym rytmie. Mieszkanki to doceniają. Naszym celem jest integracja kobiecego środowiska, intensyfikacja ich wspólnych działań oraz stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń, zapotrzebowań i wsparcia. Sprowadza się do to tego, że chcemy motywować kobiety do aktywności i podejmowania wyzwań, zwiększać ich poczucie pewności oraz wartości. Konsekwentnie wywiązujemy się z tego organizując liczne spotkania, warsztaty, targi, wspólne ćwiczeń i wiele innych.

Więcej o treningu znaleźć można na stronie wydarzenia na Facebooku.

Rozmawiał Adam Kielar | Napisz do autora: akielar@politykawarszawska.pl | Twitter: @AdamKielar

Zobacz także:

Komunikacyjny chaos na Zielonej Białołęce

Wielki mecz charytatywny na Białołęce

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...