Miasto jest… czyje? Spór o fanpage między aktywistami

Polityka Warszawska    2017-04-10 17:54:32

Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznych w Warszawie jest zmiana nazwy profilu Miasto Jest Nasze na Facebooku na Wolne Miasto Warszawa. Jan Śpiewak, który niedawno odszedł z MJN przekonuje, że zrobił to w trosce o swoich informatorów w sprawach reprywatyzacji. Zdaniem działaczy stowarzyszenia, to działanie podważające wiarygodność byłego lidera.

Stowarzyszenie Miasto jest Nasze wydało oświadczenie na nowym profilu swojej organizacji. – Fanpage Miasto Jest Nasze został dzisiejszego wieczoru przywłaszczony i zmienił nazwę bez wiedzy 130 członków Stowarzyszenia i 40 000 fanów. Jan Śpiewak po rezygnacji z członkostwa w Stowarzyszeniu odmówił przekazania uprawnień administratorskich argumentując, że jest to jego własność prywatna. To co jest obecnie publikowane na byłym profilu MJN nie ma nic wspólnego z działalnością Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Stanowczo odcinamy się od takich metod działania, które są nie tylko niezgodne z wartościami, którymi się kierujemy, ale także podważają wiarygodność osoby aspirującej do pełnienia funkcji publicznych – piszą działacze. Stworzyli także hashtag #reprywatyzacjaFanpaga, a także dość ironicznego mema:

Źr: Twitter Miasto Jest Nasze

Dlaczego Radny Śródmieścia dokonał takiej zmiany? W oświadczeniu, które można znaleźć na fanpage’u Wolne Miasto Warszawa (czyli dawnym Miasto Jest Nasze) tłumaczy on przyczyny takiego zachowania. – W lipcu Grzegorz Majewski, który był beneficjentem zwrotu Chmielnej 70 wysłał pismo przedprocesowe przeciwko MJN i wystąpił do sądu o zakaz wypowiadania się przez nas o nim. Odmówiłem zdjęcia informacji na jego temat. Trójka członków zarządu sprzeciwiła się temu - chciała przeprosić i zdjąć niewygodne informacje. To było w kluczowym momencie afery reprywatyzacyjnej - na miesiąc przed jej wybuchem – pisze Śpiewak. To nie wszystko. Zdaniem radnego, po tej decyzji grożono jednemu z jego informatorów i ten wycofał się ze współpracy. – Następnie komisja rewizyjna stowarzyszenia wydała stanowisko, które krytykowała moje zachowanie. Było to działanie bezprecedensowe - członkowie komisji rewizyjnej produkują "kwit", który mógł być użyty w sprawie przeciwko mnie. (…) I wreszcie - informator, który chce nam ujawnić nowe fakty w sprawie afery reprywatyzacyjnej, nie pojawia się na umówionym spotkaniu, a jedynie w nocy przesyła nam informacje, że dostał pogróżki w formie zdjęcia swojego syna wrzuconego do skrzynki pocztowej, a następnie zrywa z nami kontakt – podkreśla. – Bezspornym faktem jest to, że kampania mająca na celu wyeliminowanie mnie z działalności stowarzyszenia zaczęła się tuż przed wybuchem afery reprywatyzacyjnej – pisze. – Prowadziłem fanpejdż MJN od samego początku - na półtora roku przed powstaniem stowarzyszenia. Działając w trosce o bezpieczeństwo naszych informatorów nie miałem innego wyjścia. Nie chciałem tych informacji publikować, ale niestety nie mam wyboru. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać na drodze ku lepszej Warszawie! – kończy swoje oświadczenie Śpiewak.

AK/Facebook, Twitter

Zobacz także:

Reprywatyzacja na Bielanach wbrew przepisom? Sądy swoje, urzędnicy swoje

"Miasto moje a w nim?" – debata NZS o Warszawie

Gorący poniedziałek – nie tylko za oknem

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Białołęka
2017-04-04 18:04:45
Wraca spór o władzę na Białołęce. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił ...