PiS: Rozpoczynamy bitwę o Warszawę!

Karol Szyszko    2013-09-22 19:25:00

PiS oficjalnie startuje z kampanią przed referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Rozpoczynamy bitwę o Warszawę – nawoływali na dzisiejszej konwencji politycy Prawa i Sprawiedliwości. Przemawiali m.in. Mariusz Kamiński, prof. Piotr Gliński oraz prezes Jarosław Kaczyński.

Konwencja referendalna odbyła się w szkole muzycznej na warszawskiej Pradze Północ. Zapowiedź obecności na spotkaniu prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego przyciągnęła na salę komplet widzów. Politycy PiS i zaproszeni przez nich „zwykli” warszawiacy (m.in. taksówkarz oraz ojciec czworga dzieci) wytknęli błędy i zaniechania rządzącej Warszawą Platformy Obywatelskiej i prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Pierwszy przemawiał lider warszawskiego PiS poseł Mariusz Kamiński. – 13 października będziemy mieli święto demokracji w Warszawie. W Warszawie będzie referendum, gdzie obywatele w sposób bezpośredni będą mogli dokonać oceny władz. Te władze boją się tej oceny. Robią wszystko, aby referendum przedstawić, jako element walki politycznej, jako awanturę polityczną, jako wojnę PiS z Platformą.

Następnie głos zabrał prof. Piotr Gliński. - Warszawa musi stać się miastem obywatelskim - to stwierdzenie pojawiało się wielokrotnie w przemówieniu prof. Glińskiego. Jego wypowiedź można traktować, jako zapowiedź nowej wizji rozwoju Warszawy, którą chce zrealizować będąc prezydentem stolicy. – Warszawa musi stać się miastem z wizją i przyszłością, w którą uwierzą jej mieszkańcy. Miastem, w którym jego obywatele chcą współpracować z władzą, bo wiedzą, że jest to ich władza rozumiejąca ich potrzeby i bolączki. Codziennie każdego dnia, a nie tylko w sytuacji zagrożenia, kiedy ma już nóż na gardle. – powiedział Gliński.

Na koniec głos zabrał Jarosław Kaczyński, który na początku swojego wystąpienia wspomniał przedwojennego prezydenta stolicy Stefana Starzyńskiego. – 74 lata temu, wielki prezydent Warszawy Stefan Starzyński przemawiając do mieszkańców oblężonej stolicy mówił o tym, że chciał, by Warszawa była wielka, że marzył i wierzył w to, że Warszawa będzie wielka. – Kaczyński zapowiedział, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy w stolicy, to będzie realizować testament Starzyńskiego.  Odniósł się również do apeli polityków Platformy Obywatelskiej nawołujących o bojkot referendum. - Mamy obowiązek pójść na to referendum. Pójść na to referendum, to znaczy być po prostu warszawiakiem i być obywatelem. Być człowiekiem, który wie, że wezwania do tego by z praw obywatelskich rezygnować są nie do przyjęcia. 

Szef PiS zapowiedział również aktywny udział w kampanii referendalnej – Prawo i Sprawiedliwość weźmie udział w tej kampanii, bo to jest obywatelski obowiązek. Wezmą udział w tej kampanii posłowie wybrani z Warszawy i ja wezmę udział w kampanii.

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...