Radny Maciejowski wyrzucony z WWS!

Daniel Nowak    2013-10-28 23:21:09

Stało się to, o czym mówiono w kuluarach już od kilku miesięcy. Jak dowiedziała się „Polityka Warszawska” kontrowersyjny radny Maciej Maciejowski został wyrzucony z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.


Źródło zdjęcia: www.facebook.com/maciejowski2

Maciej Maciejowski słynie z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi, za które już raz spotkała go polityczna kara. Niemal dokładnie rok temu Maciejowski został wyrzucony z warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówili wówczas przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego Maciejowski został wyrzucony „za całokształt”. A konkretniej chodziło o jego wpisy na portalach społecznościowych o prezydencie Komorowskim „to bydlę musi się podlansować, podziękuj swoim panom z Kremla pajacu”.

Jak zdradza nasz informator – decyzja władz Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej o usunięciu Maciejowskiego również podyktowana jest „całokształtem”. Chodzi o zachowanie Maciejowskiego w trakcie kampanii referendalnej, podczas której – zdaniem wielu członków WWS – cięty język radnego zaszkodził wizerunkowi Wspólnoty. Czarę goryczy przelał podobno poniedziałkowy wpis Maciejowskiego na Twitterze dotyczący Tadeusza Mazowieckiego: „Zmarł ten facet, co był prmierem u Kiszczaka, a wczesniej nawolywał do zamykania biskupów.” (pisownia oryginalna). – Umówmy się, w naszej kulturze jest tradycja dotycząca poszanowania osób zmarłych – komentował wyrzucenie Maciejowskiego jeden z naszych informatorów. Według naszych źródeł nikt z władz WWS nie bronił Maciejowskiego przed wyrzuceniem.

Szef WWS Piotr Guział pytany o decyzję o rozstaniu z Maciejowskim nie pozostawia wątpliwości. – Został wykluczony jednomyślnie – mówi burmistrz Ursynowa. Pytany o powody decyzji odsyła do Internetu, co sugeruje dość mocno, że radny został wrzucony za swoje wpisy na portalach społecznościowych.

Sam Maciejowski nie ukrywa, że powodem jego rozstania z WWS jest jego cięty język. Jednak jeżeli już chodzi o rozstanie, to mówi, że sam zrezygnował. – Wczoraj (w poniedziałek – przyp. red.)  wieczorem miało miejsce burzliwe spotkanie WWS, gdzie zdecydowana większość kolegów krytykowała treść i formę moich wypowiedzi komentujących niechlubną rolę T. Mazowieckiego, czy to, co wyprawia się w mediach publicznych. Stwierdziłem, że nie zrezygnuję z głoszenia poglądów ani radykalnego języka. Sekretarz WWS Grzegorz Wysocki zapytał, czy chcę poddać tę sprawę pod głosowanie. Odpowiedziałem że nie i złożyłem rezygnację – relacjonuje radny.

To, czy Maciej Maciejowski został wyrzucony, czy też sam zrezygnował, jest jednak drugorzędne w stosunku do tego, że Warszawska Wspólnota Samorządowa traci swojego przedstawiciela w Radzie Warszawy. Wielu komentatorów spekulowało, że Maciejowski został przyjęty do WWS tylko ze względu na posiadany mandat radnego. Takie spekulacje ucina jednak Guział. – To, że radny Maciejowski przyłączył się do Praskiej Wspólnoty Samorządowej, która z kolei jest członkiem Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, to był zbieg okoliczności. Myśmy nie zbiegali by mieć radnego w mieście metodą pozyskania. Wyszło to wynikowo. W wyborach zmierzymy naszą akceptowalność społeczną. Nie ma więc mowy o utracie czegokolwiek. Mamy za to poczucie, że nie mamy balastu, który trochę nas obciążał – skomentował całą sprawę Guział.  – Na tym spotkaniu był szef Praskiej Wspólnoty Samorządowej, Jacek Wachowicz, który jak najbardziej poparł naszą decyzję w sprawie Maciejowskiego. – dodał lider WWS.

Maciej Maciejowski nie zraża się jednak decyzją Wspólnoty. – Nadal będę działać jako radny niezależny i reprezentować część społeczeństwa, dla której III RP nie jest naszym państwem – powiedział Polityce Warszawskiej. Pytany o swoje polityczne plany stwierdził, że jeszcze nie ma ich skonkretyzowanych. –  To zależy od rozwoju sytuacji. Jeżeli ocenię, ze poparcie środowisk narodowych, lokatorskich i lokalnych wystarczy do osiągnięcia sukcesu wyborczego, zapewne powstanie jakiś komitet. Jeżeli za rok, okaże się że nie ma to sensu, prawdopodobnie poprę WWS – zdradził radny. – Na razie angażuję się w JOW, Komitet Obrony Pracowników, wybieram się na Marsz Niepodległości. Szykuję też ciekawe interpelacje – zakończył były już członek WWS.

A oto kilka próbek talentu byłego już radnego WWS:

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...