Pusto i smutno będzie tej zimy na Starówce

Karol Szyszko    2013-11-27 07:55:55

W tym sezonie zamiast tradycyjnego jarmarku świątecznego na Rynku Starego Miasta miało powstać lodowisko. Niestety, w ostatniej chwili dzierżawca terenu zrezygnował z tego projektu z powodu braku  środków finansowych. Będzie więc pusto i smutno.


Źródło zdjęcia: http://www.um.warszawa.pl/o-warszawie/kompendium-wiedzy/rynek-starego-miasta

Warszawiacy i turyści przyzwyczaili się już do bożonarodzeniowego jarmarku organizowanego każdej zimy na Rynku Starego Miasta. Niestety, w tym roku ten pas drogowy (bo tak oficjalnie, zgodnie z informacją z ewidencji gruntów jest sklasyfikowany Rynek Starego Miasta), wydzierżawił inny przedsiębiorca. Jak do tego doszło możemy przeczytać w odpowiedzi na interpelację radnego Marcina Rzońcy (Twój Ruch) z października br. – W dniu złożenia przez organizatora jarmarku  wniosku o zajęcie Rynku Starego Miasta prowadzone były już postępowania administracyjne w zakresie wydania decyzji w sprawach zajęcia przedmiotowego terenu w terminach zbieżnych z terminami wnioskowanymi przez zainteresowanego – czytamy w odpowiedzi urzędu miasta. Po prostu, organizator spóźnił się ze złożeniem wniosku, przed nim zrobiły to już dwa inne podmioty. On sam był trzeci w kolejce.

Pod koniec września opinię publiczną obiegła informacja jakoby nowy dzierżawca planował urządzić na miejscu jarmarku lodowisko.  Rzeczywiście, takie były plany. Niestety, okazały się totalną klapą. – Otrzymaliśmy pismo, że lodowiska nie będzie ze względu na wycofanie się sponsora – stwierdziła w wypowiedzi dla Gazety Stołecznej Renata Kaznowska, dyrektorka Zarządu Terenów Publicznych. Instytucja ta odpowiedzialna jest za utrzymanie dróg i terenów publicznych w obrębie Śródmieścia. W międzyczasie, dotychczasowy dzierżawca dogadał się z kolejarzami i przeniósł tegoroczny jarmark w okolice Dworca Centralnego. W związku z tym, w tym roku na Rynku Starego Miasta nie będzie ani jarmarku, ani obiecanego lodowiska.

Zaniepokojenie taką sytuacją wykazali stołeczni działacze Twojego Ruchu i wydali w tej specjalne oświadczenie. – Z wielkim zdziwieniem przyjęliśmy ostatnia informację, że wzmiankowanego lodowiska również nie będzie na Starym Mieście. Tym samym istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że Warszawa w tym roku będzie pozbawiona jakichkolwiek dodatkowych propozycji świątecznych na Starym i Nowym Mieście – czytamy w oświadczeniu. Członkowie TR zarzucają również miastu, że jest tylko administratorem przestrzeni publicznej, a nie jej animatorem i zachęcają do przeprowadzenia konsultacji społecznych, które wyjaśnią, czego oczekują warszawiacy i turyści od tego miejsca. A waszym zdaniem, drodzy czytelnicy… co chcielibyście zobaczyć tej zimy na warszawskiej Starówce?

 

Źródła: własne, www.warszawa.gazeta.pl

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...