Magia warszawskich Świąt

Karolina Wiśniewska    2013-12-24 12:29:47

Boże Narodzenie – trzy wyjątkowe dni, na które czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Świąteczny klimat daje się nam we znaki już od dłuższego czasu, mimo że pogoda ponownie nie sprzyja lepieniu bałwana... Magii Świąt ulegają również warszawscy politycy i urzędnicy, którzy biegną do mieszkańców z bożonarodzeniowymi życzeniami. Jedni czynią to dość „niestandardowo”, inni zaś stawiają na klasykę.

W tym roku pierwsze oznaki Bożego Narodzenia znaleźliśmy w dzielnicy Białołęka. Tamtejsi radni już pod koniec listopada rozpoczęli akcję pod hasłem „Zaradny Mikołaj” http://politykawarszawska.pl/index.php/article/320 , której celem była pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zachęceni sukcesem swej inicjatywy postanowili pójść za „świątecznym ciosem” i stworzyli nagranie, na którym wspólnie kolędują. Miała to być nietypowa forma życzeń skierowanych do mieszkańców. Na tle melodii „Dzisiaj w Betlejem” pracownicy Urzędu pokazują, jak wygląda ich codzienny dzień pracy, a także zabierają nas za kulisy bożonarodzeniowych przygotowań. Filmik został udostępniony na kanale dzielnicy na YouTubie i z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością. http://www.youtube.com/watch?v=anavZxD7w-c 

(Źródło zdjęcia: https://facebook.com/DzielnicaBialoleka)

Najważniejsza kobieta w Warszawie zdecydowała się na bardziej klasyczną formę, chociaż świąteczne nagranie także pojawiło się na jej facebookowym profilu. Jest wprawdzie nieco krótsze, a sama Pani Prezydent wykazuje się trochę większą powściągliwością niż radni z Białołęki. Warto pamiętać jednak, iż liczą się chęci, a te z pewnością były szczere. Z pierwszymi życzeniami Hanna Gronkiewicz-Waltz pospieszyła już 7 grudnia, podczas rozświetlenia świątecznej iluminacji Warszawy. Kolejne ciepłe słowa powędrowały w stronę mieszkańców już tydzień później – podczas X Warszawskiego Spotkania Wigilijnego na Pl. Teatralnym. Nie zabrakło Mikołaja, prezentów i potraw wigilijnych. Świąteczne życzenia pojawiły się także na stronie internetowej warszawskiego Urzędu Miasta. Pani Prezydent życzy nam wybaczenia, nadziei, pojednania i zaprasza na sylwestrową zabawę na błonia Stadionu Narodowego. 

(Źródło zdjęcia: um.warszawa.pl)

W imieniu Rady Miasta świąteczne życzenia składa Przewodnicząca – Ewa Malinowska-Grupińska: Wesołych Świąt wypełnionych miłością oraz wytchnieniem w gronie najbliższych. Opłatkowe spotkanie radnych odbyło się 12 grudnia, w przerwie obrad dot. budżetu (o czym pisał nasz redaktor: http://politykawarszawska.pl/index.php/article/353 ). 

Już za kilka godzin zasiądziemy do stołu, aby po całodziennej głodówce oddać się beztroskiemu „pałaszowaniu” wigilijnych potraw. Po tym jak już wręczymy sobie prezenty i dostarczymy naszemu organizmowi nadmiernej (ale jakże przyjemnej!) ilości kalorii warto udać się na spacer. Bowiem Boże Narodzenie to także czas, kiedy Warszawa zmienia się nie do poznania. Imponujące iluminacje świąteczne sprawiają, że doskonale znane nam ulice całkowicie zmieniają swoje oblicze. Przechadzka Traktem Królewskim, Starym i Nowym Miastem czy też wycieczka po parku w Wilanowie sprawiają, że zakochujemy się w stolicy na święta. Wykorzystajmy zatem ten świąteczny czas i wyjątkową atmosferę, bo najbliższe Boże Narodzenie dopiero za rok! 

 

* * *

Korzystając z okazji, w imieniu całej redakcji "Polityki Warszawskiej" składamy Wam wszystkim naszym drogim czytelnikom i bohaterom życzenia radosnych, szczęśliwych i bardzo warszawskich Świąt Bożego Narodzenia. Nie myślcie za dużo w tych dniach o polityce, nawet tej tak bliskiej nam i wam... stołecznej. Wesołych Świąt!

 

ZOBACZ TAKŻE: 

- Wigilia pod biało-czerwoną (tęczą) http://politykawarszawska.pl/index.php/article/363

- Studio szuka Śledzia http://politykawarszawska.pl/index.php/article/368

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...