Poznaj lokalnych bohaterów!

Agata Witkowska    2014-01-05 11:31:23

Warszawa kryje nie tylko wiele ciekawych miejsc, ale także wiele inicjatyw, które wciąż czekają na bycie odkrytymi przez jej mieszkańców. O tym ile dzieje się w stolicy najlepiej wiedzą Asia i Zosia, tworzące projekt Local Heroes Warszawa.

Tablice z małymi karteczkami polecającymi miejsca do odwiedzenia widzieliśmy już w hostelach w Pradze i Sztokholmie. Ostatnio spotkaliśmy się z nimi także w kawiarni Secret Life na Żoliborzu, co było dla nas zaskoczeniem. Okazało się, że stoi za tym projekt Local Heroes Warszawa - nowy sposób na wyróżnienie ciekawych, lokalnych biznesów, miejsc i inicjatyw. Sieć tablic pojawiła się już w kilku miejscach na terenie stolicy - mają one za zadanie promować różne formy spędzania wolnego czasu, które wyróżniają się czymś na tle innych i warte są polecenia. Karteczki można zdjąć, zabrać ze sobą do domu, zbierać je i wyciągnąć w razie potrzeby. Ile razy my sami potrzebowaliśmy szybkiego polecania jakiegoś fajnego miejsca?

Kim są dziewczyny tworzące Local Heroes i czemu postanowiły się tym zająć? "Poznałyśmy się na studiach, które już skończyłyśmy. Z racji tego, że studiowanym przez nas kierunkiem była animacja społeczno – kulturowa, bardzo ucieszyłyśmy się, że mamy możliwość poprowadzenia projektu, który docenia i wspiera lokalność. Same bardzo utożsamiamy się z ideą projektu dlatego też od jakiegoś czasu jesteśmy nim kompletnie pochłonięte. Szczerze mówiąc dzięki LH nauczyłyśmy się inaczej patrzeć na nasze miasto. Dlatego też mając do wyboru sieciówkę i lokalny biznes stawiamy na wspieranie tych mniejszych, którym trudniej się  wybić. Generalnie każda z nas wprowadza coś innego do projektu, co fajnie się komponuje. Asia ma w sobie bardzo dużo energii, co jest ogromnie motywujące podczas działania. Dużą część swojego życia spędziła tańcząc i bardzo się to udziela podczas szukania miejsc, które skupiają się na ruchu i aktywnym działaniom. Natomiast Zosia jest typowym wizjonerem, ma dużo pomysłów na przyszłość i interesuje się bardziej naszym samorozwojem, wprowadza do naszej pracy dużo spokoju, co jest fajne".

Local Heroes są na etapie ciągłego i intensywnego rozwoju. Ile dzieje się w Warszawie i jak trudno jest być na bieżąco ze względu na szybkie tempo pojawiania się nowych inicjatyw wiemy my sami. Do zadań dziewczyn należy przede wszystkim „przeczesywanie miasta” w poszukiwaniu wyjątkowych biznesów z różnych dziedzin oraz ludzi, którzy je tworzą. Głównym celem na 2014 jest powiększenie grona "lokalnych bohaterów". "Warszawo, produkujesz tyle fajnych, lokalnych biznesów, że poprosimy o dłuższą dobę w przyszłym roku." - życzyły sobie na facebookowym profilu w grudniu.

Kto może trafić na tablice? "Wybierając miejsca do Local Heroes staramy się zwracać uwagę na ich autentyczność. Są to miejsca prowadzone przez ludzi z pasją, którzy kochają to, co robią i lubią dzielić się tym z innymi. Nie ukrywamy, że często dobieramy miejsca wedle naszego gustu np. jedna z nas ma fioła na punkcie fajnych miejsc związanych z ruchem, a druga lepiej się czuje w kategorii art&design". W tej chwili karteczki wiszące na tablicach polecają miejsca takie jak: Cafe Plakatówka, Secret Life, Dziewczyny Beauty Bar, Wypieki Kultury, Klub komediowy czy Kubek w kubek, a także Yoga Republic czy MADOX design. Z listą dotychczasowych "warszawskich bohaterów" można się zapoznać także na stronie http://localheroes.pl/. 

Asia i Zosia, podobnie jak my, wiedzą, że Warszawa pełna jest ludzi z pasją, wyjątkowych biznesów i ciekawych miejsc. Jeśli szukacie nowości, chcecie wiedzieć gdzie szukać designu, gdzie uprawiać jogę, napić się kawy - śledźcie Local Heroes i szukajcie ich tablic na mieście. My już to robimy :)

Tekst pierwotnie ukazał się na blogu Śledź po Warszawsku.

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...