Lodowe absurdy

Paweł Krulikowski    2014-01-07 10:31:01

Najbardziej popularne lodowisko w naszej historii? Być może. Łyżwy w Polsce nie były tak kontrowersyjne od czasu, gdy ministra Joanna Mucha zastanawiała się nad liczbą polskich lig hokejowych. Tym razem mamy historię kryminalną, z lekkim akcentem humorystycznym. Dywersja, zbrodnia i nieznani sprawcy. Witajcie na ślizgawce na Stadionie Narodowym.

Trudno powiedzieć czy władze Warszawy mogły się tego spodziewać, kiedy 3 stycznia Michał Olszewski, wiceprezydent miasta, otwierał największe lodowisko w stolicy. Nie mógł pewnie oczekiwać, że trzy dni później będziemy mieli za sobą splot wydarzeń o charakterze co najmniej podejrzanym. Dywersja? Zaplanowany atak? Kto za tym stoi?

Teraz już całkiem poważnie. Ziejący zimową pustką Stadion Narodowy został zagospodarowany przez spółkę PL2012 i Narodowe Centrum Sportu całkiem rozsądnie. Stworzenie ślizgawki, zajmującej 1/3 powierzchni płyty, to doskonały pomysł. Jednak jego realizacja daleka jest od doskonałości. Już pierwszego dnia działania, 3 stycznia, jeżdżący uskarżali się na warunki. Roztapiający się lód, doły i dziury w lodowisku, stojąca woda, czyli zero komfortu. Tymczasem, jak się okazuje, nie jest to wina zaniedbań organizatora, tylko wynik zamierzonego działania. Jak mówi Mariusz Gierszewski z NCS – We wtorek skierujemy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniszczenia i uczynienia niezdatnego do użytku lodowiska przez nieustalonych sprawców w dniu 3.01. - komentował. Efekt? Pierwszego dnia hucznej działalności ślizgawki, trzeba było ją zamknąć i wysłać rozczarowanych łyżwiarzy do domu.

Sprawa stała się poważna i zdecydowanie ogólnonarodowa, całkiem jak sam Stadion. „Fakty” TVN za sprawą materiału Piotra Abramowicza, podjęły również czynności śledcze i wyjaśniające. Turyści z Bielska-Białej niezadowoleni, skandal, humor i suspens. Do dzisiaj oczywiście niczego nie wiemy, poza żartobliwą sugestią, iż być może to zbłąkani drogowcy, spragnieni śniegu, rozsypali przypadkiem sól na lodowisku.

Nie zmniejsza to jednak popularności ślizgawki. Nie zniechęca turystów. Pierwsze dni funkcjonowania lodowiska to 11 tysięcy odwiedzających, kilometrowe kolejki i brak biletów wstępu w poniedziałek. Wejściówki wyprzedano w nocy. Świadczy to tylko o doskonałej inicjatywie i bezczelności sabotażystów, którzy podnieśli rękę z solą na lód. Zapewniamy również, że można już jeździć w pełnym komforcie.

Polityka Warszawska nieśmiało tylko przypomina, tym początkującym oraz zaawansowanym łyżwiarzom, że w naszym mieście działa ponad 10 lodowisk. My wypróbowaliśmy już te na Starówce oraz na Torze Stegny. Obydwa polecamy, nie ma tłoku i kolejek oraz przede wszystkim nikt nie próbuje zniszczyć ich sabotażem. Co do Stadionu Narodowego – czeka nas tam jeszcze wydarzenie walentynkowe, na które być może warto już teraz zarezerwować sobie wejściówkę. O ile odpowiednie służby wraz z „Faktami” wytropią wcześniej szalonego łyżwiarza z solą w kieszeni. Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: TVN, TVN Warszawa, UM Warszawa

Źródło zdjęcia: www.um.warszawa.pl

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...