Wielu chętnych do promocji budżetu partycypacyjnego na Pradze

Karol Szyszko    2014-02-01 15:34:36

Budżet partycypacyjny powoli rozkręca się w Warszawie. Pierwsze wnioski już zostały złożone. Dzielnice przygotowują się do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami. W każdej z nich odbędzie się przynajmniej kilka takich spotkań. Dowiemy się na nich jak prawidłowo złożyć wniosek i jakie są najpilniejsze potrzeby w dzielnicy. Tymczasem, nie tylko urzędnicy są zainteresowani z dotarciem z tą informacją do mieszkańców.

źródło: www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Na stronie internetowej poświęconej budżetowi partycypacyjnemu w Warszawie znajdziemy już terminy dyżurów konsultacyjnych w dzielnicach. - W trakcie dyżuru dowiesz się więcej na temat budżetu partycypacyjnego, zadań własnych dzielnicy, przykładowych kosztów poszczególnych działań, mapy własności danych terenów, a także uzyskasz pomocw wypełnieniu formularza oraz możesz porozmawiać o potrzebach w swojej dzielnicy. – czytamy na stronie.

Tymczasem, nie tylko urzędnicy są zainteresowani z dotarciem z tą informacją do mieszkańców. Widać to szczególnie na Pradze Północ, gdzie oprócz „oficjalnych” konsultacji organizowanych przez Urząd Dzielnicy, odbędą się spotkania organizowane przez samorządowców i organizacje pozarządowe. A wszystko po to, by zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do rozdysponowania 1,2 mln złotych z budżetu na 2015 rok.

Pierwsze spotkanie, zorganizowane przez Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców Michałów odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17 w Gimnazjum nr 32 przy ul. Otwockiej. - Spotkanie, które organizujemy 4 lutego służy dotarciu z ideą budżetu partycypacyjnego do tych mieszkańców naszej dzielnicy, którzy na co dzień albo nie mają dostępu do Internetu (co na Pradze Północ wciąż stanowi duży problem, szczególnie wśród starszych mieszkańców), albo też nie mają czasu, aby zapoznać się z tymi wszystkimi materiałami dotyczącymi budżetu. – powiedział w rozmowie z „Polityką Warszawską” Krzysztof Michalski, członek stowarzyszenia. Dodatkowo PSM Michałów zorganizowało internetową ankietę. - Przygotowaliśmy krótką ankietę on-line z naszymi propozycjami projektów do budżetu. W ankiecie są też pola, w których ankietowani mogą wskazywać własne propozycje. – dodał Michalski. Głosować można do 4 lutego.

Kolejne spotkanie, tym razem organizowane przez posłankę Alicję Dąbrowską (przewodniczącą PO na Pradze) i dzielnicowych radnych Platformy odbędzie się 11 lutegoo godz. 17 w Sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego i zbiegnie się z jednym z dzielnicowych dyżurów informacyjnych. Opozycyjni radni nie pozostają w tyle i na własną rękę starają się informować mieszkańców. – Planujemy wysłać do mieszkańców Pragi list zachęcający do składania własnych projektów i wzięcia udziału w głosowaniu. Nie wykluczam, że sam złożę jakąś propozycję projektu. Mam kilka pomysłów – powiedział w rozmowie z nami szef praskiego PiS, radny Paweł Lisiecki.

Jak widać, nie tylko urzędnicy są zaangażowani w promocję budżetu partycypacyjnego. To dobrze, bo jest jeszcze wiele osób do których nie dotarła żadna informacja. Przy okazji lokalni działacze dadzą znać o swoim istnieniu mieszkańcom. Co może zaprocentować już pod koniec roku.

źródła: własne, um.warszawa.pl, facebook.com

Zobacz także:

Ile kosztuje miasto?

Budżet Partycypacyjny. Instrukcja obsługi

25 milionów do dyspozycji mieszkańców. Budżet partycypacyjny

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...