Internauci potrafią! - czyli finansowe wsparcie dla Zielonych Odolan

Karolina Wiśniewska    2014-02-03 09:34:15

Jeżeli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności inicjatywy mieszkańców Woli walczących o Zielone Odolany, ostatnie dni powinny rozwiać je wszystkie. Organizatorzy postanowili wynająć prawnika, który pomoże ratować upragniony park. Za pomocą portalu polakpotrafi.pl poprosili internautów o wsparcie. Efekt? Osiem dni, ponad 6.5 tys. na koncie i akcja zakończona absolutnym sukcesem!

Fot.: Polityka Warszawska

Chcąc usprawnić działania na rzecz powstania parku mieszkańcy postanowili skorzystać z pomocy prawnika, mającego doprowadzić do zawieszenia pozwolenia na budowę osiedla mieszkaniowego na tym terenie. Fachowe wsparcie niestety niesie za sobą dodatkowe (i niemałe) koszty. Tutaj wymagana kwota wynosiła 6,5 tys. złotych. Aby zrealizować plan, organizatorzy akcji postanowili poprosić o pomoc internautów i ogłosili zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl. To pierwsza inicjatywa szukająca środków na uratowanie parku poprzez finansowanie społecznościowe (ang. crowfunding). Pierwsza i szybko zakończona prawdziwym sukcesem! Potrzebne fundusze udało się zgromadzić w ciągu ośmiu dni! Jesteście wspaniali! Wierzymy, że w ten sposób przyczyniamy się wszyscy do powstania w naszej okolicy parku Zielone Odolany – cieszą się inicjatorzy.

Wpłać złotówkę, otrzymasz uśmiech prezesa!

Każdy internauta mógł samodzielnie określić kwotę, która wesprze lokalną inicjatywę. Najwięcej – bo aż dwudziestu dziewięciu darczyńców zdecydowało się przeznaczyć sumę między 50, a 72 zł; osiemnastu – między 100, a 150 zł, dziewięciu – między 25, a 50 zł. Cztery osoby zaś postanowiły przekazać ponad 150 zł. Każdą (nawet najmniejszą sumę) organizatorzy postanowili w symboliczny sposób wynagrodzić. Przykładowo: za kwotę min. 72 zł można zdobyć udział w tzw. VIP-spacerze wokół parku. Za min. 151 zł zaś – możliwość zaistnienia z dowolnym (lecz nie wulgarnym) przesłaniem na oficjalnym profilu akcji.

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/zielone-odolany

Inicjatywę mieszkańców Odolan postanowiło wesprzeć 98 internautów, którzy łącznie przekazali blisko 7694 zł. Skąd nadwyżka – mogliby zapytać niektórzy. Musimy uwzględnić, że fantastyczna kwota, która jest uzbierana na naszym koncie, zostanie pomniejszona o prowizję portalu polakpotrafi.pl oraz operatora płatności transferuj.pl - tłumaczą organizatorzy. Warto dodać również, iż portal działa na zasadzie „wszystko albo nic”. Gdyby nie udało się zebrać wymaganej sumy, wszystkie środki wróciłyby w ręce darczyńców. Na koncie polakpotrafi.pl musiało znaleźć się min. 7200 złotych i dzięki wsparciu dużej grupy – udało się osiągnąć cel. W tym momencie pragniemy podziękować Wam wszystkim za wsparcie. Tworzymy coś niepowtarzalnego. Potrafiliśmy się zjednoczyć w walce o coś co jest dla nas wszystkich bardzo ważne – piszą na swoim oficjalnym profilu organizatorzy.

Odolany – topowy temat

Kiedy niespełna miesiąc temu na łamach „Polityki Warszawskiej” informowaliśmy Państwa o inicjatywie mieszkańców Woli http://politykawarszawska.pl/index.php/article/399, akcja dopiero nabierała prawdziwego rozgłosu. Dziś jest to jeden z czołowych tematów w mediach stołecznych, a nawet ogólnopolskich. Nie trudno zauważyć, iż duże zainteresowanie motywuje organizatorów do jeszcze cięższej pracy i nowych działań. Zgodnie z deklaracjami składanymi wielokrotnie mieszkańcom Odolan, na terenach tych powstać miał park, nie zaś kolejne budynki mieszkalne. Dlatego teraz zapowiadają, że dołożą wszelkich starań, aby złożone obietnice zostały spełnione. Ich zapał i zaangażowanie jest godne podziwu, a umiejętność kreowania skutecznej kampanii w internecie godna naśladowania. 

Więcej o akcji na oficjalnym profilu Park Zielone Odolany: https://www.facebook.com/ParkZieloneOdolany?fref=ts

 

ZOBACZ TAKŻE:

Wola: walka o Zielone Odolany: http://politykawarszawska.pl/index.php/article/399

- Uchwalmy to razem... na Woli!: http://politykawarszawska.pl/index.php/article/314

- Wolskie konsultacje ws. budzetu: http://politykawarszawska.pl/index.php/article/364

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...