Janusz Palikot: Europa Plus rozpoczyna kampanię totalną

Karol Szyszko    2014-03-01 21:00:37

W sobotę po południu koalicyjny komitet wyborczy Europa Plus Twój Ruch przedstawił pełną listę kandydatów w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim oraz w woj. mazowieckim. Janusz Palikot zapowiada „totalną” ofensywę kampanii w terenie.

W siedzibie Stronnictwa Demokratycznego (partia współtworzy koalicję, a jej lider Paweł Piskorski startuje z pierwszego miejsca w woj. lubuskim i zachodniopomorskim) w sobotę po południu komitet wyborczy Europa Plus Twój Ruch przedstawił swoich kandydatów w okręgu warszawskim i województwie mazowieckim. W skład szerokiej koalicji wyborczej wchodzą również m. in. dwa stowarzyszenia: Dom Wszystkich Polska posła Ryszarda Kalisza oraz Równość i Nowoczesność, wicemarszałkami Sejmu RP Wandy Nowickiej. To właśnie tych dwoje polityków ma być warszawskimi lokomotywami wyborczymi „Europy Plus”. Trzecie miejsce na 10-osobowej liście kandydatów zajmuje dr Krzysztof Iszkowski, szef think-tanku TR „Plan Zmian”. Na Mazowszu listy otworzy Andrzej Celiński, przewodniczący Partii Demokratycznej.

– To rzeczywiście moment historyczny dlatego, że nikomu się wcześniej nie udało i nie sądzę, by się szybko komuś kolejnemu udało zbudować listy w oparciu o zasady parytetu i suwaka. (…) Od środy rozpoczniemy kampanię, którą niektórzy już nazywają kampanią totalną. – powiedział Janusz Palikot. W ramach niej, kandydaci koalicji mają zamiar do 15 marca odbyć 320 spotkań we wszystkich miastach powiatowych. Następnie, chcą odwiedzić 2300 gmin w Polsce. – To wszystko powinno dać efekt takiego oddolnego wzrostu poparcia dla tej koalicji. To jest bardzo ważne i myślę, że żadna inna partia lub koalicja nie jest w stanie w kampanii do PE zorganizować tak ogromnej liczby spotkań. – dodał Palikot.

– Europa Plus Twój Ruch ma wizję. Wie, że Europa potrzebuje zmian. My wiemy co trzeba zrobić, żeby Europa była bardziej przygotowana na radzenie sobie z wyzwaniami współczesnego świata. My nie boimy się myśleć inaczej, nie boimy się zmieniać Europy w taki sposób, żeby była bardziej dostosowana do tych wyzwań, z którymi dzisiaj się borykamy. – przekonywała z kolei Wanda Nowicka. – Zawiązaliśmy koalicję Europa Plus Twój Ruch po to, żebyście mieli na kogo głosować. Znam te wasze dylematy, wszyscy jak tu stoimy znamy wasze dylematy. Ten system partyjny, on się wyalienował. Wy czuliście już od lat, że tak naprawdę nie ma partii, na którą moglibyście zagłosować. (…) Czy zawsze w Polsce trzeba dokonywać wyboru negatywnego, nie! To teraz się kończy wraz z powołaniem koalicji Europa Plus Twój Ruch – wtórował pani marszałek Ryszard Kalisz.

W sondażach wyborczych, ”Europę Plus” wskazuje od 5% do 11% wyborców deklarujących udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się w niedzielę 25 maja. Wyłonimy w nich 51 nowych polskich europarlamentarzystów. Liczba mandatów w poszczególnych okręgach nie jest stała i zależy od frekwencji wyborczej. W 2009 roku w okręgu Warszawa I wybrano pięciu deputowanych. Według niektórych analiz w tym roku może być ich nawet siedmiu.

źródła: własne, www.twojruch.eu

 

ZOBACZ TAKŻE:

Zielone listy do Parlamentu Europejskiego

Europosłowie z Warszawy

 

Warszawska mapa reprywatyzacji

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...