Śmierdzący problem Warszawy nadal nierozwiązany

Sławomir Bielański    2014-03-25 06:58:14

Wbrew zapowiedziom miejskich urzędników problem wysypiska Radiowo pozostaje nierozwiązany. Władze Warszawy co prawda organizują spotkania z mieszkańcami, jednak większośc z nich odbywa się porach, kiedy główni zainteresowani są w pracy. Przedstawiciele urzędu ze swojej strony deklarują wszelką pomoc ale efektów ich pracy cały czas nie widać.

Problem opisywaliśmy już ponad miesiąc temu. Od tego momentu przedstawiciele MPO i władz miasta ciągle obiecują warszawiakom rozwiązanie kwestii wysypiska na Radiowie. Ta jednak nieustannie powraca. Problem jest palący, ponieważ utrudnia życie okolicznym mieszkańcom. Wyspisko śmierdzi. W okresie letnim odór czuć nawet w podwarszawskich Łomiankach. Zareagować zdecydowali się radni PiS, którzy, chcąc skłonić obecnych włodarzy miasta do sprawniejszego działania, próbowali zwołać w zeszłym tygodniu nadzwyczajną sesję Rady Warszawy

Do rozwiązania sprawy nie udało się jednak przybliżyć nawet o milimetr. Powód? Zabrakło kworum. Największą absencją wykazał się klub radnych PO. Zabrakło także wiceprezydenta Warszawy, Jarosława Dąbrowskiego. Jak podkreślał przedstawiciel stowarzyszenia „Czyste Radiowo” Bogdan Bajak wiceprezydent pojawił się na chwilę i zniknął, gdy zobaczył jak liczna reprezentacja mieszkańców przyszła na spotkanie. Dąbrowskiego nie było jak do tej pory na żadnym ze spotkań konsultacyjnych. Wydaje się to tym dziwniejsze, że jednym z obszarów, za które odpowiada jest gospodarowanie odpadami.

– Ludzi potraktowano z kopa – ocenił nieudaną sesję Dariusz Figura z Prawa i Sprawiedliwości. – Zaledwie tydzień przed specjalnym posiedzeniem Rady miasto zorganizowało spotkanie z mieszkańcami, na którym nikt z przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń nie był obecny – replikowała przewodnicząca Rady, Ewa Malinowska-Grupińska z PO. Pani przewodnicząca zapomniała jednak dodać, że konsultacje odbywały się w godzinach, w których większość ludzi pracuje.

Kolejne spotkanie mające na celu rozwiązanie problemu zaplanowano na maj. Będą w nim uczestniczyli przedstawiciele MPO i Politechniki Warszawskiej. Wobec braku możliwości szybkiego przeniesienia wysypiska na teren dawnego poligonu w Zielonce, rzeczone konsultacje mają na celu przedstawienie nowej strategii ograniczenia uciążliwych zapachów. Warto pamiętać, że problem wysypiska na Radiowie nawarstwiał się już od kilku lat. Czas najwyższy na szybkie i stanowcze działanie. Jeśli Warszawa ma być przyjazna ludziom, musi poradzić sobie z podstawowymi problemami cywilizacyjnymi. Utrzymywanie wysypiska przyjmującego blisko 150 tys. ton odpadów rocznie tak blisko centrum miasta wydaje się być rozwiązaniem z innej epoki.

 

Żródła: tvn warszawa, gazeta.pl, wyborcza.pl, własne

Zdjęcia za: https://www.facebook.com/czysteradiowow/photos_stream 

ZOBACZ TAKŻE:

Pan na śmieciach

Wysypisko radiowo. Ekologiczna bomba zegarowa

Trzy pytania o śmieci do wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego

 

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...