Londyńskim autobusem z Warszawy do Brukseli

Karolina Wiśniewska    2014-04-05 09:14:36

Wyścig o miejsce w Europarlamencie nabiera rozpędu. Dziś do grona zawodników dołączyli przedstawiciele partii Polska Razem Jarosława Gowina. Czerwony londyński autobus, „jedynka” dla Pawła Kowala oraz zdominowana przez przedsiębiorców lista nazwisk – tak w skrócie ująć można najważniejsze punkty konferencji prezentującej sylwetki kandydatów. Chcemy, aby Warszawa stała się równie atrakcyjna jak Londyn – przekonują. Zanim jednak zaczną zmieniać stolicę, muszą zebrać w niej wystarczającą liczbę podpisów, co – jak się okazuje – wcale nie jest takie proste.

Przed godziną 10.00 na warszawskim pl. Defilad pojawił się dwupiętrowy autobus – rodem z Londynu – a w nim dziesiątka kandydatów Polski Razem do Parlamentu Europejskiego: przedsiębiorcy, samorządowcy i wykładowcy wyższych uczelni. W krótkich prezentacjach próbowali przekonać, że mają swoje cele i wiedzą, w jakie dziedziny chcieliby się zaangażować jako europosłowie. Motywem przewodnim samej konferencji stało się porównanie Warszawy do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie przebywa znaczna część polskiej emigracji. Czerwony autobus to sygnał wywoławczy naszej kampanii. Pokażemy co zrobić, aby Polacy nie musieli wyjeżdżać za granicę, lecz mogli żyć i pracować tu, w Warszawie – mówił lider listy warszawskiej Paweł Kowal.

Tuż za liderem znalazła się Krystyna Iglicka-Okólska – profesor ekonomii i rektor Uczelni Łazarskiego, która deklaruje, że jako demograf chciałaby zwrócić uwagę na problemy polskich rodzin i poszukiwanie konkretnych sposobów na ich rozwiązanie. Trzecie miejsce należy do Barbary Jezierskiej – byłej wojewódzkiej konserwator zabytków, która w krótkim przemówieniu nie pozostawiła suchej nitki na władzach Warszawy – Znajdujemy się w miejscu, gdzie doskonale widać niemoc Ratusza, gdzie Pałac Kultury służy jako wieszak na reklamy – mówiła. Chciałaby, aby stolica była miastem otwartym i przyjaznym, a w Europarlamencie zamierza promować polską kulturę.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Elżbieta Paziewska – była burmistrz dzielnicy Włochy, Janusz Byliński – minister rolnictwa w rządzie Tadeusza Mazowieckiego i Hanny Suchockiej, ekonomiści i przedsiębiorcy – Mariusz Omelanczuk, Piotr Wrześniak, Tomasz Ślązak oraz były radny Warszawy i przewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów Wojciech Matyjasiak.

Lider listy Paweł Kowal przekonywał w swoim wystąpieniu, że kandydaci Polski Razem różnią się od swoich konkurentów. Mamy nie tylko dobre pomysły, ale też konkretne sposoby na ich realizację – dodawał.

… a wyzwania tak przyziemne.

Zanim jednak kandydaci Polski Razem zaczną wprowadzać do Warszawy londyńskie standardy, muszą stawić czoła wyzwaniom jakie czekają na nich w stolicy tu i teraz. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że partia ma problemy z zebraniem wystarczającej liczby podpisów. Czasu coraz mniej, zaś listy z parafkami wyborców zapełniają się niestety bardzo wolno... Mimo wszystko, przedstawiciele warszawskich struktur zapewniają, że sytuacja jest „pod kontrolą” i bez problemu uda się zdobyć odpowiednią ilość podpisów.

 

Źródła i zdjęcia: własne

ZOBACZ TAKŻE:

Mocna lista Platformy. Kto pojedzie do Brukseli? 

Zieloni ogłosili warszawską listę do PE

Zaskakujący kandydat Korwina w Warszawie

Janusz Palikot: Europa Plus rozpoczyna kampanię totalną

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...