Bemowska wojna trwa

Paweł Krulikowski    2014-04-10 14:23:39

Nie mija burza wywołana wczorajszym oświadczeniem byłego już zastępcy burmistrza Bemowa. Dzisiaj swoją odpowiedź opublikował obecny włodarz dzielnicy Albert Stoma, zaś wiceprezydent Jarosław Dąbrowski zapowiada oddanie sprawy do sądu.

Odwołany wczoraj przez Radę Dzielnicy z błahego powodu (zaniedbanie reprezentacyjnych obowiązków) Paweł Bujski zarzucił swoim ex-przełożonym stworzenie na Bemowie patologicznego układu powiązań protegowanych Jarosława Dąbrowskiego, wymuszanie haraczy oraz mobbing. Nawet po jego odejściu z urzędu dzielnicy, tę samą praktykę, według słów Bujskiego, ma kontynuować jego następca, Albert Stoma.

Takie zarzuty wzbudziły oburzenie i zarazem rozbawienie wiceprezydenta Dąbrowskiego, który powiedział kategorycznie "Polityce Warszawskiej" – Nawet gdybym chciał w ten sposób zajmować się sprawami bemowskimi, to najzwyczajniej w świecie nie starczyłoby mi czasu. To bzdury. Dzisiaj Dąbrowski zapowiedział, że jeśli w ciągu trzech dni Bujski go nie przeprosi, to skieruje sprawę do sądu. Jednocześnie wciąż dobitnie podkreśla, że wszystkie zarzuty, które postawił jego były kolega są fałszywe.

Swoje oświadczenie wydał również burmistrz Albert Stoma. Powołał się na e-maila, jakiego otrzymali od Bujskiego Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo Grzegorz Popielarz oraz Przewodniczący klubu radnych PO Jakub Gręziak. W tej wiadomości Bujski informuje swoich byłych współpracowników, że jeżeli do godziny 12 nie wycofają wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji, na której ma zostać pozbawiony stanowiska, to wyśle swoje oświadczenie do radnych dzielnicy, a następnie do mediów. Bemowska Platforma nie ugięła się i ostatecznie odwołała wiceburmistrza. Albert Stoma stawia sprawę jasno – Nie mogę nazwać tego inaczej niż szantażem, którego celem miało być zablokowanie możliwości podjęcia decyzji przez radnych i w konsekwencji zachowanie za wszelką cenę zajmowanego stanowiska – napisał w swoim komunikacie. Jednocześnie podkreśla, że stawiane jemu i Dąbrowskiemu zarzuty to zwyczajne „insynuacje”, które będą miały finał w sądzie. Burmistrz Stoma zapewnił również o zleceniu natychmiastowej kontroli, by jak najszybciej oczyścić dobre imię nie tylko swoje, ale i także obecnego wiceprezydenta.

Sam Bujski sprawę komentuje lakonicznie – e-maila wysłał, bo chciał sprawę załatwić „wewnętrznie”. Decyzję o postawieniu sprawy na ostrzu noża miała przyspieszyć bezsilność wobec zastraszania, jakie stosować mieli ludzie Jarosława Dąbrowskiego. Swoich zarzutów nie wycofuje i czeka na kontrolę. Bemowska „wojna na górze” trwa. 

AKTUALIZACJA:

Jak poinformowała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz, kontrola w Urzędzie Dzielnicy Bemowo rozpoczęła się dzisiaj. 

Źródło: własne, Oświadczenie burmistrza Alberta Stomy, "Gazeta Stołeczna"

Źródło zdjęcia: Paweł Bujski, Jarosław Dąbrowski/facebook.com

Zobacz także:

Wojna na Bemowie

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...