Na Bemowie fałszują dokumenty?

Paweł Krulikowski    2014-04-11 19:00:45

Dynamika sytuacji w sprawie tak zwanego „bemowskiego układu” nabrała szaleńczego tempa. Do Urzędu Dzielnicy weszła kontrola zlecona przez Ratusz. Odwołany wiceburmistrz Bujski alarmuje – urzędnicy na polecenie Jarosława Dąbrowskiego preparują dokumenty, by oszukać kontrolerów.

Sprawa dotyczy między innymi dokumentów kadrowych, związanych z pracą Barbary Lewandowskiej w Urzędzie Dzielnicy Bemowo. Przypomnijmy, Paweł Bujski zarzucił jej pobieranie wynagrodzenia w wysokości 5000 złotych miesięcznie i nagminne niestawianie się w pracy, przy jednoczesnym podpisywaniu listy obecności. Zdaniem byłego wiceburmistrza był to po prostu fikcyjny etat dla narzeczonej Jarosława Dąbrowskiego.

W swoim dzisiejszym doniesieniu do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola Bujski pisze o fałszerstwie dokumentów, mających poświadczyć nieprawdę. Konkretnie – mają one zaświadczać, że Lewandowska w pracy była i podejmowała działania. O inspirowanie tych działań Bujski podejrzewa Dąbrowskiego i Stomę. – Nalegam na natychmiastową reakcję i zabezpieczenie dokumentów kadrowych i innych ważnych dla sprawy nośników elektronicznych w Urzędzie Dzielnicy Bemowo – konkluduje w oświadczeniu odwołany zastępca burmistrza.

Pytany o źródło swoich informacji w rozmowie z „Polityką Warszawską” Bujski wskazuje na anonimowych pracowników. – Dowiedziałem się na przykład, że w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym nakazano fałszować dokumenty dotyczące zużycia paliwa służbowego samochodu, który nielegalnie eksploatował Jarosław Dąbrowski – mówi.

W odpowiedzi na kolejny atak oskarżany wiceprezydent odpowiada krótko. – Kolega Bujski wznosi się na wyższy poziom konfabulacji. Mam kolejny argument w procesie, który mu wkrótce wytoczę. 

Odwołany wiceburmistrz replikuje, że nie boi się walczyć o prawdę. – Chcę żyć uczciwie ze sobą. Nie mogłem się godzić na to, co widziałem w urzędzie dzielnicy – odpowiada Paweł Bujski. Dodaje, że ma nadzieję, że jego wersję potwierdzą szantażowani przez Dąbrowskiego pracownicy i że swoje zarzuty będzie w stanie uzasadnić i udokumentować przed sądem. – To nie jest polityczna zemsta, polityka mnie już nie interesuje. Chodzi o zwykłą uczciwość – podsumowuje Bujski.

Wątpliwości, dotyczących konieczności interwencji wymiaru sprawiedliwości w kwestii stawianych Dąbrowskiemu zarzutów nie ma Twój Ruch. – Sprawa powinna być przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez właściwe i niezależne od miasta służby w tym prokuraturę i CBA – zaznaczyli przedstawiciele środowisk koalicji TR i Europy Plus w wydanym oświadczeniu. Przypomnijmy, że wczoraj zawiadomienie do organów ścigania złożyli przedstawiciele Bemowskiej Wspólnoty Samorządowej, zaś dzisiaj w imieniu PiS, radni Michał Grodzki i Jarosław Krajewski.

Opozycja wzywa również Dąbrowskiego do natychmiastowej dymisji. Ten odcina się stanowczo. – W każdej chwili jestem do dyspozycji Pani Prezydent, ale powtarzam, nie mam sobie nic do zarzucenia. To są polityczne ataki na mnie, niemające nic wspólnego z moją merytoryczną pracą – odpowiada Dąbrowski.

Źródło: własne, Doniesienie do Prokuratury Warszawa-Wola Pawła Bujskiego z dn. 11.04.2014r.

Patrz także:

Wojna na Bemowie

Bemowska wojna trwa

Układ bemowski?

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...