Feta jednak na Agrykoli

Wiktor Raczkowski    2013-05-29 11:25:13

Wspólne świętowanie piłkarzy oraz kibiców Legii Warszawa z okazji zdobycia dubletu, czyli tytułu piłkarskich Mistrzów Polski oraz Pucharu Polski, odbędzie się w parku Agrykola – tak brzmi ostateczny rezultat rozmów prowadzonych przez Miasto z przedstawicielami stołecznego klubu.

W komunikacie, który wczoraj wieczorem został umieszczony na oficjalnej stronie Legii Warszawa, przedstawiony został plan przebiegu niedzielnej fety mistrzowskiej: - Po meczu ze Śląskiem Wrocław i dekoracji Mistrzów na stadionie, drużyna przejedzie odkrytym autokarem ze stadionu w kierunku ulicy Górnośląskiej, Al. Ujazdowskich do Placu Trzech Krzyży i dalej ulicami Książęcą, Rozbrat i Myśliwiecką do Parku Agrykola gdzie spotka się z Kibicami.

Miasto: nie dla Starówki

Świętowanie na Agrykoli stanowi kompromis pomiędzy propozycjami  wysuwanymi przez władze miasta i przedstawicieli klubu. Przypomnijmy, że Bogusławowi Leśnodorskiemu, prezesowi Legii, najbardziej zależało na tym, by feta, poprzedzona przejazdem piłkarzy otwartym autokarem Traktem Królewskim, odbyła się na pl. Zamkowym. Na to od początku nie godziły się władze Warszawy, które na decydującym spotkaniu stanowczo swój sprzeciw podtrzymały.

 - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Kibiców, Klub zaproponował władzom i organom administracyjnym Warszawy, aby przejazd zespołu Legii Warszawa autokarem odbył się Traktem Królewskim do Placu Zamkowego, gdzie odbyłaby się prezentacja trofeum i mistrzowskiej drużyny oraz udekorowanie symbolu Warszawy - Kolumny Zygmunta III Wazy - szalikiem Legii. Z przyczyn niezależnych od Klubu okazało się to niestety niemożliwe – czytamy w komunikacie klubu.

Ze stanowczą odmową władz klubu spotkała się natomiast propozycja miasta, by fetę zorganizować na pl. Defilad. - Feta na Placu Defilad w ogóle nie wchodzi w grę. Nie chcą tego przede wszystkim kibice – mówił PAP Bogusław Leśnodorski.

Co zrobią kibice?

Wydaje się jednak, że wypracowane rozwiązanie zadowala obie strony. Po zakończeniu spotkania prezes Leśnodorski podkreślał dobrą wolę władz miasta oraz widoczną chęć pomocy: - Jeśli chodzi o organizację mistrzowskiej fety, to nabrałem luzu do tej sprawy. Można się starać, dużo robić, ale pewnych sytuacji nie da się ominąć. Wiem, że nawet pani prezydent Warszawy osobiście się zaangażowała i próbuje nam pomóc. Z pewnością wygląda to lepiej niż tydzień temu i feta na pewno się odbędzie – zapewniał.

Zdecydowanie gorzej decyzję o świętowaniu na Agrykoli przyjęła część kibiców Legii, dla których mistrzowska feta na Starówce to tradycja i w żadnym wypadku nie powinno się jej zmieniać. Fani narzekają, że celebracja tytułu mistrzowskiego, która w Warszawie nie zdarza się przecież co roku, powinna odbyć się w samym sercu Warszawy z odpowiednią pompą, a nie – jak zaproponowano – na obrzeżach Śródmieścia. Co radykalniejsi fani deklarują, że niezależnie od podjętych decyzji i tak stawią się pod kolumną Zygmunta. Cały czas oficjalnego stanowiska w sprawie fety mistrzowskiej nie wyraziło Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Czy zdecyduje się ono wpłynąć na kibiców zamierzających świętować na pl. Zamkowym? Na razie nic na to nie wskazuje.

Pozostaje mieć więc nadzieję, że mimo innego przebiegu fety, niż oczekiwano na początku, będzie ona wielkim świętem Warszawy oraz jej mistrzowskiego klubu. Świętem, którego nikt nie zakłóci.

 

Zobacz także:

Co z tą fetą?

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...