PO broni wiceprezydenta, PiS chce nadzwyczajnej sesji

Paweł Krulikowski    2014-04-14 21:18:54

Eskalacja konfliktu na Bemowie. Odwołany wiceburmistrz Paweł Bujski podtrzymuje zarzuty wobec wiceprezydenta Warszawy, więc ten zamierza skierować przeciw niemu sprawę do sądu. "Miasto Jest Nasze" domaga się zawieszenia Jarosława Dąbrowskiego, którego bronią partyjni koledzy z PO. SLD wstrzymuje oddech, a Prawo i Sprawiedliwość domaga się zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy ws. wiceprezydenta miasta. Wojna trwa.

 – W nawiązaniu do mojej zeszłotygodniowej zapowiedzi informuję, że ponieważ Pan Bujski ani mnie nie przeprosił, ani publicznie nie wycofał się ze swoich wypowiedzi zamierzam bronić swojego dobrego imienia przed sądem. Pozew zostanie złożony w najbliższym czasie – oświadczył dziś Jarosław Dąbrowski. W rozmowie z „Polityką Warszawską” zapewnił też, że sprawą zajmują się najlepsi prawnicy i jest przekonany o swoim zwycięstwie. Pewny swego jest także Paweł Bujski, który podtrzymuje wszystkie zarzuty stawiane zastępcy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W obronę wiceprezydenta Dąbrowskiego zaangażowali się jego partyjni koledzy. W wywiadzie dla RDC była warszawska radna, a obecnie posłanka PO Julia Pitera stwierdziła, że oskarżenia stawiane wiceprezydentowi przez Bujskiego są bezpodstawne. Najdalej w obronie Dąbrowskiego poszedł jednak burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski, który na jednym z portali społecznościowych zamieścił osobliwy komentarz. Szybko usuniety przez autora wpis zamieściło później na swoim fanpage'u stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze", od kilku dni będące w awangardzie krytyki wiceprezydenta Dąbrowskiego, a od dawna toczące spory z włodarzem Śródmieścia:

– Kaliber zarzutów wobec Jarosława Dąbrowskiego jest tak duży, że powinien on natychmiast zostać odsunięty od pełnienia funkcji – twierdzi Jan Śpiewak z "Miasto Jest Nasze". – Jeśli oskarżenia Bujskiego są tak łatwe do obalenia, dlaczego ratusz z nimi nie polemizuje? Przecież np. w sprawie p. Lewandowskiej wystarczyłoby ujawnić zawartość jej służbowej skrzynki mailowej, dowodząc, że rzeczywiście wykonywała jakąkolwiek pracę, a nie była zatrudniona na fikcyjnym etacie – dodaje lider stowarzyszenia.  

Wyjaśnień domaga się także stołeczne Prawo i Sprawiedliwość. Radni tej partii zwrócili się wczoraj do Przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji, na której Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowałaby radnych o sytuacji w urzędzie dzielnicy Bemowo i przybliżyła wstępne wyniki kontroli.

– Jako radni zajmujemy się budżetem m. st. Warszawy. Musimy mieć pewność, że pieniądze w dzielnicach wydawane są właściwie. Zarzuty p. Bujskiego temu zaprzeczają – komentuje Jarosław Krajewski, jeden z wnioskodawców, dodając, że taka sesja leży także w interesie… Platformy Obywatelskiej. – Jeśli zależy im na jakiejkolwiek wiarygodności, to powinni jak najszybciej wyjaśnić tę aferę i stawić się na sesji. Zbojkotowanie tego posiedzenia oznacza tak naprawdę zbagatelizowanie zarzutów – dodaje radny PiS.

– Nie podjęliśmy jeszcze decyzji jak się odnieść do tego wniosku. Jutro spotykamy się na posiedzeniu klubu i wtedy będę mógł udzielić szerszych informacji – ucina przewodniczący klubu PO w Radzie Jarosław Szostakowski.

PiS proponuje, aby nadzwyczajna sesja odbyła się w środę o godz. 17:00. Zdaniem wnioskodawców to wystarczający czas by Hanna Gronkiewicz-Waltz zdążyła się przygotować do wystąpienia przed Radą Warszawy. Liczymy, że sesja się odbędzie. Przeciągające się milczenie pani prezydent nie pomaga bowiem całej sprawie. Zarzuty puszczane w eter przez byłego członka zarządu dzielnicy coraz trudniej ignorować, a na rozstrzygnięcie przed obliczem wymiaru sprawiedliwości przyjdzie jeszcze długo czekać. Tym bardziej, że ew. pozew jeszcze nie złożony.

Patrz także:

Na Bemowie fałszują dokumenty?

Układ Bemowski

Bemowska wojna trwa

Wojna na Bemowie

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...