Nasza warszawska Wielkanoc

Karolina Wiśniewska    2014-04-20 07:30:10

Zatłoczone na co dzień centrum miasta staje się spokojne, stołeczne ulice pełne zabieganych warszawiaków pustoszeją, a w poniedziałkowy ranek zamiast dźwięku budzika zrywa cię z łóżka strumień zimnej wody. Wszystko to może oznaczać tylko jedno – mamy święta.

Perspektywa świątecznego wypoczynku już na kilka dni przed wywołuje pozytywne emocje. Któż z nas nie czeka na rodzinne spotkania, malowanie pisanek czy wydobywający się z kuchni nieziemski zapach wielkanocnego mazurka. Wszyscy starają się odłożyć na bok wszelkie rozterki, nieporozumienia, kłótnie i spieszą z życzeniami. Wszyscy... w tym także znani nam doskonale aktorzy warszawskiej sceny politycznej. Pokoju, miłości i nadziei już w Wielki Czwartek życzyła wszystkim mieszkańcom pani Prezydent. W specjalnie przygotowanym nagraniu podkreślała, że Wielkanoc to czas szczególny, radosny i pełen zadumy o ciągłym odradzaniu się. Film udostępniony został na oficjalnym profilu Hanny Gronkiewicz-Waltz na Facebooku i szybko zyskał wiele przychylnych komentarzy.

Świątecznej atmosfery wyjątkowo nie mogli doczekać się w tym roku stołeczni radni. Jak pamiętamy, już na początku kwietnia – podczas burzliwej sesji dotyczącej m.in. kwestii reprywatyzacji – postanowili zorganizować słynne „jajeczko”. Wówczas składali życzenia jedynie sobie, lecz dziś biegną z nimi do wszystkich mieszkańców. – Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy - w imieniu całej rady życzyła jej przewodnicząca Ewa Malinowska-Grupińska, a także zastępcy Ewa Masny, Olga Johann oraz Sebastian Wierzbicki.

Niestety, wyjątkowo pomysłowi podczas Bożego Narodzenia pracownicy urzędu na Białołęce z okazji Wielkanocy nie przygotowali dla mieszkańców żadnej niespodzianki. Poza pięknie malowanym jajem i tradycyjnym zwrotem „Zdrowych, spokojnych...” nie otrzymaliśmy nic więcej. Postarał się za to jeden z praskich radnych – Paweł Lisiecki (PiS), który starym (i niestety zanikającym już) zwyczajem wysłał wszystkim „prażaninom” symboliczną kartkę.

Kiedy świątecznym ciepłym słowem chcemy podzielić się z dużą grupą ludzi, nadzwyczaj wygodny i przydatny okazuje się internet, a w szczególności media społecznościowe. Politycy, dzielnicowe urzędy oraz szereg ważnych dla miasta instytucji chętnie z nich korzysta. Wszyscy przesyłają „Wesołego Alleluja!” i upubliczniają przeróżne świąteczne symbole. Niektórzy chwalą się suto zastawionymi stołami, inni pokazują światu swe wielkanocne koszyki przypominające czasami prawdziwe arcydzieła. Wszyscy – bez względu na poglądy czy polityczne sympatie życzą sobie wzajemnie „Wesołego Alleluja!” i na tym właśnie polega magia świąt.

W tym właśnie wyjątkowym, magicznym czasie z najlepszymi życzeniami do naszych czytelników biegniemy również my – redaktorzy „Polityki Warszawskiej”. Oby były to dni radosne, spędzone w rodzinnej atmosferze i pełne inspiracji na kolejne miesiące. Niech każdy z Was oderwie się na moment od politycznych afer, przedwyborczych przygotowań i zwykłych codziennych „zagwostek”.

Wesołych Świąt! 

 

ps. i jeszcze tylko nasza kartka... specjalnie dla Was ;) 

 

Źródło zdjęcia głównego: https://facebook.com/Wielkanoc

Zdjęcia w tekście: 1. um.warszawa.pl, 2.własne

 

ZOBACZ TAKŻE:

Magia warszawskich Świąt

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...