Dymisja wiceprezydenta Dąbrowskiego

Paweł Krulikowski    2014-04-22 12:19:17

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przyjęła złożoną w dniu dzisiejszym dymisję wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego. Wstępne informacje, zebrane podczas prowadzonej w urzędzie dzielnicy Bemowo kontroli mają wskazywać na "naruszenie standardów" urzędniczego działania.

Od momentu opublikowania oświadczenia przez byłego zastępcę burmistrza dzielnicy Bemowo Pawła Bujskiego, opozycja i stowarzyszenia miejskie konsekwentnie domagały się odwołania oskarżanego o stworzenie „prywatnego bemowskiego folwarku” wiceprezydenta Dąbrowskiego. Jak dowiedziała się „Polityka Warszawska” dziś, po porannej rozmowie w cztery oczy z Hanną Gronkiewicz-Waltz, Dąbrowski postanowił podać się do dymisji. Jest to diametralna zmiana strategii ze strony byłego już wiceprezydenta, który jeszcze kilka dni temu w ogóle nie rozważał rezygnacji.

W lakonicznym oświadczeniu, wydanym przez Urząd Miasta, możemy przeczytać, że zlecona przez Prezydent Gronkiewicz-Waltz kontrola wskazała na możliwość działania niezgodnego ze standardami przyjętymi w Ratuszu. Oznaczać to może, że zarzuty, stawiane przez Pawła Bujskiego nie są jednak aż tak niedorzeczne, jak przedstawiali to działacze Platformy Obywatelskiej, broniący wiceprezydenta Dąbrowskiego. Wszystko wskazuje na to, że stanowisko w najbliższym czasie utraci również zamieszany w „aferę bemowską” burmistrz Albert Stoma.

Dąbrowski sprawę komentuje krótko. – To niczego nie zmienia w moich wcześniejszych deklaracjach. Będę walczył o oczyszczenie swojego dobrego imienia. Z zarzutami się nie zgadzam. Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem, bo nie chcę być politycznym obciążeniem dla Pani Prezydent i dla partii. – skwitował. W opublikowanym przez siebie oświadczeniu, były wiceprezydent zapewnia, że jedynym motywem jego działania było zawsze dobro miasta i mieszkańców. Zaznacza również, że swoje zadanie, polegające na wprowadzeniu w stolicy reformy śmieciowej doprowadził do końca. – W tym sensie moją misję mogę uznać za wypełnioną. – podkreśla.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wyznaczyła następców Jarosława Dąbrowskiego. Jego obowiązkami tymczasowo (?) mają podzielić pozostali zastępcy Pani Prezydent i sekretarz miasta. Jeszcze rano spekulowano, że stanowisko Dąbrowskiego może przejąć Jarosław Jóźwiak, szef Centrum Komunikacji Społecznej i specjalista od „gaszenia politycznych pożarów” w Ratuszu. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano również Piotra Zalewskiego, byłego wiceburmistrza Ursynowa.

Do końca miesiąca decyzję o wszczęciu śledztwa ma również podjąć warszawska Prokuratura Okręgowa. Wydaje się, że dzisiejsze informacje o wstępnych nieprawidłowościach mogą być argumentem za podjęciem działań wyjaśniających. Przypomnijmy, że poza zarzutami stawianymi przez Pawła Bujskiego, wątpliwości dziennikarzy budzi wiele umów i zleceń, zawieranych przez Dąbrowskiego i Stomę za publiczne pieniądze. Działacze PO mieli zatrudniać między innymi fikcyjnych researcherów w radiu Bemowo FM, czy płacić wysokie stawki dziennikarzom, piszącym dla dzielnicowej gazety Bemowo News. 

 

Zobacz wszystkie nasze artykuły o "aferze bemowskiej":

Bez nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy ws. afery bemowskiej

Dlaczego Sojusz milczy w sprawie afery na Bemowie?

Na Bemowie fałszują dokumenty?

Układ Bemowski

Bemowska wojna trwa

Wojna na Bemowie

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...