Pokolenie młodych i ich problemy – debata kandydatów do PE

Karolina Wiśniewska    2014-04-24 07:10:06

Młodzi zdolni ludzie to elektorat niełatwy, lecz bardzo ważny. Niekiedy wymagający, ale niewątpliwie warty uwagi. Cenny, a jakże często pomijany. Kampania wyborcza to doskonały moment, aby przyjrzeć się sytuacji tegoż pokolenia i wsłuchać w jego głos. Już jutro w debacie, pt.: „Młodzi – wyzwanie dla Europy” będą mieli okazje uczynić to liderzy warszawskich list do Parlamentu Europejskiego. Wraz z prowadzącą spotkanie doc. dr Ewą Pietrzyk-Zieniewicz „rozłożą” problemy młodych wyborców na czynniki pierwsze i przedstawią propozycje na to, jak je rozwiązać. My zaś – jako patronujący wydarzeniu – portal Polityka Warszawska bacznie będziemy się temu przyglądać.

 „Nic o nas bez nas” – hasło, które doskonale wpisuje się w charakter jutrzejszego spotkania. Wydawać by się mogło, iż slogan prosty, lecz w swej prostocie niezwykle trafny. Organizacje skupiające młodych ludzi, w tym studentów wkraczających za moment na rynek pracy postanowiły wprowadzić na przedwyborczą agendę tematy i problemy, z którymi się zmagają lub niebawem zmagać będą. Przedstawiciele samorządu studentów INP oraz IE UW, licznych organizacji studenckich, a także Forum Młodych Lewiatan, Ośrodek Analiz Politologicznych UW oraz Fundacji Konrada Adenauera postanowili zaprosić w mury Uniwersytetu Warszawskiego aspirujących do roli europosłów kandydatów z Warszawy. Na temat sytuacji młodego pokolenia 25 kwietnia, o godzinie 18.30 w sali „A” Audytorium Maximum rozmawiać będą: unikająca dotychczas tego typu debat prof. Danuta Huebner (PO), prof. Zdzisław Krasnodębski (kandydat PiS), prof. Krystyna Iglicka-Okólska (PRJG), Ryszard Kalisz (EPTR), Krzysztof Bosak (RN), Michał Marusik (KNP), a także nieobecni dotąd Grzegorz Benedykciński (PSL), Agnieszka Grzybek (Partia Zieloni).

Bogate grono prelegentów, doskonale znana w środowisku akademicko-politycznym prowadząca doc. dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz (Pracownia Perswazji Politycznej), a także wymagający i „wyczuleni” na rozmowy o problemach młodych organizatorzy. Wszystko to gwarantuje niebanalne, ciekawe i – miejmy nadzieje – bardzo inspirujące spotkanie. Podzielone zostanie ono na trzy bloki tematyczne: demografia, praca oraz emigracja. W każdym z nich dyskutujący będą zmagać się z serią niełatwych, lecz bardzo bieżących i wymagających odpowiedzi pytań. Poszczególne bloki rozpoczynać będzie krótkie wprowadzenie w tematykę połączone z komentarzem moderatora odnośnie stanu faktycznego. Po każdym zaś, głos oddany zostanie publiczności - bez konieczności czekania do końca dyskusji. Każdy uzyska możliwość zadawania pytań, zgłaszania uwag, sygnalizowania wszelkich problemów – zarówno do wszystkich występujących prelegentów, jak również personalnie, do każdego z osobna.

O tym, dlaczego warto przyjść na debatę mówi „Polityce Warszawskiej” jeden z jej organizatorów, przewodniczący FM Lewiatan Adam Kądziela - Mamy ciekawych, w niektórych przypadkach „nieodkrytych” jeszcze prelegentów oraz bardzo aktualny temat. To pierwsza taka debata na UW! Problem, o którym porozmawiamy jest ważny, a nasze pytania trudne. Prelegenci będą mieli niełatwy orzech do zgryzienia. Na pewno będzie ciekawie, dlatego warto przyjść na to spotkanie.

Jak sama nazwa spotkania wskazuje, sytuacja ludzi młodych stanowi ogromne wyzwanie dla rządzących na różnych szczeblach, zarówno lokalnym, państwowym, jak też kontynentalnym. Jutrzejsza debata ma przekonać wszystkich zgromadzonych, że ci, których pragniemy wysłać do Parlamentu Europejskiego jako naszych reprezentantów są w stanie owemu wyzwaniu sprostać. Czy im się uda? Przyjdzie i przekonajcie się sami! 

Uniwersytet Warszawski,

Audytorium Maximum, sala „A”

piątek, godz. 18.30.

Dodatkowe informacje znajdziecie TUTAJ.

 

Zdjęcie: https://www.facebook.com/events/703455979713284/

 

ZOBACZ TAKŻE:

Rusza cykl debat Europa Cafe

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...