Karta Warszawiaka – realny plan czy zasłona dymna?

Jakub Lewandowski    2013-05-30 13:43:29

Ratusz postanowił rozważyć koncepcję, o której od dłuższego już czasu mówi się w stolicy. Chodzi o „Kartę Warszawiaka”. Miałaby ona m. in. uprawniać do zniżek przy zakupie biletów ZTM. Zróbcie jeszcze oddzielne baraki dla słoików, niech tam mieszkają – wpisano w jednym z komentarzy pod informacją. Jednocześnie pojawiły się zarzuty, że „Karta Warszawiaka” to tylko spóźniona próba poprawienia wizerunku prezydent miasta wśród mieszkańców.

Źródło: https://www.facebook.com/warszawa

Tak wielkiego ruchu na oficjalnym profilu Hanny Gronkiewicz-Waltz na Facebooku nie było już od dawna. 29 maja pojawiła się na nim informacja o planach wprowadzenia „Karty Warszawiaka”. Będzie ona uprawniać mieszkańców naszego miasta płacących tu podatki do tańszych biletów 30 i 90 dniowych – napisano. Projekt wywołał lawinę komentarzy, uwidaczniając podziały na „warszawiaków” i „słoiki”.

Zróbcie jeszcze oddzielne baraki dla słoików, niech tam mieszkają – napisała zbulwersowana Monika. Jak można przyjeżdżać do jednego miasta takimi tłumami, zapychać komunikację, zużywać, by nie powiedzieć nawet zajeżdżać ją, nie płacić podatków w mieście, z którego się korzysta i mieć czelność marudzić, że miasto faworyzuje tych, którzy kierują swoje podatki na rozwój miasta, z którego korzystają? – pytał z kolei Mateusz. Ja nie widzę żadnego problemu w rozliczaniu się w mieście, w którym mieszkam i nie rozumiem o co tu ta cała afera. Pomysł bardzo mi się podoba!­ – stwierdziła za to Karolina.

Liczba komentarzy w stylu „Jestem za”, „No wreszcie” czy „Super!” świadczy o tym, że ogólnie rzecz biorąc pomysł cieszy się dużym poparciem. Rodzą się pytania o konkrety. – Na razie pracujemy nad koncepcją – stwierdził w rozmowie z „Polityką Warszawską” rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk. – Ma ona dwie główne zalety. Po pierwsze ci, którzy mieszkają w Warszawie nie będą płacili więcej (po ew. podwyżkach – red.), po drugie być może Ci, którzy mieszkają w stolicy, a jeszcze nie płacą tu podatków, zaczną to robić – dodał.

Zasłona dymna?

No tak, teraz, na koniec drugiej kadencji, kiedy zaczęto zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie nagle, jak królik z kapelusza pojawia się pomysł na „kartę warszawiaka”. Żenujący sposób na poprawę wizerunku (tym bardziej, że opozycja o tym projekcie od dawna mówiła) – skwitowała informację o „Karcie Warszawiaka” Izabela. O nie!!! I tak musimy ją odwołać!!! Pospolitej kiełbasie wyborczej mówię jasne i stanowcze NIE!!! Ta kobieta zrobi wszystko, żeby organizowane przeciwko niej referendum się nie udało! – zżymał się Tomasz.

Rzecznik odrzuca sugestie, jakoby termin ogłoszenia prac nad „Kartą” był nieprzypadkowy i wiązał się z aktualnymi problemami prezydent miasta. – Od wielu tygodni pracujemy nad tym projektem – poinformował, zapewniając jednocześnie – Decyzja pani prezydent zapadła na długo zanim jeszcze szanowny pan burmistrz (burmistrz Ursynowa Piotr Guział – red.) ogłosił, że chce urządzić referendum.

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...