Burmistrz Bemowa podał się do dymisji

Dagmara Woś    2014-04-29 15:40:21

Na krótko przed XLIX/14 sesją Rady Dzielnicy Bemowo, której porządek obrad ograniczał się do rozpatrzenia wniosku o odwołanie burmistrza dzielnicy, Albert Stoma wydał oświadczenie, w którym sam podaje się do dymisji. Burmistrz będzie pełnił swoje obowiązki jeszcze do 7 maja. Razem z nim ze stanowisk zostaną odwołani jego zastępcy Marek Karpowicz i Daniel Nowolecki.

W swoim oświadczeniu Albert Stoma napisał, że z racji tego, iż od lat aktywnie działał na rzecz dzielnicy, rezygnacja z pełnionego urzędu nie była dla niego łatwa. W "obecnej sytuacji to nie stanowiska są najważniejsze” stwierdził i wobec przedłużającego się oczekiwania na wyniki kontroli zleconej przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz postanowił ustąpić, uznając, że „rezygnacja z pełnionej funkcji jest najlepszym rozwiązaniem”. Ustępując podobnie jak jego poprzednik, Jarosław Dąbrwoski wyraził przekonanie, że zarzuty kierowane pod jego adresem nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości.

To już kolejna dymisja związana z tzw. aferą bemowską. Wszystko zaczęło się od Pawła Bujskiego, który po odwołaniu z funkcji wiceburmistrza bezpardonowo zaatakował swojego byłego przełożonego Jarosława Dąbrowskiego. Dąbrowskiemu zarzucił między innymi zatrudnienie narzeczonej w Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej. Bujski stwierdził, że przy zarobkach rzędu 5000 złotych miesięcznie nie wykonuje ona żadnej pracy, a jedynie podpisuje listę obecności. Były wiceburmistrz oskarżył też Dąbrowskiego, że ten wciąż prywatnie używa służbowego samochodu burmistrza Bemowa, przy czym jednocześnie korzysta z samochodu przysługującego mu ze stołecznego Ratusza. W swoim oświadczeniu Bujski skierował też oskarżenia w stronę byłego wiceburmistrza Krzysztofa Zygrzaka, który złożył dymisję 22 kwietnia br.

Od momentu opublikowania oświadczenia przez byłego zastępcę burmistrza dzielnicy Bemowo Pawła Bujskiego, opozycja i stowarzyszenia miejskie konsekwentnie domagały się odwołania oskarżanego o stworzenie „prywatnego bemowskiego folwarku” wiceprezydenta Dąbrowskiego. Wiceprezydent podał się do dymisji 22 kwietnia, o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu. Była to dość diametralna zmiana strategii wiceprezydenta, który jeszcze kilka dni wcześniej nie rozważał rezygnacji ze stanowiska. W ubiegłym tygodniu zrezygnował też Krzystof Zygrzak.

Niewykluczone, że kolejna już dymisja, a w zasadzie ustąpienie całego zarządu dzielnicy są konsekwencją wstępnej kontroli w urzędzie dzielnicy Bemowo, która jak głosił komunikat ratusza wykazała "naruszenie standardów" urzędniczego działania.

To jednak nie koniec dymisji i zmian. 25 kwietnia na szeregowe stanowisko został zdegradowany dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wcześniej dyrektor OSiR Bemowo Radosław Kulikowski, który był bliskim współpracownikiem Jarosława Dąbrowskiego. 28 kwietnia ze stanowiska zrezygnował Arkadiusz Majcher, dyrektor Bemowskiego Ośrodka Kultury. 29 kwietnia Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała również Roberta Panewczyńskiego, który pełnił obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo. 

Według nieoficjalnych informacji jakie udało nam się uzyskać planowane są kolejne dymisje, m. in. wśród naczelników wydziałów urzędu dzielnicy Bemowo. 

Zobacz także:

Wojna na Bemowie

Bemowska wojna trwa

Układ bemowski

Na Bemowie fałszują dokumenty?

PO broni wiceprezydenta, PiS chce nadzwyczajnej sesji

Dymisja wiceprezydenta Dąbrowskiego

Wiceburmistrz Zygrzak odwołany

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...