Nowe władze na Bemowie

Karolina Wiśniewska    2014-05-08 05:24:52

Po tym jak „afera bemowska” zrobiła niemałe personalne porządki w Urzędzie Dzielnicy nadszedł czas na zmiany. Wczorajsza sesja rady zakończyła się wyborem burmistrza wraz z gronem jego zastępców. Poznaliśmy nowe, choć w politycznym świecie Warszawy i Mazowsza dobrze znane już nazwiska. Od kilkudziesięciu godzin głównodowodzącym Bemowa jest Krzysztof Strzałkowski – były wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Jednym z pierwszych elementów wczorajszej sesji było – zgodnie z przyjętym porządkiem obrad – odwołanie obecnego jeszcze burmistrza Alberta Stommy. Pod koniec kwietnia pan burmistrz wydał oświadczenie, w którym oficjalnie podał się do dymisji. W związku z tym dzisiejsze odwołanie należało do kwestii czysto „formalnych”. Podobnie zresztą jak powołanie nowego gospodarza. Krzysztof Strzałkowski, protegowany szczególnie przez szefa mazowieckiej PO Andrzeja Halickiego, zyskał poparcie Platformy Obywatelskiej jeszcze przed sesją. 

Nowy burmistrz Bemowa pochodzi z podwarszawskiej Zielonki. Z wykształcenia jest politologiem, absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Już od 2003 roku pracował jako pracownik samorządowy na różnych szczeblach. Stanowisko wicemarszałka w Urzędzie Województwa Mazowieckiego pełnił od 2011 roku. Zajmował się sprawami związanymi głównie z polityką społeczną, zdrowotną oraz nieruchomościami i infrastrukturą.

W nowym zarządzie dzielnicy znaleźli się: Adam Łossan – były burmistrz Zielonki, Sławomir Kacprowicz – były wicedyrektor departamentu kontroli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Katarzyna Łada – zatrudniona dotychczas w MPWiK m.st. Warszawy, a także odwołany kilkanaście dni temu Marek Karpowicz.

Zdania mieszkańców na temat nowego „włodarza” są podzielone. Jedni przyznają, że jest to samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, inni zaś oskarżają go o finansową „zapaść” Mazowsza, do której doprowadził wraz z marszałkiem Adamem Struzikiem.

Wczorajsze zmiany są wynikiem „incydentów”, które w warszawskim słowniku politycznym zapisały się jako „afera bemowska”. O jej przebiegu i skutkach na bieżąco informowaliśmy na łamach „Polityki Warszawskiej”. Do najważniejszych należy zaliczyć dymisję wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego, burmistrza Bemowa Alberta Stommę oraz jego zastępców Marka Karpowicza, Krzysztofa Zygrzaka i Daniela Nowoleckiego. Wczoraj wybrano nowe władze, lecz polityczni konkurenci nie mają wątpliwości, że afera z pewnością jeszcze nie raz odbije się stołecznej Platformie przysłowiową „czkawką”, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się wyborów samorządowych. 

 

Źrodło zdjęcia: https://facebook.com/bemowowarszawa

 

ZOBACZ TAKŻE:

Dymisja wiceprezydenta Dąbrowskiego

Partie i stowarzyszenia komentują dymisję wiceprezydenta, a prokuratuta wszczyna śledztwo

Układ bemowski?

Nowe głosy ws. afery bemowskiej

Wiceburmistrz Zygrzak odwołany

Bemowska wojna trwa

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...