Wipler: Warszawa potrzebuje głębokiej zmiany

Paweł Krulikowski    2013-06-03 15:41:57

Były już poseł Prawa i Sprawiedliwości w krótkiej rozmowie z naszym portalem mówi, że chciałby spotkać się z Piotrem Guziałem i włączyć nowe stowarzyszenie w proces zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Poważnie rozważa możliwość wystawienia przez Republikanów kandydata na prezydenta Warszawy i jednocześnie wyklucza jakąkolwiek współpracę z PiS w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Z Przemysławem Wiplerem rozmawiał Paweł Krulikowski.

Źródło: http://instagram.com/p/aEG-p8C0c8/#

Polityka Warszawska: Zadeklarował Pan na dzisiejszej konferencji zaangażowanie w projekt referendum w sprawie odwołania Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ma Pan już wizję tych działań?

Przemysław Wipler: Przede wszystkim to jest kwestia zorganizowania odpowiedniej grupy ludzi, którzy będą zbierać podpisy. To jest teraz najważniejsze, trzeba wziąć łopaty do rąk, zebrać podpisy i odwołać Prezydent. Wszystkie inne działania o charakterze medialnym będą tylko wspierać ten proces, ale tak czy inaczej trzeba wyjść do ludzi i szukać poparcia dla inicjatywy odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Czy planuje Pan skonkretyzowaną współpracę z Warszawską Wspólnotą Samorządową czy będzie Pan zbierał podpisy tylko i wyłącznie pod szyldem Republikanów?

Akcja ma charakter obywatelski, jej liderem jest WWS. Nie rozmawiałem jeszcze z Piotrem Guziałem, ale zamierzam się z nim spotkać i podyskutować na temat tego, w jaki sposób mogę się włączyć do tej kampanii. Myślę, że WWS z radością przyjmie każdą rękę do pracy, gdyż im więcej tych podpisów zbierzemy, im większe będzie nasze poparcie na papierze, tym większe szanse na ostateczny sukces i odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Myślę, że Polska, a zwłaszcza Warszawa potrzebują głębokiej zmiany.

Panie Pośle, w prawicowych mediach spekuluje się na temat Pańskiego startu w wyborach na Prezydenta Warszawy. My jako pierwsi już rano wspominaliśmy o tym na Twitterze.

Jest za wcześnie na takie rozważania. Na pewno jako ruch o charakterze politycznym będziemy startować i kandydować w wyborach, ale najbliższe wybory w Polsce to wybory do Europarlamentu, chyba że odbędą się wcześniejsze wybory do Sejmu i Senatu.

Czy w takim razie może Pan zadeklarować, że Republikanie wystawią swoją reprezentację w wyborach do Europarlamentu i samorządowych?

Bardzo możliwe, że Republikanie wystawią swojego kandydata na Prezydenta Warszawy.

Czy to może być kandydat całej warszawskiej prawicy?

Ordynacja wyborcza jest taka, że dany kandydat musi mieć własny komitet. Musi istnieć lista kandydatów do Rady Warszawy. My się na tyle różnimy, również w sprawach samorządowych, że będziemy mieć czytelnie inny program od pozostałych formacji startujących w tych wyborach.

A zatem możemy wykluczyć wspólny start w Warszawie z Prawem i Sprawiedliwością?

Nie ma takich planów, nie po to wyszedłem z PiS-u, chcę wnieść nową jakość do polskiej polityki. Jest wielu Polaków, którzy nie ufają Platformie Obywatelskiej, a jednocześnie bardzo trudno przekonać ich do PiS-u. Ja z moimi kolegami wyciągam do nich dłoń. Chcę dać im prawdziwą alternatywę dla obecnych rządów, ale inną jednocześnie niż Prawo i Sprawiedliwość.

 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia na nowej politycznej drodze.

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...