Warszawa Społeczna "kruszy beton partyjny" na Woli

Dagmara Woś    2014-06-11 11:04:44

Tuż przed XVLII sesją Rady Dzielnicy Wola, przedstawiciele Warszawy Społecznej rozbili trzy betonowe bloki mające symbolizować układ partyjny dominujący w dzielnicy. Zaraz potem złożyli wniosek o odwołanie zarządu dzielnicy.

Warszawa Społeczna kontynuuje swoją batalię z władzami dzielnicy Wola. Po złożeniu zawiadomienia do Prokuratury ws. nieprawidłowości w funkcjonowaniu wolskiego ZGN o czym informowaliśmy w poniedziałek stowarzyszenie zorganizowało przed wczorajszą sesją rady dzielnicy krótki happening "kruszenie partyjnego betonu". Beton miał zdaniem organizatorów symbolizować specyficzny układ polityczno-biznesowy jaki funkcjonuje w dzielnicy samodzielnie rządzonej przez Platformę Obywatelską.

- Przetarg na sprzątanie Woli podobnie jak szereg innych zleceń na rzecz dzielnicy wygrała firma związania z jednym z członków zarządu dzielnicowej organizacji Platformy Obywatelskiej. To nie powinno mieć miejsca - grzmiał Maciej Łapski, prezes stowarzyszenia. Przypomniał też sprawę ujawnionych braków sprzętu komputerowego znacznej wartości na stanie wolskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, co ujawniła wewnętrzna kontrola w tej jednostce. Sprawa ta jest szczególnie interesująca bowiem Wydział Kontroli Wewętrznej ZGN na Woli, który przeprowadził wspomnianą kontrolę, wkrótce po wykryciu nieprawidłowości został zlikwidowany.

Happening nie trwał długo. - Chcemy rozbić ten układ, chcemy rozliczenia win i będziemy o to walczyć do końca - zagrzmiał Łapski, po czym wraz z Markiem Rogowskim, byłym pracownikiem rozwiązanego Wydziału Kontroli Wewnętrznej a dziś członkiem WS przy pomocy młotka i kilofa skruszyli trzy betonowe bloki.

Po happeningu liderzy stowarzyszenia stawili się na sesji rady dzielnicy gdzie nie bez przeszkód złożyli wniosek o odwołanie Urszuli Kierzkowskiej, burmistrza Woli i całego zarządu dzielnicy. Wniosek ten, co słusznie zauważyli radni PO, nie ma mocy prawnej i nie może być traktowany inaczej niż jako "głos grupy mieszkańców". Pzedstawicielom WS pozwolono jednak na krótkie wystąpienie, w którym raz jeszcze powtórzyli swoje zarzuty wobec włodarzy dzielnicy. Lekkie zdziwienie obserwatorów mógł wywołać fakt, że obok części polityków Platformy, w obronie władz dzielnicy wystąpili członkowie opozycyjnej wobec PO Wolskiej Wspólnoty Samorządowej (część Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej). Przychylnie do akcji Warszawy Społecznej odnieśli się natomiast radni największego opozycyjnego klubu czyli Prawa i Sprawiedliwości.

 

Źródła: własne

Zobacz także:

Afera wolska? Ratusz odpowiada, społecznicy podtrzymują zarzuty

Afera wolska?

PiS chce kontroli wolskiego ZGN

Na Woli tylko PO znajomości?

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...